Зіткнувся с цікавою ситуацією…окрема будівля… Опалення взимку стаціонарного не має… Як ви виходите з ситуації-щоб вода не замерзала? Тобто після кожного сеансу ви зливаєте воду з системи бані?
Ну а які можуть бути рішення, якщо єдине джерело енергії (на скільки я розумію) - 220v? Бігати топити не будеш. А від 220v можна вже що хочеш видумувати, в залежності від бюджету - конвектор або кондиціонер. Можна ще пару панелей сонячних і інвертор кіловата на 3. Без акумів. Вдень буде працювати, вночі ні. Можна поставити акумулятор тепла і циркуляційний насос.
Caonima 06.11.2023 23:14 пишет: Можна ще пару панелей сонячних і інвертор кіловата на 3. Без акумів. Вдень буде працювати, вночі ні.
Це ж які панелі треба, щоб +- 3Квт видавали без акуму навіть у піку?
Caonima 06.11.2023 23:14 пишет: Перш за все - це бюджет.
На шару зхвісно! Посижу, послухаю... Тут саме якараз у цьому році вирішили з дружиною підготувати дачу як "запасний аеродром", завели воду у дом, зробили душ/туалет/бойлер. Так от розводку води по дому я робив із розрахунком "спускати", тобто холодна вода зільєтся на вход, гаряча - також має нижню точку для зливу, а от на скважину поставив єлектричне реле, яке зільє воду з трубопроводу назад до скважини, самий гємор - це злити фільтри, коліна зливів, та відчерпати унітаз... МОже щось корисне тут підслухаю..
Маю лазню побудовану батьком 25 років тому. Перед використанням вода накачується до двох баків під дахом, один з них гріється від труби. Літом качаю прямо з криниці, в мороз тягаю відрами до проміжного баку в самій лазні та качаю до горішніх баків вже звідти. Зимою всю воду по закінченню процедур зливаю. Після однієї зими довелося міняти бак від холодної води (по-перше був малий, по-друге корозія дала себе знати). По темі питання, ніколи нічого не робив з вмурованим в бетон гідрозатвором (окрім чистки вантузом час від часу). Самому цікаво як він влаштований, бо функції виконує (запахів каналізації нема).
Makovsky 08.11.2023 11:21 пишет: Який краще тоді взяти? Приміщення десь 20м2
це не має принципового значення, з тою чи іншою інерцією приміщення обігріють що конвертор, що масляний радіатор, що керамічна панель, що електрична батарея з маслом або антифрізом всередині, що там в них заливають. Що по дизайну подобається та по грошах підходить. Як правило, на всьому пишуть на яке приміщення розраховано. Мені особисто подобаються звичайні електробатареї. Якщо гуглити то електрорадіатор, їх випадає. Керамічні панелі досить добре в дизайн вписуються.
Це ж які панелі треба, щоб +- 3Квт видавали без акуму навіть у піку?
3Квт і не треба. А коли буде треба - можна доустановити ще панелей, не міняючи інвертор. Я ж так думаю, баня там не три поверхи.
Эх, сонячні панелі - окрема тема, "і хочеться і колеться", але у нашому селі чи побють, ящо зняти не зможуть, чи зкомуніздять. Зараз поставив димар з нержавіючої сталі, пофарбував поверх емаллю, щоб не "відсвічував" і думаю зкомуніздять чи ні 12КГрн з хвостом...
Ти вже пробував? Скільки заливати на коліно? Яка витрата концентрату? Може я не такий ледащий, але мені мабуть простіше відкрутити.
пробував? я вже хто зна скільки років так заливаю. На око. скільки там води в тому коліні? Трохи. В унітаз ллю від дущі, мені концентрату не жалько. В мене як раз пляшка виходить залити в сифони потроху і що лишилося в унітаз. Зараз ще почав наливати трохи в бачок унітазу, бо пересихає ота пелюстка що на запірній апаратурі і її треба навесні міняти, бо дзюрчить.
Нагріваючий кабель? є і звичайний і спеціальний саморегулюючий щоб труби не замерзали. Нагрів буде локальний, не все приміщення гріти, витрати електрики відповідно менше.
Але найпростіший - конвектори і термореле. Я б ще розглянув інфрачервоні нагрівачі - направлений нагрів, знову-таки менше витрати електрики через локальний нагрів.