autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? (2/2)

VovkZ | V.I.P **
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: SeMeNUA] 7 марта 2024 в 23:20
SeMeNUA 05.03.2024 15:38 пишет:

Я бы предпочел УЗО + АВ дифавтомату. Как минимум, не надо будет гадать в случае отключения, сработала защита по утечке или тепловой расцепитель/кз. Да и более ремонтопригодно, т.к. тот же АВ можно заменить недорого в случае проблем (хотя брендовые АВ дохлые я встречал очень редко, но все же встречал)



До-речі, зараз є дифавтомати, які показують який саме елемент захисту спрацював. Але, якщо є місце - всерівно простіше та дешевше використовувати комплект ПЗВ + автомати (дешевше - якщо одне ПЗВ на кілька автоматів).
GreenMile | V.I.P ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: GreenMile] 16 марта 2024 в 21:25
Прикріплені файли (0 завантажити)
В общем, ходил, смотрел, много думал.
Сейчас электричество сделано все 1 в 1 как на левой картинке (щиток в общем коридоре): пакетник ПВ3-60-У3 (походу одновременно на две картиры идет, сцк), после него счетчик, после счетчика фаза расходится на три пакетника (С16А розетки, С25А освещение (лул, но именно так, у соседа аналогично), А3161 40А - электроплита), ноль после счетчика идет на "колодку" (подгоревшую) и тоже расходится на три линии и все эти три отдельные линии своими путями идут в квартиру.
Вопрос в чем, можно ли сделать самостоятельно из левой картинки правую? Т.е. фазу и ноль после счечика просто завести в квартиру и там уже разводит как хочется?
Вроде везде пишут что все что после счетчика - мое и делать можно что хочешь, а все что до счетчика (пакетник, вводной кабель до счетчика и сам счекик) трогать низя Но чета нормативку нагулгить не смог, как ни старался.

З.Ы. Если не найду кудой заходит линия на электроплиту в квартиру, вероятно, в общем щитке придется оставить один дифавтомат на электроплиту.

В общем, ходил, смотрел, много думал. Сейчас электричество сделано все 1 в 1 как на левой картинке (щиток в общем коридоре):  пакетник ПВ3-60-У3 (походу одновременно на две картиры идет, сцк), после него счетчик, после счетчика фаза расходится на три пакетника (С16А розетки, С25А освещение (лул, но именно так, у соседа аналогично), А3161 40А - электроплита), ноль после счетчика идет на "колодку" (подгоревшую) и тоже расходится на три линии и все эти три отдельные линии своими путями идут в квартиру
Змінено GreenMile (21:35 16/03/2024)
VovkZ | V.I.P **
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: GreenMile] 17 марта 2024 в 10:17
Думаю, ви можете з робити із щитком все, що завгодно. Головне - врахуйте два моменти:
1) щоб вас в процесі не вбило, або щоб не зробили к.з. на загальному стояку - бо буде багато бризків металу в усі боки (при деяких операціях - варто одягати якісь захисні очки). Бо на захист цих стояків - в будинковому підвальному щитку часто (в старих проектах, ймовірно, майже завжди) ставлять запобіжники, із значним струмом спрацювання (100-300 А, хз), які дуже неохотно і повільно перегорають.
2) щоб в кінці вийшло щось, що не порушує закони чи нормативні акти.

Буде зручно (вам же), якщо після лічильника ви одразу поставите автомат (загальний, наприклад, С40), а вже від нього - підключатимете далі що завгодно - чи кабель до квартирного щитка, чи окремо провід на плиту та другий на квартиру і т.п.

Пс: я би доставив після лічильника, крім загального автомату - ще два - один, теж С40 на плиту, інший, напр. С25, С32 - на цей ваш новий кабель до нового квартирного щитка. Так буде дуже зручно потім.
Змінено VovkZ (10:27 17/03/2024)
Vladimir_Y | патриарх ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: GreenMile] 17 марта 2024 в 12:36
GreenMile 16.03.2024 21:25 пишет:


Вопрос в чем, можно ли сделать самостоятельно из левой картинки правую? Т.е. фазу и ноль после счечика просто завести в квартиру и там уже разводит как хочется?




Vladimir_Y 04.03.2024 11:21 пишет:

Ота лінія "на плиту" - зазвичай старий алюміній, ще і з кількома транзитними скрутками. Я би не вважав її чимось вартим збереження...
Залишай у загальному коридорі тільки лічильник і загальний автомат згідно з вимогами постачальника. Далі кабель відповідного перерізу у квартиру, а там вже майстуй що треба.




Якщо у будинку електроплити, мабуть це щось висотою понад 9 поверхів, можливо панельне. Якщо так - проводка, скоріш за все, іде у "стандартних" каналах панелей з двома типами "з'єднувальних коробок". Ті які "видно" і "транзитні"(замуровані). А бо по чорновій підлозі(своїй чи сусіда).
До виходу з лічильника все "постачальника". Оті вхідні пакетники від віку стають крихкі і при спробі використання часто розвалюються з відповідним "бахом"/наслідками.Тож бажано замінити його на щось сучасне/добротне.
Отже пакетник до лічильника/дроти на відповідний переріз міняються зі залученням "постачальника"/переопломбуванням лічильника. Від лічильника до нового щита у квартирі прокладається 3х6(+)мм2 мідної моножили(без з'єднань).
Далі у квартирному щиті все на ваш "розсуд".

Зазвичай у панельках від коридорного щита, всередині панелі йде канал(або кілька) у квартиру. Гарно якщо прямий(може бути через замазані транзитні коробки (спільні з сусідом)) тоді старі кабеля можна витягнути(якщо повезе, з їх допомогою (у надщасливих випадках додатково)) протягнути новий 3х6.
Зазвичай на вході у квартиру є "коробка головних скруток (КГС)" дротів від коридорного щита і квартирних освітлення/розеток/плити. Тобто через неї може заходити новий кабель до квартирного щита, і зі цього нового щита до неї будуть йти з'єднання до тої частини проводки яка залишається (освітлення і т.ін.)

Шукати "лінію плити" можна і від плити.
Якщо йде вгору, у канал всередині панелі - далі через транзитні\комутаційні
коробки під стелею до КГС .
Якщо вниз - по підлозі і може виринати будь де, зазвичай вже десь біля КГС. Можна пограти у цей квест, якщо є час та натхнення.
Кабель до плити зазвичай більшого перерізу(візуально має бути товще).
Можна використати "телефонний тоновий генератор"(генератор/осцилограф), чи низьковольтний БЖ/тестер на відключеній від живлення і загального "0" системі. На підключеній - тестер з NCV, шукач проводки.

IMHO, забити і прокласти нове (ззовні/через кладовку (мідь/моножила)) буде швидше і надійніше.
Змінено Vladimir_Y (12:39 17/03/2024)
GreenMile | V.I.P ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: Vladimir_Y] 17 марта 2024 в 14:31
16 этажей, да.
— Линия освещения - 100% идет по полу соседа сверху, из-за нее все и началось, я ее вызвонил разными методами, знаю даже как она там проходит.
— Линия розеток - заходит как-то по моему "черновому полу", я знаю где она выходит из пола (под паркетом в комнате) и от нее дальше уже запитаны все розетки.
— Линия электроплиты - хз, ее перекладывали когда-то еще до меня, т.е. плита и розетка плиты стоит не в стандартном месте, кабель на кухне шел по полу.

Если после счетчика можно менять без согласования, то это все упрощает, конечно.
WarFox | СуперСтар ****
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: GreenMile] 17 марта 2024 в 16:37
менял проводку в Т4 как у тебя скорее всего, протянул все новые провода в штробах пока ремонт делал. но счетчик в квартире не ставил, просто автоматы в щиток добавил.
Потом в АППС тоже поменял проводку, нашел зашитые пластиковые трубы в панели, пришлось много раздолбать мест где плинтуса в потолке. но зато затянул в квартиру до щитка 3х8 или 3х10 уже не помню, а с него уже на плиту и по всей квартире.
Vladimir_Y | патриарх ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: GreenMile] 17 марта 2024 в 20:55
GreenMile 17.03.2024 14:31 пишет:

16 этажей, да.
— Линия освещения - 100% идет по полу соседа сверху, из-за нее все и началось, я ее вызвонил разными методами, знаю даже как она там проходит.
— Линия розеток - заходит как-то по моему "черновому полу", я знаю где она выходит из пола (под паркетом в комнате) и от нее дальше уже запитаны все розетки.
— Линия электроплиты - хз, ее перекладывали когда-то еще до меня, т.е. плита и розетка плиты стоит не в стандартном месте, кабель на кухне шел по полу.

Если после счетчика можно менять без согласования, то это все упрощает, конечно.




Так, але з'єднання (та ще і мідь/алюміній) дуже не бажані. Краще кабель до квартирного щита прямо у лічильник під'єднати(все приготувати, визвати "постачальника" зняти пломбу, підключити дроти, поставити пломбу).

Зазвичай(по запиту у ютубі "перетяжка электропроводки подьезд панельная 16 этажка" можна приблизно скласти уяву як воно все влаштовано) до сусіда/під підлогу дроти прямують вже після квартирної КГС
Змінено Vladimir_Y (20:59 17/03/2024)
WarFox | СуперСтар ****
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: Vladimir_Y] 17 марта 2024 в 21:39
медь-алюминий через винтовой клемник сделал
GreenMile | V.I.P ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: Vladimir_Y] 17 марта 2024 в 22:07
Vladimir_Y 17.03.2024 20:55 пишет:

Так, але з'єднання (та ще і мідь/алюміній) дуже не бажані. Краще кабель до квартирного щита прямо у лічильник під'єднати(все приготувати, визвати "постачальника" зняти пломбу, підключити дроти, поставити пломбу).


Это уже слишком геморно, начиналось вообще с освещения, я не хочу никого вызывать и перекладывать всю проводку заново. Задача - с минимальными затратами и телодвиженями починить освещение и накинуть элементарную защиту. Прокладывать проводку на века мне тут не нужно, тут хотя бы понять как и что тянуть от щитка Квартира жилая, потому вариантов не сильно много.

Vladimir_Y 17.03.2024 20:55 пишет:

Зазвичай(по запиту у ютубі "перетяжка электропроводки подьезд панельная 16 этажка" можна приблизно скласти уяву як воно все влаштовано) до сусіда/під підлогу дроти прямують вже після квартирної КГС


Я это все смотрел и гуглил, толку никакого, оно у всех все по-разному. Я даже когда-то нашел похожую тему "потоп у соседа сверху - пропал свет": квартира 1 в 1 (зеркальная), даже коробки в тех же местах, , но там проводка шла совсем не так, как у меня: у него ввод освещения был над входной дверью, а у меня вход освещения внутри квартиры рядом с дверью комнаты В остальном вроде совпадало, но как там идет плита - черт его знает.
Я даже купил тестер проводки, но толку от него оказалось мало: либо ничего не ловит, либо звенит все и везде, куда ни приложи
_Pasha_ | старый писатель **
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: VovkZ] 18 марта 2024 в 09:58
VovkZ 17.03.2024 10:17 пишет:



...

Пс: я би доставив після лічильника, крім загального автомату - ще два - один, теж С40 на плиту, інший, напр. С25, С32 - на цей ваш новий кабель до нового квартирного щитка. Так буде дуже зручно потім.




Єдине зауважу, що для побутового використання, виробники автоматів рекомендують автомати з характеристикою В, характеристика С для виробництва, там де двигуни та високі стартові токи.
Vladimir_Y | патриарх ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: WarFox] 18 марта 2024 в 13:57
WarFox 17.03.2024 21:39 пишет:

медь-алюминий через винтовой клемник сделал




Варіанти звісно є (аж до болт/три шайби/дві гайки).
Але за можливості/без необхідності такого краще не робити
Змінено Vladimir_Y (15:47 18/03/2024)
SeMeNUA | опытный писатель ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: Vladimir_Y] 18 марта 2024 в 14:22
Vladimir_Y 18.03.2024 13:57 пишет:

WarFox 17.03.2024 21:39 пишет:

медь-алюминий через винтовой клемник сделал




Варіанти звісно є (аж бо болт/три шайби/дві гайки).
Але за можливості/без необхідності такого краще не робити



В списке не хватает гровера. И шайбы не оцинкованные чтобы были. И переживет это соединение хозяина квартиры вообще легко
Vladimir_Y | патриарх ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: GreenMile] 18 марта 2024 в 15:11
У кожного свій шлях. Просто переробка шматочками буде у підсумку довша/дорожча.
Свого часу у схожих початкових умовах, обравши зробити надійно одразу не пожалкував за два десятки років ні разу.
Так у "-" трохи незручностей(трохи поковиряні/потім підштукатурені у місцях розташування коробок стіни, тимчасові(на час переробки) схеми підключення, десь видно(станьте посеред кімнати зараз і подивіться скільки ви наприклад бачите метрів плінтусу з усього периметру) зовнішній короб з проводкою, але у "+" надійна система, можливість додати/перенести по необхідності розетки, вимикачі/розетки у зручних місцях, жодної розетки у незручному місці, всі розетки на рівні 1,2м видалені/заглушені/заштукатурені, щиток зі зручним керуванням, після чергових переклейок шпалер/перефарбувань стелі ніякої різниці вже не видно.
Про перетягування всієї проводки мови немає. У мене наприклад 70-80% освітлення залишилось(додалось +20% нового), ~5% (одна(тобто кабель до неї)) розетка. А підключення до загальної мережі пережило пару капремонтів щитка у під'їзді(включно з заміною лічильників на "електронні" і всіх автоматів(і деяких міжповерхових дротів) на нові)


Основні початкові проблеми
- затягнути якісний вхідний кабель від лічильника до нового щитка у квартирі без транзитних з'єднань.
- знайти і розібратись у КГС
Далі вже можна планувати і робити оновлення частинами

У перепідключенні до лічильника теж немає нездійсненного. Подаєте заявку "постачальнику" що через старіння проводки/пошкодження/руйнування/ризик короткого замикання/пожежі просите здійснити перепідключення/переопломбування до лічильника свого (нового) абонентського відгалуження.
Може прийти "електрик" і зразу зробити всі ці дії(у мене власне так і було навіть без моєї присутності). Або прийде "звірка" дасть акт/дозвіл на розпломбування, постачальника(чи ваш) "електрик" зробить роботу, потім покличете "звірку" на пломбування.
Не раджу самому щось робити у коридорному шиті, тим паче під напругою.
Краще все підготувати (включно з "головним" автоматом відповідного номіналу(з "запасом" брати не треба, не встановлять), шматком din-рейки/кріпленням для його монтажу, шматком дроту-моножили відповідного "вхідного"(від 6мм2) перерізу) і "домовитись" про цю відповідальну роботу з "електриком постачальника". Не дійдете згоди - покличете вже "свого"(хоча зазвичай це одні й ті самі люди).
Змінено Vladimir_Y (15:25 18/03/2024)
Vladimir_Y | патриарх ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: SeMeNUA] 18 марта 2024 в 15:44
SeMeNUA 18.03.2024 14:22 пишет:

Vladimir_Y 18.03.2024 13:57 пишет:

WarFox 17.03.2024 21:39 пишет:

медь-алюминий через винтовой клемник сделал




Варіанти звісно є (аж бо болт/три шайби/дві гайки).
Але за можливості/без необхідності такого краще не робити



В списке не хватает гровера. И шайбы не оцинкованные чтобы были. И переживет это соединение хозяина квартиры вообще легко




Я ж по мінімуму написав. Таких "варіантів" безліч (один "електрик" мені намагався довести, що "скрутка надійніше пайки"), але жоден з них не зрівняється зі цілим шматком моножильного мідного дроту відповідного перерізу. Електрично будь-які подібні "механічні" з'єднання з часом погіршуються(почавшись процес тільки прискорюється). А особливо де є алюміній/нагрів/волога.
І я би надійність з'єднання тривалістю жинтя господаря не вимірював
Змінено Vladimir_Y (15:47 18/03/2024)
Vladimir_Y | патриарх ***
Re: Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить?
[Re: _Pasha_] 18 марта 2024 в 15:58
_Pasha_ 18.03.2024 09:58 пишет:

VovkZ 17.03.2024 10:17 пишет:



...

Пс: я би доставив після лічильника, крім загального автомату - ще два - один, теж С40 на плиту, інший, напр. С25, С32 - на цей ваш новий кабель до нового квартирного щитка. Так буде дуже зручно потім.




Єдине зауважу, що для побутового використання, виробники автоматів рекомендують автомати з характеристикою В, характеристика С для виробництва, там де двигуни та високі стартові токи.




Вхідний "головний" автомат (через те, що роль його здебільшого "ручне" вимикання і намагання "постачальника" по максимуму обмежити споживача) я би залишив С. Звісно це повинно "враховуватись" у інших компонентах електросистеми.
Змінено Vladimir_Y (16:49 18/03/2024)
Autoua.netФорумВирішення побутових проблем

Доп электрощиток в квартире на минималках,что поставить? (2/2)

Додаткова інформація
Модератор:

 AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

0 користувачів і 53 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 2514