autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумЕлектрика

Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт

Шабля | Достоевский **
Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
2 декабря 2022 в 08:57
Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.
head2ears | опытный писатель *
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: Шабля] 2 декабря 2022 в 09:15
Почніть з перевірки тестера
Шабля | Достоевский **
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: head2ears] 2 декабря 2022 в 15:23
head2ears 02.12.2022 09:15 пишет:

Почніть з перевірки тестера



З тестером повний порядок. На акумах дійсно майже під 14 вольт... зараз вимкнули світло, юзаю акуми. Завтра побачу що буде з напругою на клемах після кількох годин активного користування
$_kak_dollar | читатель
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: Шабля] 2 декабря 2022 в 15:36
не верю, фото в студию
head2ears | опытный писатель *
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: Шабля] 2 декабря 2022 в 15:41
Китайські тестери типу dt-830 навіть у повному порядку завищують показники, коли починає розряджатися крона.
GreenMile | V.I.P ***
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: Шабля] 2 декабря 2022 в 19:51
Шабля 02.12.2022 08:57 пишет:

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Гугл много чего расскажет Чем заряжается и какое напряжение зарядки установлено?
Сразу после зарядки, особенно длительной - нормальное напряжение на АКб порядка ~13,2-13,4В, до 12,7В оно опустися от нескольких суток до недели отстоя без нагрузки, ночь - это слишком мало. При КТЦ отставаться АКБ должен не менее суток.
Отседова, или врет тестер (0,1-0,3В погрешности для всяких китайских uni-t даже для диапазона 20В - это норма, а если меряешь на 200В то и подавно), или же в аккумуляторе уже повышенная плотность электролита (вода испарилась, стало больше кислоты) - это тоже приводит к повышенному напряжению на клеммах.
Змінено GreenMile (19:51 02/12/2022)
Label | Супер писатель! ****
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: GreenMile] 2 декабря 2022 в 21:13
У меня есть подозрение что проблема в расслоении электролита. У меня тоже на двух аккумах высокое напряжение, и долго держится. Но мощности за ним нет. При нагрузке быстро проваливается до нормы. Если есть возможность закиньте в машину, пустб перемешается электролит. Уверен что придет в норму напряжение
GreenMile | V.I.P ***
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: Label] 3 декабря 2022 в 00:47
Label 02.12.2022 21:13 пишет:

У меня есть подозрение что проблема в расслоении электролита. У меня тоже на двух аккумах высокое напряжение, и долго держится. Но мощности за ним нет. При нагрузке быстро проваливается до нормы. Если есть возможность закиньте в машину, пустб перемешается электролит. Уверен что придет в норму напряжение


Расслоение электролита лечится "кипячением" пару часиков при 16,2В. Но я, честно сказать, не помню, чтобы при расслоении напряжение завышалось сильно, там как бы нижняя часть банок "выключается".
Label | Супер писатель! ****
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: GreenMile] 3 декабря 2022 в 20:07
Видел на канале одного аккумуляторщика. Он сделал качели для аккума, моторчик их качает, по принципу качающегося пола в тумбе ножной швейной машинки. И в таком качающемся состоянии идет зарядка кальциевых батарей
Шабля | Достоевский **
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: GreenMile] 4 декабря 2022 в 02:04
GreenMile 02.12.2022 19:51 пишет:

Шабля 02.12.2022 08:57 пишет:

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Гугл много чего расскажет Чем заряжается и какое напряжение зарядки установлено?
Сразу после зарядки, особенно длительной - нормальное напряжение на АКб порядка ~13,2-13,4В, до 12,7В оно опустися от нескольких суток до недели отстоя без нагрузки, ночь - это слишком мало. При КТЦ отставаться АКБ должен не менее суток.
Отседова, или врет тестер (0,1-0,3В погрешности для всяких китайских uni-t даже для диапазона 20В - это норма, а если меряешь на 200В то и подавно), или же в аккумуляторе уже повышенная плотность электролита (вода испарилась, стало больше кислоты) - это тоже приводит к повышенному напряжению на клеммах.



Тестер трошки олдскульний, Ц4243-М1, в нього теж є похибка (2,5%), і на 0,3 вольта може махнути, але ж ніяк не на цілий вольт. Тож напруга на клемах була завищена, в цьому я впевнений.

Заряджається звичайним китайським зарядним, з постійною напругою. Струм виставляю 7 ампер (1/10 ємності, акуми по 70Ah). Скільки воно реально дає напруги, не перевіряв. З часом зарядки струм падає, коли доходить до 1 амперу, я зарядне вимикаю.

Потужність акумулятори віддають нормально. В середньому при видачі 90~100Вт (+ втрати КПД в інверторі), акуми пропрацювали 4 години, після чого знову відпочили ніч, я їх не заряджав. На ранок на клемах було ~12,2 вольта, тобто можна ще поюзати. Вважаю нормально.

Схиляюсь до думки, що вони дійсно мало відпочили, тому напруга після зарядки не встигла впасти (годин 8-9 вони відпочивали).
GreenMile | V.I.P ***
Re: Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт
[Re: Шабля] 5 декабря 2022 в 19:50
Шабля 04.12.2022 02:04 пишет:

GreenMile 02.12.2022 19:51 пишет:

Шабля 02.12.2022 08:57 пишет:

Є тут спеціалісти, бо гугл нічого схожого не знаходить.
Одразу скажу, акуми не на машині, я їх юзаю вдома в час відключення електроенергії для віддаленої роботи (ноут + роутер + 1-2 світлодіодні лампочки, щоб діти не скучали в сусідній кімнаті). 2 Акума з'єднані послідовно + інвертор на 24 вольта. Коли є струм підзаряжаю струмом 1/10 ємності акума.

Вчора зарядив, потім вимкнули світло і акуми трохи попрацювали, зовсім недовго ~ 1 годинку десь. Сьогодні я їх заряджати і не думав, просто взяв тестер, думаю поміряю напругу. У обох 13,7-13,8 вольта без навантаження. Акуми відпочивали всю ніч. Що то може означати. Гугл каже на розімкнутому колі має бути максимум 12,7. Акуми з технологією EFB.


Гугл много чего расскажет Чем заряжается и какое напряжение зарядки установлено?
Сразу после зарядки, особенно длительной - нормальное напряжение на АКб порядка ~13,2-13,4В, до 12,7В оно опустися от нескольких суток до недели отстоя без нагрузки, ночь - это слишком мало. При КТЦ отставаться АКБ должен не менее суток.
Отседова, или врет тестер (0,1-0,3В погрешности для всяких китайских uni-t даже для диапазона 20В - это норма, а если меряешь на 200В то и подавно), или же в аккумуляторе уже повышенная плотность электролита (вода испарилась, стало больше кислоты) - это тоже приводит к повышенному напряжению на клеммах.



Тестер трошки олдскульний, Ц4243-М1, в нього теж є похибка (2,5%), і на 0,3 вольта може махнути, але ж ніяк не на цілий вольт. Тож напруга на клемах була завищена, в цьому я впевнений.

Заряджається звичайним китайським зарядним, з постійною напругою. Струм виставляю 7 ампер (1/10 ємності, акуми по 70Ah). Скільки воно реально дає напруги, не перевіряв. З часом зарядки струм падає, коли доходить до 1 амперу, я зарядне вимикаю.

Потужність акумулятори віддають нормально. В середньому при видачі 90~100Вт (+ втрати КПД в інверторі), акуми пропрацювали 4 години, після чого знову відпочили ніч, я їх не заряджав. На ранок на клемах було ~12,2 вольта, тобто можна ще поюзати. Вважаю нормально.

Схиляюсь до думки, що вони дійсно мало відпочили, тому напруга після зарядки не встигла впасти (годин 8-9 вони відпочивали).


Для каких-то более конкретных выводов надо понимать, что там дает зарядное на АКБ в вольтах.

Для такого использования выключаешь заряд слишком рано, АКБ у тебя хронически недозаряжены. После глубоких разрядов стартерный АКБ током ~1А добирает еще практически 1/3-1/4 своей емкости. В идеале вообще отключать зарядное не надо, пусть стоит и наливает постоянно пока есть эл-во (если напряжение не превышает 14,4В при этом).

12,2В на холостом ходу для кальциевых АКБ - это глубокий разряд, в таком состоянии их хранить крайне нежелательно, и вообще после разряда лучше как можно быстрее ставить на заряд. Сильнее, чем глубокий разряд АКБ убивает нахождение в разряженном состоянии.
Autoua.netФорумЕлектрика

Акум на розімкнутому колі лупить майже 14 вольт

Додаткова інформація
Модератор:

 UFO, moderator 

0 користувачів і 29 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 3466