Не дивився. Але, виходячи із знаь фізики за 9й клас і беручи в якості початкових данних швидкість в 200м/с (у момент зустрічі з ціллю) можна вирахувати відповідну висоту падаючи з якої куля тієї самої ваги вільно падаючи з висоти h буде мати таку саму енергію як і летяча зі швидкістю v. Користуємося формулою: mv^2/2=mgh, звідки h=v^2/2/g беремо калькулятор і отримаємо h=2км. Цілком реально на цю висоту залітити і звідти падати.
А якщо з 1км? отримаємо швидкість кулі в 140м/с
Так опір повітря щось додасть, але головна думка що енергія у кулі падаючої з висоти 1-2км досить велика.
А чим більша вага у кулі тим більша енергія (руйнівна сила) при однаковій швидкості.
Подивись це відео, там якраз і є розрахунок висоти підняття кулі вертикально вгору без врахування опору повітря і з врахуванням. А також швидкості при падінні.
PS: Як задовбали ці повітряні тривоги, коли вже ті орки заспокояться? Тільки дописав це повідомлення...
Storag 16.06.2023 11:10 пишет: Подивись це відео, там якраз і є розрахунок висоти підняття кулі вертикально вгору без врахування опору повітря і з врахуванням.
Максимальна висота підняття вгору дорівнює половині максимальної довжини горизонтального польоту (для будь-якого тіла, що кинуто і вільно летить). Це одна з типових задач, із шкільної фізики, розділ механіка (звісно, нехтуючи опором повітря). Нехтуючи опором повітря, тобто, у вакуумі - падаюча куля буде мати ту ж швидкість унизу, з якою її випустили. Але повітря заважає досить сильно, і досить сильно зменшує цю максимальну швидкість при падінні.
PS: якщо до кулі приладнати двигун, то пропорції збережуться, лише відстань угору та в довжину - збільшиться. Наприклад, це добре начно видно по характеристиках ракет ППО. Наприклад, типово, якась ракета комплексу ППО малої дальності може мати масимальну висоту 5 км - отже максимальна дальність буде 10 км. І навпаки. З ПЗРК те ж саме, лише ще менша дальність і висота, наприклад - 2,5 км і 5 км відповідно (висота/дальність).