Якщо законодавство терміново не змінять, з 5 березня 2022 року всі суб’єкти господарювання, які застосовують електронні підписи, мають перейти на токени. Хто вже купував? Де дешевше? Інфа взята тут
для особо тупых - у меня есть токен на директора, нужно ли мне покупать токены на всех бухгалтеров которые работают с документами - их у меня 5 человек.
kis_kis 22.02.2022 09:55 пишет: для особо тупых - у меня есть токен на директора, нужно ли мне покупать токены на всех бухгалтеров которые работают с документами - их у меня 5 человек.
и у всех директорская подпись? которая дает доступ к личному кабинету директора, как физлица в Дие, и к его имуществу? ))
Smap 22.02.2022 12:11 пишет: не вникав глибоко, але навряд підійде - там вся суть саме в програмно-апартному ключі, а не лише програмному. Но то є моє ІМХО
Почему? Там и на "облачных" токенах в виде сервиса можно денег мимо бюджета пустить
Відповідно до Закону "Про електронні довірчі послуги" і постанови КМ №193, електронні підписи мають зберігатися на захищених носіях (токенах). І саме на це звертають увагу, кажучи про 5 березня - ні файли, ні хмари, а виключно апаратно-программний комплекс. Вся справа в тому, що Україна готується до підписання угоди з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. А щоб його підписати, треба відповідати до вимог ЄС до цих послуг. Ось звідси і йдеться про захист особистого ключа.
Smap 22.02.2022 12:27 пишет: Відповідно до Закону "Про електронні довірчі послуги" і постанови КМ №193, електронні підписи мають зберігатися на захищених носіях (токенах). І саме на це звертають увагу, кажучи про 5 березня - ні файли, ні хмари, а виключно апаратно-программний комплекс. Вся справа в тому, що Україна готується до підписання угоди з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. А щоб його підписати, треба відповідати до вимог ЄС до цих послуг. Ось звідси і йдеться про захист особистого ключа.
В ответ на: 17) засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам цього Закону;
18) засіб удосконаленого електронного підпису чи печатки - апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення удосконаленого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки удосконаленого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа удосконаленого електронного підпису чи печатки;
В ответ на:
2. До складу електронних довірчих послуг входять:
створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;
.... зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.
Кожна послуга, що входить до складу електронних довірчих послуг, може надаватися як окремо, так і в сукупності.
Дія Підпис, приватовские (и не только) SmartID вполне себе удовлетворяют этим требованиям
В ответ на: Так это типа флешки? А где заказывали?
Две конторы типа "делают". Та,которая +- 700 грн требует установки корявого софта, работает слегка через ж,ну типа как кабинет налоговой. Боюсь представить,как работает более дешевая,которая требует чуть не курсы проходить.
В Укрзвіт сегодня сказали что не все токены подходят - только Автор, Алмаз, Кристал. Цена у них на пластик 875грн (заранее заказывать- через 10 дней выдача заказа), металлический- 1250грн.
МаксимKa 22.02.2022 19:02 пишет: Приватовский SmartId проходит со свистом. Проверять тут,
Налоговая сегодня прислала на почту.
В ответ на: Державна податкова служба України повідомляє, що інформаційнокомунікаційні системи ДПС здійснюють авторизацію, підписання та прийняття електронних документів з використанням кваліфікованих електронних підписів на захищених носіях та «хмарних» КЕП: ✅ Єдине вікно подання електронної звітності - приймає електронні документи, які підписані КЕП на захищених носіях та «хмарних» КЕП усіх авторизованих надавачів електронних довірчих послуг; ✅ Електронний кабінет авторизує користувачів з використанням КЕП на захищених носіях та «хмарних» КЕП КНЕДП: ДІЯ, Приватбанк, Депозит Сайн, ЦСК Україна. Надає можливість підписання документів КЕП на захищених носіях та «хмарних» КЕП КНЕДП Приватбанк, Депозит Сайн, ЦСК Україна. Також ДПС планує надавати безкоштовні послуги бізнесу з дистанційної перегенерації особистих ключів КНЕДП ІДД ДПС, які наразі зберігаються на незахищених носіях ключової інформації з подальшим їх зберіганням у «хмарі», у захищеному носієві ключової інформації. Про початок використання «хмарного сховища» КНЕДП ІДД ДПС буде повідомлено додатково