Манита71 01.07.2022 12:42 пишет: У меня есть пай в Черкасской области 2,9 га. Сдаю в аренду фермеру. каждый год платит 15000 гривен. Может этим путем пойти?
Vmike 01.07.2022 12:32 пишет: есть акр сельхоз земли в киевской области. не обрабатывался, т.к. до войны были другие планы. и сейчас обнаружили, что какой-то очень трудолюбивый и НЕИЗВЕСТНЫЙ фермер его засеял. без разрешения естественно.
чЁ сделать?
1. купить комбайн и собрать урожай самому? 2. найти контакты этого трудоголика? как? что потом? получить пару тысчичь гривен? 3. заявить в полицию? зачем? 4. написать на автоюа. done. 5. инше ? курилка вперед!!!!!
В ответ на: Поки житель Херсонщини служив у зоні АТО, його земельну ділянку облюбували непрохані «хазяї» – прийшли на чужі угіддя, зорали їх та засіяли. Оскільки чоловік не міг покинути службу, вплинути на самозванців законними методами взялася його дружина. Швидко довести справу до справедливого завершення їй допомогли у Херсонському офісі Мережі правового розвитку.
У квітні 2018 року з Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській облдержадміністрації до Офісу Мережі при громадській організації «ІРЦ «Правовий Простір» перенаправили дружину учасника АТО. Її питання стосувалося використання земельної ділянки без дозволу власника, тобто чоловіка клієнтки. На той час він перебував у складі Збройних Сил України в районі проведення АТО, тому самостійно звернутися до юристів не міг.
Як з’ясувалося, учасник АТО приватизував цю земельну ділянку у 2018 році. Але на початку посівної дружина виявила, що землю хтось зорав і засіяв.
Вислухавши цю історію, адвокат, юрист Офісу Сергій Плахотнюк пояснив дружині захисника певні правові моменти щодо самовільного захоплення землі.
«Згідно з чинним законодавством, за самовільне зайняття земельних ділянок громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність (стаття 211 Земельного кодексу України). При цьому під самовільним зайняттям земельної ділянки розуміється вчинення будь-яких дій, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які, відповідно до закону, є правомірними (стаття 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»).
Статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки (відповідальність у вигляді штрафу) .
Водночас статтею 197-1 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки – за умови, що самовільним зайняттям земельної ділянки було завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику», – уточнив юрист.
Прямо в день звернення Сергій Плахотнюк склав заяву про вчинення дій, направлених на притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які самовільно зайняли земельну ділянку учасника АТО.
Того ж дня заяву направили до відділу Держгеокадастру у Білозерському районі Херсонської області (саме там знаходилася ця земельна ділянка). Тут заяву розписали на конкретного інспектора, а керівництво відповідного відділу Держгеокадастру взяло документ на особистий контроль.
Через три тижні після відправлення заяви двох осіб, винних у самовільному зайнятті земельної ділянки учасника АТО, притягнули до адміністративної відповідальності. Також вони добровільно сплатили суму компенсації, розмір якої визначив державний інспектор відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 року № 284.
Roksimama 01.07.2022 12:39 пишет: А може той акр землі вже не твій. Або і твій, і його. Або хтось «здав» йому в аренду твій акр. Я б з цього почала. Але знайти пахаря все одно прийдеться.
а как найти пахаря? есть какой-то комитет вольных пахарей где они тусуются?
місцева адміністрація, односельці, обтяження в реєстрі нерухомості
+100500 Але я так розумію, що камрад тією ділянкою і не користується, тому вважаю - так, з'ясувати хто засіяв, та домовитися полюбовно. В меня є хата і ділянка у селі, пів гектару не обробляється, але доводиться її два рази на рік повністью скошувати, бо кленками та іньшою рослиннистю заростає в момент. Рядом закинута ділянка - там вже заросло, межу доводиться травити регулярно, щоб звідти не лізло. Я до того, що ящо по доброму домовитися - ще й профіт буде, бо покосити зараз 0,5Га - це 700Грн у наших краях.
сразу скажу что могу ошибаться, но , каждая земля под определенную культуру, поэтому если земля например под выпас, а посеяли кукурузу то штраф прийдет вам, ( по крайней мере с похожим столкнулись мы с арендованой землей) земля была под выпас засеяли рапсом 2 га, прилетел не хилый штраф
МИГРЭ 11.07.2022 20:23 пишет: сразу скажу что могу ошибаться, но , каждая земля под определенную культуру, поэтому если земля например под выпас, а посеяли кукурузу то штраф прийдет вам, ( по крайней мере с похожим столкнулись мы с арендованой землей) земля была под выпас засеяли рапсом 2 га, прилетел не хилый штраф
Так в призначенні в кадастре записано. И не под культуру а целевое назначение Осг, садівництво, пасовисько, фермерське та таке інше..