пошуком мовою країни де плануєте навчатися швидко знаходиться перелік, а потім вже дивитися на сайтах вузів і сайтах-агрегаторах. заодно і відгуки можна почитати.
Makovsky 19.08.2024 09:28 пишет: Мені напевно досить вже вчитись
Кому як. Залежить від мети та наявності власних амбіцій.
Makovsky 19.08.2024 09:28 пишет: Дитині..
Країну спочатку варто обирати перспективну, потім учбові заклади дивитися.
Від дитини ще залежить, наскільки готова "вигризати місце під сонцем", чи є жага до повноцінного життя. Є діти, яким тільки покажи шлях, дай вчепитися - далі будуть "рвати на клапті" все навколо. Часто це діти, де родини мають досить скромні статки. Є зворотній бік, коли батьки - "полум'я", а на дітках природа відпочиває. Тоді все печальніше.
Єдине що спільне - починати будь-де складно. Але у молоді роки воно простіше, легше, менш травматично проходить.
Ще один фактор важливий для розуміння. У західному світі не трусяться так над дипломами про вищу освіту так, як трусяться касири "АТБ". Тобто заради "корочки" в універ не лізуть. Юристи, лікарі, ще якась когорта - там ясно. Всі інші - найчастіше це коледж у кращому випадку+практика+практика+практика. Рівень ПТУ/технікуму.
Саме по архітектурі, декілька років потому (ще до війни) обирали ось так:
1. Брали рейтінгі топових універів по архітектурі в Європі 2. Виключали країни або універи куда складно потрапити або потрібне знання мови окрім англійскої (крітерій мови викреслює наприклад майже всю німеччину та францію). 3. Виключали країни або універи які тупо не подобались з різних причин.
Залишилось 3 варіанта: 1. Міланська Політехніка 2. Делфт в Нідерландах 3. Бат в Англії
Мілан взяв, але не сподобався як місто Делфт не взяв Бат взяв і гарне місто
Таким чином моя дружина отримала Магістра по Архітектурі ХХ років тому. Якщо відкінути кууупу зауважень, то це дійсно допомогло їй почати і отримати карьеру в архітектурі в Англіі (до того була карьера в ІТ).
Є і інша сторона Університетів з факультетом архітектури тількі в Англіі мабуть 50, які кожен рік випускають 1000-і "фахівців". При цьому, фірм які щось будують не так вже і багато, і більшіть це типові проекти які не потребують архітеркури як такової. Знакових Архітекторів які будують щось видатне = ну може 5 дідуганів старих на всю Англію, і помирати вони все не збираються. Тобто, нажаль, треба розуміти що після освіти, з вирогідністью 99% працювати будеш на чимось дуже буденним, типу рахувати кількість болтів для закріплення елементу фасаду, або інспектувати цей фасад на 25 поверсі в дощ в Листопаді.