На моє запитання "інформовані люди" сказали, що для ТОВ місцезнаходження в Статуті - обо"язкова умова . Хтось в темі: правда це чи ні?
не правда http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1576-12/parao51#o51 Установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Петрович 31.10.2016 10:47 пишет:
Ну і ще питання: ті ж люди сказали, що зараз не обов"язково нотаріальне завірення зміненого Статуту, достатньо завірити печаткою підприємства
правда, але не зовсім, печатка не потрібна, як і нотаріус http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/755-15/paran476#n476 9) установчий документ юридичної особи викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами;
Стаття 15. Вимоги до оформлення документів, що подаються для державної реєстрації
.... 6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.
Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.
(пункт 6 частини першої статті 15 доповнено абзацом другим згідно із Законом України від 06.10.2016 р. N 1666-VIII)
Дія абзацу другого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію змін до відомостей про державний орган, орган місцевого самоврядування, громадське об'єднання чи благодійну організацію, що містяться в Єдиному державному реєстрі, а також на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі розпорядчого акта державного органу, органу місцевого самоврядування.
(пункт 6 частини першої статті 15 доповнено абзацом третім згідно із Законом України від 06.10.2016 р. N 1666-VIII)
Справжність підписів на рішенні, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об'єднання чи благодійну організацію, що містяться в Єдиному державному реєстрі, нотаріально засвідчується лише у разі наявності такої вимоги в установчих документах відповідного громадського об'єднання чи благодійної організації;
(пункт 6 частини першої статті 15 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом України від 06.10.2016 р. N 1666-VIII)
....... 8) установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству;
9) установчий документ викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами, крім випадків заснування юридичної особи). Справжність підписів на установчому документі нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.
Дія абзацу першого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), а також на державну реєстрацію створення державного органу, органу місцевого самоврядування або на державну реєстрацію змін до відомостей про державний орган, орган місцевого самоврядування, громадське об'єднання чи благодійну організацію, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Справжність підписів на установчому документі громадського об'єднання чи благодійної організації нотаріально засвідчується лише у разі наявності такої вимоги в установчих документах відповідного громадського об'єднання чи благодійної організації;
(пункт 9 частини першої статті 15 у редакції Закону України від 06.10.2016 р. N 1666-VIII)
hugo-smk 03.11.2016 16:50 пишет: Для юриков оно логично, для фопов уже не так весело.
Для ФОПів також логічно. Норма закону є, а відповідальності за її порушення не має. От і працюють ФОПи в Києві, а зареєстровані хто де..
Дивно що ДФС цим не користується
А кто им мешает быть зарегистрированным по "прописке", а "адресу здійснення діяльності" указать фактическую? разве есть норма, запрещающая это? Но вполне реально указать адрес регистрации при открытии первый попавшийся дом, и неважно что ты прописан за 800 км где-то на Донбассе. Вот где тоже полный ахтунг.