Проблема мож кому покажется и странной, но т.к. "Природу я люблю, бірьозку і рябіну"(с)Лесь - в ящике стола насобиралось некое кол-во отработанных батареек, которые рука не поднимается просто так выбросить в мусорное ведро. Полезных веществ для природы в них явно мало, имхо.. Какие мысли, куда их девать вообще, мож куда на переработку можно сдать?
В ответ на: Они не делятся. Мусор сортируют на заводе в Пирогово.
Чё, так разве? Как щас представляю, сидит мужик в Пирового, и отделяет мои батарейки от пластиковых бутылок, и т.п.. Завод этот самый, "Гринко", он где, в Пирогово? Как по мне, должен быть просто отдельный контейнер для твёрдых бытовых отходов, хотя.. батарейки сложно назвать обычными бытовыми отходами, хоть и твёрдыми. Там пол-таблицы Менделеева, наверное..
В ответ на: Они не делятся. Мусор сортируют на заводе в Пирогово.
Чё, так разве? Как щас представляю, сидит мужик в Пирового, и отделяет мои батарейки от пластиковых бутылок, и т.п.. Завод этот самый, "Гринко", он где, в Пирогово? Как по мне, должен быть просто отдельный контейнер для твёрдых бытовых отходов, хотя.. батарейки сложно назвать обычными бытовыми отходами, хоть и твёрдыми. Там пол-таблицы Менделеева, наверное..
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про хімічні джерела струму
Стаття 1. Сфера застосування
Закон є обов'язковим для виконання підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності та фізичними особами, які є суб'єктами відносин у сфері хімічних джерел струму.
Стаття 5. Державна підтримка розвитку виробництва хімічних джерел струму та утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму
Державна підтримка розвитку виробництва хімічних джерел струму та створення умов щодо утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму здійснюється відповідно до загальнодержавних, галузевих, регіональних та місцевих програм за рахунок державного і місцевих бюджетів у порядку, встановленому законодавством.
Кабінет Міністрів України відповідно до загальнодержавних та галузевих програм при підготовці проекту державного бюджету передбачає відповідні кошти на фінансування заходів щодо розвитку виробництва хімічних джерел струму, спеціалізованих виробництв з утилізації та спеціалізованих підприємств з утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до регіональних і місцевих програм передбачають кошти в проектах місцевих бюджетів на фінансування заходів щодо розвитку виробництва хімічних джерел струму, сприяють створенню та розвитку спеціалізованих виробництв з утилізації та спеціалізованих підприємств з утилізації та здійснення утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму.
Стаття 18. Заготівля відпрацьованих хімічних джерел струму
Заготівля відпрацьованих хімічних джерел струму здійснюється спеціалізованими виробництвами з утилізації та спеціалізованими підприємствами з утилізації безпосередньо або через мережу приймальних пунктів.
До початку здійснення діяльності із заготівлі відпрацьованих хімічних джерел струму виробник або спеціалізоване підприємство з утилізації отримує ліцензію на здійснення діяльності із заготівлі відпрацьованих хімічних джерел струму в порядку, встановленому законодавством.
Стаття 20. Умови утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму
Утилізація відпрацьованих хімічних джерел струму здійснюється на спеціалізованому виробництві з утилізації чи спеціалізованим підприємством з утилізації із застосуванням технологій і устаткування, що забезпечують екологічну безпеку технологічних процесів утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму та вилучення вторинної сировини для використання у виробництві хімічних джерел струму.
Проектна документація на будівництво та реконструкцію (розширення, технічне переозброєння) спеціалізованих виробництв з утилізації та спеціалізованих підприємств з утилізації підлягає експертизі та узгодженню відповідними органами державного контролю та нагляду в порядку, встановленому законодавством.
Спеціалізоване виробництво з утилізації та спеціалізоване підприємство з утилізації до початку здійснення діяльності з утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму отримують ліцензію на здійснення діяльності з утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму.
Утилізація відпрацьованих хімічних джерел струму здійснюється спеціалізованими виробництвами з утилізації та спеціалізованими підприємствами з утилізації з додержанням вимог державних, галузевих стандартів, технічних умов, екологічних вимог та норм цього Закону.
Підтвердження відповідності екологічної безпеки технологічних процесів утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму здійснюється в порядку, визначеному законом.
Стаття 22. Державний контроль у сфері хімічних джерел струму
Контроль у сфері хімічних джерел струму здійснюють:
центральні та місцеві органи виконавчої влади з питань стандартизації, метрології та сертифікації - стосовно дотримання вимог державних стандартів щодо технологічних процесів виробництва і забезпечення якості хімічних джерел струму та утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму;
центральні та місцеві органи виконавчої влади з питань охорони навколишнього середовища - стосовно забезпечення екологічної безпеки виробництва хімічних джерел струму та утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму, ведення обліку обсягів накопичення відпрацьованих хімічних джерел струму та передачі їх на утилізацію.