Світлодіодний світильник сьогодні при ввімкнені зробив неголосний бах і погас. При препаруванні виявилось що два світлодіода почорніло, а ще декілька потемніло. Світильнику все? Від чого таке могло статись? Світильнику пів року всього.
Драйвер, по фото - стоїть на роз'ємах та гвинтах, тому здається, досить легко замінюєтьсья, при умові, що знайдеться такий же. А перепаяти світлодіоди, в домашніх умовах - я хз як. Гріти всю лампу на плиті? Я раз пробував випаяти один несправний світлодіод (в обриві) з невеликої лампи (цоколь Е27), чисто потужною паяльною станцією - в мене не вийшло. Вийшло лише закоротити його чи то перемичкою, чи то невеликим баластним резистором. Більше таким би не займався, бо мені здалося, що ті світлодіоди там впаяні намертво і не прогріву не піддаються.
Йому все. Півроку - так може він ще гарантійний? - обміняти.
Якщо там імпульсний баласт - можна замкнути мертві світлодіоди і дампа буде працювати. Якщо мертвих не надто багато. Якщо лінійний баласт - замикати не можна, він розрахований на певну напругу на світлодіодах. Але імовірніше, там баласт імпульсний, бо лінійному потрібне охолодження.
Треба ще намазати термопасти між випромінювачем та корпусом, а краще перед тим зняти з корпуса фарбу. Якщо будете купувати нову лампу схожої конструкції - так само, це треба зробити одразу ж.
Дійсно кажуть: якщо був "бабах", то скоріше за все гаплик драйверу. Світлодіоди - проблема не перепаяти, а визначити їх параметри, бо маркування скоріш за все немає Якщо ремонтувати, то є два варіанти: 1) купити 12 вольтову світлодіодну лінійку та блок живлення. Лінійку нарізати по 3 чи 6 світлодіодів та розмістити рівномірно 2) купити з 10 світлодіодів одно чи трьохватних нормальної фірми. Зробити радіатори, купити та встановити драйвер (зновуж нормальної фірми).
Бюджет 1 та 2 варіантів вийде скоріше за все приблизно як і купівля нового.
3) Бюджетний варіант: в Епіцентрі купити метр світлодіодної стрічки на 220 Вольт та вклеїти її спірально у світильник. Скоріше за все гавкнеться воно зновуж через півроку, тоді ленту змінити на нову
3) Бюджетний варіант: в Епіцентрі купити метр світлодіодної стрічки на 220 Вольт та вклеїти її спірально у світильник. Скоріше за все гавкнеться воно зновуж через півроку, тоді ленту змінити на нову
4) купить аналогичный светильник максимально доступной мощности. Подкрутить драйвер - снизить ток через диоды вдвое, а пластины со светодиодами посадить на термопасту или теплопроводящий клей. И насверлить отверстий в укромных местах корпуса и колпака, чтобы обеспечить хоть какое-то движение воздуха и конвективный теплоотвод.
Светодиодная лента на 220В даст дикие пульсации, она не для жилых помещений. Если конечно глаза дОроги.
у мене на фірмі стояли потолочні світильні панелі Horoz через 1.5 роки почали тускніти моргати і тухнути будівля велика іх порядку 20 штук в 2 випадках навіть автомати вибивало
1 коштував 230 грн (з власного опиту знаючи що панелям як правило рідко що буває ) почав шукати драйвера нема
закінчилось підбором подібних по параметрам по ціні 45 грн за 1 (з доставкой по 50 - бо брав зразу 15 штук) по черзі за рік замінив майже всі
все світить і працює ітого з 10 комплектів (230-50)*10=1800 грн економії
мінус термоусадка і пара годин пошуку в неті і час на заміну
для себе висновок - краще звичайні лед лампи з гарантією на 3-5 років з місцевого магазину
Светодиодная лента на 220В даст дикие пульсации, она не для жилых помещений. Если конечно глаза дОроги.
Ну про ленту яж одразу писав як самий крайній варіант, коли інше вже ніяк, але захист день на 220- На балконі в мене зараз кинута - немає пульсацій, звичайно в житлову кімнату ленту на 220 то таке - я вже і для балкона інший варіант світильника з нормальним МінВелловським драйвером встановив.