В ответ на: В мене стоїть квартирний датчик. Виставив на умовні 20 і воно саме включає коли треба і виключає. А навіщо вуличний? І навіщо програматор?
ну ваш "квартирний датчик" це напевно і є програматор (чи кімнатний термостат). Програматор дозволяє на різні часові проміжки доби виставляти різні температури, якщо він з віфі то ще дозволяє дистанційно вмикати / вимикати котел, моніторити температуру. Якщо ж це простий механічний кімнатний термостат з "крутілкою", то впринципі та ж функція але в дуже базовому виконанні.
Вуличний датчик... Думаю актуально хіба для конденсатників або для дуже старих котлів (наприклад Беретти) які підтримують таку опцію та при умові відсутності кімнатного термостату / програматора. Щоб коли прямо дуже холодно - котел додавав температури теплоносія до 50 чи 60, а в інших умовах щоб конденсатник працював на оптимальних для нього скажімо 40. Якщо ж котел традиційний і є кімнатний термостат / програматор, то встановив йому теплоносій на 60-65 та й не бачу потреби у вуличному датчику темп.
Вуличний, скажемо так, регулює температуру теплоносія в котлі. Коли на вулиці не морози -20-25, ви ж не ставите на котлі 80. Ставите умовно 50-60. Потім, бац - мороз. Котел продовжує гріти батареї до 50, а вам холодно. Ви йдете до котла і крутите більше. А так, за вас це робить вуличний датчик
Ревизор 08.05.2024 14:08 пишет: В мене стоїть квартирний датчик. Виставив на умовні 20 і воно саме включає коли треба і виключає.
але трохи з запізненням і трохи "перегазовує" (нераціонально)
В ответ на:
А навіщо вуличний?
розуміючи зміни зовнішньої температури завчасно керує потужністю, що дозволяє раціонально витрачаючи ресурси підтримувати комфортну температуру в будинку. якщо зовнішня температура падає, то котел починає працювати раніше, ніж зменшиться температура в приміщенні.
В ответ на:
І навіщо програматор?
програматор, це можливість встановити свої правила і вподобання щодо режимів в будинку. сама проста функція - відпустка (в один дотик вимикається підігрів води і зменшується підтримувана температура). можна і по часу доби запрограмувати різні режими роботи опалення. керування циркуляційними насосами гвс і опалення. приблизно так влаштовано в конденсатніку будерус логомакс g172i-24 (налаштовував), має багато внутрішніх налаштувань, але можна докупити панель керування (з більш зручним інтерфейсом) і з нею йде зовнішній датчик (панель можна і в сам котел ставити, або два проводи і в будь-якому місці), внутрішній датчик в самій панелі. і керувати легко, і додаткові можливості налаштувань. при бажанні дозволяє приєднувати датчики з кожного приміщення в будинку (от тут вже з'явилися сумніви в доцільності, але комусь зайде).
Жесть. І що, дійсно з цим хтось грається? Мені здається це як у посудомийній машині - є 15 режимів, а використовується 1. Мене цілком влаштовує кімнатний термостат, за 15 років на старому котлі незручностей не було з ним. Так залишу і надалі.
Так а навіщо гратися. Один раз виставив графіки на тиждень(скоректував заводські), криву опалення вгадав з третього разу і все. Роками туди не заглядаєш. З телефону зрідка щось глянув, типу додому раніше їдеш і підвищив температуру приміщення раніше штатного графіку. Це нормальна сучасна схема роботи. Якщо "рідний" програматор кусається по ціні - ставити китайський з віфі. Помилки віддалено не видно, якщо такі будуть, а у всьому іншому свою функцію виконує. В "рідних" ще може бути функція вуличної температури з інтернету(щоб датчик не тягти на вулицю) - у мене якраз так
Да не проблема в "кусається ціна", не розумію навіщо??? Чим не влаштовує постійні умовні 20 градусів вдома? Типу, поки на роботі з 8 до 18 буде 15? А потім догріє перед приходом? Ніт. Це не мій варіант.
Pash_OK 08.05.2024 08:48 пишет: Плюсую за датчик зовнішньої і кімнатний програматор з WiFi Я за два роки вдома навыть не знаю яка температура на котлі. Все само працює. Треба буде хоч ТО йому зробити
Питання з приводу програматора для газового котла, хто користується: От припустимо встановив собі цю приблуду, поставив десь в місце +- не біля вікна і не на сонячних променях, але все одно коли відкрив вікно і провітрюєш хату, то газовий котел почне весь час кочегарити поки не добється температури виставленої на датчику? Чи як з цим боретесь, чи не боретесь, як воно працює на практиці,
В ответ на: Типу, поки на роботі з 8 до 18 буде 15? А потім догріє перед приходом? Ніт. Це не мій варіант.
саме так. Поки на роботі а також вночі - 18 градусів припустимо, бо до 15 ніяк не опуститься хіба власна хата з поганою теплоізоляцією. Ну вночі теплішу ковдру взяти не проблема на зиму. Але якщо вас економія тих 20-30% не цікавить, як і доля полярних ведмедів - то звісно можна не заморочуватися.
Pash_OK 08.05.2024 08:48 пишет: Плюсую за датчик зовнішньої і кімнатний програматор з WiFi Я за два роки вдома навыть не знаю яка температура на котлі. Все само працює. Треба буде хоч ТО йому зробити
Питання з приводу програматора для газового котла, хто користується: От припустимо встановив собі цю приблуду, поставив десь в місце +- не біля вікна і не на сонячних променях, але все одно коли відкрив вікно і провітрюєш хату, то газовий котел почне весь час кочегарити поки не добється температури виставленої на датчику? Чи як з цим боретесь, чи не боретесь, як воно працює на практиці,
Зазвичай ставлять в найхолоднішу кімнату. На стіну за відкритими дверима оптимальне місце. В них можна налаштовувати "гістерезіс" від 0.1 до 1 градусу
В ответ на: коли відкрив вікно і провітрюєш хату, то газовий котел почне весь час кочегарити поки не добється температури виставленої на датчику? Чи як з цим боретесь, чи не боретесь, як воно працює на практиці
ну я в холодну пору не провітрюю довше 10 хвилин... Особливо за цей час температура не впаде, а якщо і впаде то котел швидко догріє та й все. Поки він увімкнеться, поки нагріє радіатори - якраз і вікно вже закриєте. А можна на програматорі на час провітрювання виставити на 2-3 градуса нижчу температуру вручну, це кілька натискань кнопок. А після провітрювання однією кнопкою повернути в дефолтний режим. Перепрограмовувати все не потрібно.
Ревизор 08.05.2024 21:39 пишет: Да не проблема в "кусається ціна", не розумію навіщо??? Чим не влаштовує постійні умовні 20 градусів вдома? Типу, поки на роботі з 8 до 18 буде 15? А потім догріє перед приходом? Ніт. Це не мій варіант.
На рахунок "кусається ціна" - це про оригінальний і неоригінальний. Зазвичай, оригінальний дуже дорогий і сенсу в ньому мало. Неоригінал справляється з усіма задачами і навіть з 8 до 18 години 15 градусів, з 18-21 години 23 градуси, з 21 по 6 ранку 20 градусів і т.п. Звісно, з 8 по 18 годину при заданих 15 в квартирі(будинку) будуть всі 20-22, системи доволі інерційні. Але в цей час лишній раз котел не вмикається, економе газ(навіть насос вимикає). Якщо опалення радіаторне, то температура більше коливається, якщо тепла підлога, там така інерція, хіба що на тиждень з дому виїхати, тоді відчується . До речі, в китайських програматорах є функція "виявлення відкритого вікна". Якщо різко падає температура, воно чекає якийсь час, не вмикає котел.
Ревизор 08.05.2024 19:09 пишет: Жесть. І що, дійсно з цим хтось грається? Мені здається це як у посудомийній машині - є 15 режимів, а використовується 1. Мене цілком влаштовує кімнатний термостат, за 15 років на старому котлі незручностей не було з ним. Так залишу і надалі.
на початку експлуатації граються, потім вже всі режими і сценарії підібрані - ніхто до котла не ходить. на панелі керування можна подивитись зовнішню температуру (цифровий термометр) це можна порівняти з авто: на початку всі налаштування крутиш, крісло, кермо, дзеркала (у мене ще педальний вузол ) підлаштовуєш. далі вже налаштував і не чіпаєш. приємно коли в авто є пам'ять і кожен з користувачів може одним дотиком все під себе налаштувати (в мене воно само налаштовує від того, який ключ використовується). так само і котел: спочатку граєшся, змінюєш параметри, з часом вже все підібране і запрограмоване як бажаєш і сенсу знов щось змінювати нема. зараз за потреби щось змінити/підкорегувати мені доводиться кожен раз брати інструкцію до котла і читати що де і як налаштовується, бо за час з минулих ітерацій вже забуваю як їм користуватися. ще цікавий момент: при запуску конденсатнік треба запросити майстра, який з газоаналізатором налаштує котел. і раз на рік проводити огляд/налаштування спеціалістом (восени перед сезоном запрошуємо). ніби і зайвий клопіт, але це все про безпеку і ефективність (витрати газу), і якщо сам газ змінюється - то налаштування покращують роботу саме на тому, який маємо. цікаво і важливо про сервісних спеціалістів: коли майстер перший раз налаштовував котел, то з'ясував що гнучкий шланг підлючення старого котла не відповідає продуктивності нового (котел реально висмоктував газ з труби і не міг вийти на потужність), довелося купити новий шланг великого перетину - за пару хвилин налаштували без проблем.
Pash_OK 08.05.2024 14:53 пишет: Вуличний, скажемо так, регулює температуру теплоносія в котлі. Коли на вулиці не морози -20-25, ви ж не ставите на котлі 80. Ставите умовно 50-60. Потім, бац - мороз. Котел продовжує гріти батареї до 50, а вам холодно. Ви йдете до котла і крутите більше. А так, за вас це робить вуличний датчик
це мабуть коли котел не розрахован по потужності або сама ситема опалення невірно змонтована, чи утеплення немає і одразу все тепло видуває, тоді дійсно погодозалежність велика
Модуляція+температура носія в конденсатнику оптимально підлаштовуються під поточні втрати тепла. Коли на дворі +10 нема сенсу тримати 60С теплоносій бо тактування буде надвеликим. Так само теплоносій на 40 не компенсує втрати коли вночі буде -20С.
На звичайних котлах те все до дупи бо там низька температура теплоносія протипоказана котлу.
Це про двуконтурні котли 25+кВт потужності.
Доречі неодмінною перевагою конденсатника буде кислотостійка нержавійка в основному теплообміннику.