Буковка после цивр обозначает допустимую кратковременную и частично долговременную перегрузку по току. Просто если что-то произойдет в сети - автомат не выключится если у него надцатикратный запас. Автоматы ставят по номиналу. Например "с запасом" 40Ампер автомат класса С в пике пропустит до выключения до 120 СТО ДВАДЦАТЬ ампер нагрузки. Для бабаха с пожаром вполне хватит.
Це ви все прсвильно говорите, але там питання йшло не про захисний автомат, а про перемикач (Hager I-0-II):
В ответ на: попередньо планую брати sft/sfb 225/232
Sergio225 17.11.2022 15:32 пишет: а ну підкажіть, хто в тому шарить. знайомі куплять і пришлють з польщі hager, але питання в тому - який взяти? вистачить на 25 ампер, чи краще взяти на 32 або 40? зі спожиачів які найбільше тягнуть електроенергії - то рідко користуюся зварювальним апаратом. не хочеться аби рубильник накрився через перевантаження. попередньо планую брати sft/sfb 225/232
Якщо ставити перемикач на вводі в будинок, то номінал його повинен бути рівним номіналу захисного автомата, яких стоїть за лічильником. Якщо буде інтегруватись десь всередині щитка, то номіналом рівним/більшим захисного автомата над точкою підключення гени.
Також номінал перемикача повинен бути не меншим, ніж максимальний струм з гени.