autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумДіти

Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші (9/9)

harald67 | подсевший на форум **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: Yukon] 9 июля 2024 в 14:08
Yukon 09.07.2024 13:57 пишет:


Цікаво, Гарсія Маркес, це іспанська література?




Ні
Yukon | старый писатель *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: harald67] 9 июля 2024 в 14:47
я здогадувався , але ж мова іспанська. Чи насправді іспанська у Венесуелі, та іспанська в Іспанії - це як українська і російська? цікава тема, ніколи не задумувався про це.
harald67 | подсевший на форум **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: Yukon] 9 июля 2024 в 15:45
Yukon 09.07.2024 14:47 пишет:

я здогадувався , але ж мова іспанська. Чи насправді іспанська у Венесуелі, та іспанська в Іспанії - це як українська і російська? цікава тема, ніколи не задумувався про це.




У Венесуелі Колумбії не знаю. На Кубі - відрізняється. Але мабуть справа не у відмінності, а у тому, що якщо у Іспанії вивчають курс іспанської літератури (не зрозуміло навіщо, але мабуть рудимент старого мислення), то там мають на увазі власне іспанських письменників (типу Сервантеса), а не іспаномовних.
Yukon | старый писатель *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: harald67] 9 июля 2024 в 16:45
все дуже тонко, як в історії. Це як ми, вивчаємо Франка і Шевченка, хоча жили вони в різних країнах. А колумбійці і іспанці навпаки, жили в одній країні, мова одна, а література різна
harald67 | подсевший на форум **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: Yukon] 9 июля 2024 в 16:53
Yukon 09.07.2024 16:45 пишет:

все дуже тонко, як в історії. Це як ми, вивчаємо Франка і Шевченка, хоча жили вони в різних країнах. А колумбійці і іспанці навпаки, жили в одній країні, мова одна, а література різна




Навіщо вдаватися у ці тонкощі і заводити дискусію в якісь навкололітературні нетрі, коли саме по собі вивчення літератури у школі у класах, коли діти вже навчилися читати, писати без помилок та грамотно висловлювати свої думки (десь після 4-5 класу) зараз виглядає анахронізмом і марнуванням дорогоцінного часу, який школярі могли використати на вивчення предметів, які дадуть їм знання і навички, що будуть реально витребувані у майбутньому дорослому житті.
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: harald67] 9 июля 2024 в 19:36
В ответ на:

коли саме по собі вивчення літератури у школі у класах, коли діти вже навчилися читати, писати без помилок та грамотно висловлювати свої думки (десь після 4-5 класу) зараз виглядає анахронізмом і марнуванням дорогоцінного часу, який школярі могли використати на вивчення предметів




Я тут спробую відповісти.

Література дає:
* ознайомлення з проблемами, прикладами поведінки, культурними традиціями
* дає прокачку скіла "зосередитись на чомусь довже 5 хвилин", що є актуально для сучасного покоління
* розвиває знання мови, і я к наслідок здатності думати

Діти після навчальної школи можуть читати і писати, а от висловлюватися - ну таке.

Але важливий момент. Для перших двох задач немає "української літератури". Від слова зовсім. Є просто література. Якісна і не дуже, розважальна і повчальна. Для третьої - тут питання до того, яка мова більш корисна для сучасного світу, і тут відповідь очевидна - та, якою спілкуються глобально

Тому ідеал - вивчення зарубіжної літератури мовою оригіналу, або в перекладі на глобальну мову. Але для початку можна і на рідній мові.

Хоча Гоголя точно треба залишити Хоча точно знайдуться ті, які скажуть, що він російський

Звісно, з якогось моменту, проф. орієнтація має сказати своє слово. Але студент ВУЗу, що не прочитав сотню книжок бдет виглядати просто трошки як "спец. інструмент" А в житті дуже важливо мати софт. скіли

-------------------

Для прикладу, я не можу сказати, що ось філософія - це та дисципліна, результати вивчення якої я використовую кожен день. Але є відчуття, щоб без неї вища освіта була б неповною, так як і шкільна без сотен прочитаних книжок.
harald67 | подсевший на форум **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: batal] 9 июля 2024 в 21:11
batal 09.07.2024 19:36 пишет:

В ответ на:

коли саме по собі вивчення літератури у школі у класах, коли діти вже навчилися читати, писати без помилок та грамотно висловлювати свої думки (десь після 4-5 класу) зараз виглядає анахронізмом і марнуванням дорогоцінного часу, який школярі могли використати на вивчення предметів




Я тут спробую відповісти.

Література дає:
* ознайомлення з проблемами, прикладами поведінки, культурними традиціями
* дає прокачку скіла "зосередитись на чомусь довже 5 хвилин", що є актуально для сучасного покоління
* розвиває знання мови, і я к наслідок здатності думати

Діти після навчальної школи можуть читати і писати, а от висловлюватися - ну таке.

Але важливий момент. Для перших двох задач немає "української літератури". Від слова зовсім. Є просто література. Якісна і не дуже, розважальна і повчальна. Для третьої - тут питання до того, яка мова більш корисна для сучасного світу, і тут відповідь очевидна - та, якою спілкуються глобально

Тому ідеал - вивчення зарубіжної літератури мовою оригіналу, або в перекладі на глобальну мову. Але для початку можна і на рідній мові.

Хоча Гоголя точно треба залишити Хоча точно знайдуться ті, які скажуть, що він російський

Звісно, з якогось моменту, проф. орієнтація має сказати своє слово. Але студент ВУЗу, що не прочитав сотню книжок бдет виглядати просто трошки як "спец. інструмент" А в житті дуже важливо мати софт. скіли

-------------------

Для прикладу, я не можу сказати, що ось філософія - це та дисципліна, результати вивчення якої я використовую кожен день. Але є відчуття, щоб без неї вища освіта була б неповною, так як і шкільна без сотен прочитаних книжок.




Для того щоб школяр прочитав сотню книжок потрібно щоб ці книжки були для нього цікавими саме у його віці. Якщо подивитися на шкільну програму не тільки української а й світової літератури, то побачите що там немає творів які можуть бути цікавими та актуальними для сучасного школяра. Усе нафталінове, застаріле і не стикується навіть з програмами історії України та світової історії. Тобто як вивчення курсу укрмови з отими префіксами, іменниками твердої групи складно там якимись реченнями лише заважають грамотно писати, так і вивчення шкільного курсу літератури, у т.ч. світової лише відштовхують дітей від читання. Кому потрібна та хижина дяді тома, чи хто з 7 класників зрозуміє маленького принца? Ну і щедеври української літератури - 13 річним школярам пропонують вивчати казочки мишка та говорящая риба (це взагалі якою мовою написано). Мій у цьому віці вже про шерлока холмса читав та сучасні гаррі поттера та якісь коти вояки, а йому недолугі казочки навязують. Те саме і музика - вчать якихось нафталінових музикантів, яких ніхто з молоді не слухає і не буде слухати. Нафіга дітям знати що таке скерцо? Тобто краще взагалі викинути ці курси і нехай діти читають те, що їм батьки запропонують.
NiKOLeg | старый писатель **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: batal] 9 июля 2024 в 21:14
В ответ на:

Цікавить Ваша думка про США - як країну в частині освітньої системи



Це ж не думка:
В ответ на:

Буде предметний інтерес - не хвилюйтеся, все розпишу


 

Щоб довго не чекати — я трохи допоможу.

SAT.
Це стандартизований тест, необхідний для вступу на бакалаврат до вищих навчальних закладів США.

Сам іспит складається з трьох розділів: аналіз тексту, математика та письмо.

Аналіз тексту складається з трьох частин. Приклади завдань - завершити речення, підставити пропущенні слова, відповісти на запитання щодо прочитаних текстів (зазвичай з наукових книг). Можливі також завдання на порівняння двох прочитаних текстів. Завдання на завершення речень оцінюють лексику студента і розуміння структури речення.

Письмо складається з тестів та есе. Питання тестів спрямовані на перевірку знань граматики, мовних конструкцій і лексики. Тут пропонуються завдання на пошук помилок, доповнення речень і розбивку абзаців, що показує розуміння студентом логічної організації тексту. Темою есе служить висловлювання, яке необхідно підтвердити чи спростувати, а також зробити це обґрунтовано. 

Характеристика. Не менш важливий, ніж документи і тести, пункт - характеристика учня від його викладачів. Це свого роду відгук, в якому вчителі англійською мовою повинні описати учня і його досягнення - успішність, поведінку, розповісти про його участь у позакласних заходах, а також обґрунтувати, чому цей учень стане ідеальним студентом для конкретного вищого навчального закладу США.
Для вступу потрібно мінімум 2 характеристики, а краще 3 або 4.

Есе. По суті есе - це мотиваційний лист, в якому абітурієнт пояснює, чому хоче вчитися саме в США, чому в обраному ВНЗ і на обраній спеціальності. В есе можна трохи розповісти про себе і свої академічні та спортивні досягнення - навіть не можна, а потрібно.
При вступі від абітурієнта вимагається одне загальне есе і ще 2-3 додаткових, теми яких визначає приймальна комісія.

Список позакласних занять. Це таблиця, де абітурієнту потрібно вказати свої хобі та захоплення. Строгих правил тут немає, але все ж більше довіри заслуговують кандидати, у яких є більш-менш стійкі інтереси і заняття.



Лед стримуюсь від порівняння з нашим нещасним ЗНО.

Забагато тексту - нагадаю:
В ответ на:

Цікавить Ваша думка про США - як країну в частині освітньої системи


Aniachka | Достоевский **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: harald67] 9 июля 2024 в 21:40
harald67 09.07.2024 21:11 пишет:

13 річним школярам пропонують вивчати казочки мишка та говорящая риба (це взагалі якою мовою написано). Мій у цьому віці вже про шерлока холмса читав та сучасні гаррі поттера та якісь коти вояки, а йому недолугі казочки навязують. Те саме і музика - вчать якихось нафталінових музикантів, яких ніхто з молоді не слухає і не буде слухати. Нафіга дітям знати що таке скерцо? Тобто краще взагалі викинути ці курси і нехай діти читають те, що їм батьки запропонують.



Хм...дуже дивно. Дитині на літо дали список літератури, а в ньому саме Шерлок Холмс.
А ще "Будинок дивних дітей".
Це для 7 класу, малій 12 років. Які "казочки про рибу", ти про що?
NiKOLeg | старый писатель **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: batal] 9 июля 2024 в 22:29
"Ідеальний варіант". 2 сезон. Математика+іноземна мова.

Давайте ще раз до Ваших прикладів.
batal 05.07.2024 18:35 пишет:

В ответ на:

Конкретно по цьому випадку. В нього 99 місце. Математика 190. ВСІ що вище написали математику краще. Нерозумію - Ви ж за таке і боретесь.




Це раз

95-та позиція, 195 за математику, контракт
96-та позиція, 195 за математику, контракт
90-та позиція, 192 за математику, бюджет
...
і далі ще купа народу, які набрали менше нід 195

Знайшли?



Ато.
95-та. Укр - 183, Іноземна - 179 Слабка іноземна. Питання?
90 та 96. Математика - різниця 3, Іноземна - різниця 6. За рахунок іноземної. Питання?

В ответ на:


Там взагалі є люди, що написали математику на 200 і не попали на бюджет.

[*****], 200, Карл. Абітурієнт набрав МАКСИМАЛЬНИЙ бал і не попав на бюджет.



Не знахожу. Давайте місця.

Поки ВСІ Ваші приклади - "ідеальний варіант".

В ответ на:

Але вам простіше ці приклади не помітики і далі топити за важливість мові для навчання на факультеті кібернетики У вас совість взагалі є?



В когось роздвоєння особистості...
В ответ на:

Моя думка: математика + іноземна.




В ответ на:

Іноземна - як можливість займатися або науковою працею, або для участі в міжнародних проектах. Ну і взагалі - стратегія руху до ЄС має означати обов`язкове володіння іноземною мовою (анлгійська/німецька для всіх цінних спеціалістів там.


Чому Ви відмовляєте учням в здібності вивчити\підтягнути англійську протягом 4-6 років навчання у ВНЗ?
harald67 | подсевший на форум **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: Aniachka] 10 июля 2024 в 05:44
Aniachka 09.07.2024 21:40 пишет:

harald67 09.07.2024 21:11 пишет:

13 річним школярам пропонують вивчати казочки мишка та говорящая риба (це взагалі якою мовою написано). Мій у цьому віці вже про шерлока холмса читав та сучасні гаррі поттера та якісь коти вояки, а йому недолугі казочки навязують. Те саме і музика - вчать якихось нафталінових музикантів, яких ніхто з молоді не слухає і не буде слухати. Нафіга дітям знати що таке скерцо? Тобто краще взагалі викинути ці курси і нехай діти читають те, що їм батьки запропонують.



Хм...дуже дивно. Дитині на літо дали список літератури, а в ньому саме Шерлок Холмс.
А ще "Будинок дивних дітей".
Це для 7 класу, малій 12 років. Які "казочки про рибу", ти про що?




Так це ж для наступного 7-го класу, який по нуш вчиться. А попередній був за старю програмою. Там була Ема Андрієвська "Говорящая риба" та Богдан Лепкий "Мишка", та ще усякі невитребувані твори типу Тютюнник "Килимко". І це українська література, а світова - то окремий курс.
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: NiKOLeg] 10 июля 2024 в 12:40
В ответ на:

Лед стримуюсь від порівняння з нашим нещасним ЗНО.




Ви точно не вмієте читати

Я ж писав, що треба дві дисципліни: математика та ІНОЗЕМНА! Тому з SAT повне СПІВПАДІННЯ

Чому ЗНО програє просто очевидно - по невідомій причини виноситься якась локальна і никому не потрібна мова

Знаєте, з вами так весело, залишайтесь
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: harald67] 10 июля 2024 в 12:42
В ответ на:

то побачите що там немає творів які можуть бути цікавими та актуальними для сучасного школяра. Усе нафталінове, застаріле і не стикується навіть з програмами історії України та світової історії.




Ну, це інша проблема, яка нажаль в нашій країні немає вирішення. Купа народу припала до бюджетних потоків і все робить, щоб залишитися

Тому і в роздумах, може молодших дітей влаштувати за кордоном вже зараз
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: NiKOLeg] 10 июля 2024 в 12:45
В ответ на:

Ато.
95-та. Укр - 183, Іноземна - 179 Слабка іноземна. Питання?
90 та 96. Математика - різниця 3, Іноземна - різниця 6. За рахунок іноземної. Питання?





Якщо викинути мову, попадуть? Ви так "виборочно" порівнюєте, що аж смішно

В ответ на:

Не знахожу. Давайте місця.




Все ви бачите

В ответ на:

Чому Ви відмовляєте учням в здібності вивчити\підтягнути англійську протягом 4-6 років навчання у ВНЗ?




Не відмовляю, просто в ідеалі вона має бути потрідна ОДРАЗУ
NiKOLeg | старый писатель **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: batal] 15 июля 2024 в 19:48
batal 10.07.2024 12:40 пишет:


Ви точно не вмієте читати

Я ж писав, що треба дві дисципліни: математика та ІНОЗЕМНА! Тому з SAT повне СПІВПАДІННЯ

Чому ЗНО програє просто очевидно - по невідомій причини виноситься якась локальна і никому не потрібна мова

Знаєте, з вами так весело, залишайтесь



Раденький, що дурненький.
NiKOLeg | старый писатель **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: batal] 15 июля 2024 в 19:57
batal 10.07.2024 12:45 пишет:

В ответ на:

Ато.
95-та. Укр - 183, Іноземна - 179 Слабка іноземна. Питання?
90 та 96. Математика - різниця 3, Іноземна - різниця 6. За рахунок іноземної. Питання?





Якщо викинути мову, попадуть?



З Вашою альтернативкою самі розбирайтесь.
В ответ на:

Ви так "виборочно" порівнюєте, що аж смішно



Нагадати чиї приклади? Чи самі згадаєте?

В ответ на:

В ответ на:

Чому Ви відмовляєте учням в здібності вивчити\підтягнути англійську протягом 4-6 років навчання у ВНЗ?




Не відмовляю, просто в ідеалі вона має бути потрідна ОДРАЗУ



"Мне би ваши проблеми, Марьівановна"
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: NiKOLeg] 16 июля 2024 в 14:07
В ответ на:

"Мне би ваши проблеми, Марьівановна"




Чомусь у хорватських дітей і студентів такої проблеми немає. Не знаю, як так. Але по ходу, націонльно свідомим не цікаво, як так виходить, їм би свою мову плекати з історієї, та чекати, поки залишки країни візьмуть в ЄС (підказка, ні, не візьмуть)
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: NiKOLeg] 16 июля 2024 в 14:09
В ответ на:

Раденький, що дурненький.




Може і так, але погодтеся, як епічно ви навели приклад SAT

Так технічно підркріпити точку зору опонента не кожен може
NiKOLeg | старый писатель **
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: batal] 17 июля 2024 в 00:43
У ВСІХ альтернативщиків є дві загальні проблеми - я умовно називаю "проблема 2 біт".
batal 16.07.2024 14:09 пишет:

В ответ на:

Раденький, що дурненький.




Може і так, але погодтеся, як епічно ви навели приклад SAT

Так технічно підркріпити точку зору опонента не кожен може



Та да - це як з "ідеальним варіантом". Ви також АБСОЛЮТНО не зрозуміли. Поки я не розжував. Ви більше 2 біт інформації не сприймаєте? Чи у Вас реально проблема з розумінням української мови? Ну ще з часів твору по Стусу. Жодного поліпшення? Чи взагалі проблема з розумінням прочитаного? Ви розумієте, що ваші сумніви в моїй змозі читати - це від не розуміння моїх відповідей?


Спробуйте визначити для себе - США, державна мова, іноземна мова. Англійська - мова? Яка? Ви більше 2 біт інформації не памятаєте?
batal 05.07.2024 15:02 пишет:


Головне розділення. Якщо я іду на математику - засуньте собі мові в сраку і назавжди. Я маю здавати тільки математику та іноземну


Ну іноземну ми памятаємо для чого...

Йдемо далі. Для чого такі не трівіальні вимоги по мові в SAT? А крім цього 3-4 есе, рекомендації. Які балами не оцінюються, але мають визначальне значення. Є волонтери, випускники американських ВНЗ, які професійно допомагають українським учням підготуватись до вступу в американські, і не тільки, топові школи, ВНЗ. Майже дослівно - по SAT треба докласти максимум зусиль, щоб набрати якнайбільше. А по спеціалізованим SAT(математика, фізика), які по бажанню абітурієнта- треба просто набрати максимум(по 800 балів).

harald67 який вважає, що розбирається в середній і вищій освіті, на відміну від мене, свого часу від мене дізнався про "Need blind admission,". Ви вважаєте себе компетентним в питаннях міжнарників і вступу до американських ВНЗ по одному кейсу, про Need blind admission, і не чули. Впевнений, що і Ви , і harald67 ще тиждень тому нічого не знали про SAT. Цікаво якби написали ЗНО по мові з вимогами рівня SAT? Чи продовжить після цього harald67 і надалі нести маячню про 4-5 клас? Питання...

Ви або ж згадайте, що у Вас базова вища освіта прикладна математика і спробуйте зрозуміти мої питання\аргументи. Хоча... "Я художник, я так вижу" - це, мабуть, єдиний варіант відстоювати дичину.
batal | V.I.P *
Re: Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші
[Re: NiKOLeg] 17 июля 2024 в 00:59
В ответ на:

Спробуйте визначити для себе - США, державна мова, іноземна мова. Англійська - мова? Яка? Ви більше 2 біт інформації не памятаєте?




Ви себе хоч розумієте? Ви от лягайте спати, прокиньтеся, почекайте пока організм перетравить надлишки спирту та поясніть - що ви тут написали

В ответ на:

harald67 який вважає, що розбирається в середній і вищій освіті, на відміну від мене, свого часу від мене дізнався про "Need blind admission,". Ви вважаєте себе компетентним в питаннях міжнарників і вступу до американських ВНЗ по одному кейсу, про Need blind admission, і не чули. Впевнений, що і Ви , і harald67 ще тиждень тому нічого не знали про SAT. Цікаво якби написали ЗНО по мові з вимогами рівня SAT? Чи продовжить після цього harald67 і надалі нести маячню про 4-5 клас? Питання...




Знаєте, ви не розумієте простого. Щоб освіта була корисна, українська тупо не потрібна. Зовсім.

Тому що ви тут намагаєтесь довести - я не знаю.

Якщо моя дитина буде планувати навчання в США - треба вчити англіськую. Якщо в Европі - англійську або німецьку. В Україні - те що я побачив в чьому році по факультету кібернетики каже, що навчання в Україні втрачає сенс, тому що вивчати вишмат з дебільчиками немає жодного сенсу.

До того, до учні як дебіли через корумпованість освіти витрачали час на національно свідому фігню

А ви можете далі хизуватися знанням ка зна чого, не розуміючи базових речей. Ваше право.
Autoua.netФорумДіти

Перефарматування шкіл на малодші/середні/старші (9/9)

Додаткова інформація
Модератор:

 LordAmid, doctor_b, moderator 

0 користувачів і 12 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 5840