Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юристов..
[Re: vvlaw] 1 марта 2008 в 02:14
В ответ на: В прокуратуру - бессмысленно Лучше всего сразу в суд
Всем привет. Вот почитал тут и решил написать...
Эвакуировали у меня авто в декабре 2006. Поскольку сам я юрист, сразу решил, что на те деньги, которые я заплатил (а это было 10 грн....) я как минимкм задрочу уродов! Заплатил я 10 грн., так как воспользовался замешательством селюков на Молодогвардейской когда забирал авто, одному сказал что заплачу второму, а тому что заплатил первому, и поторопил )) Так вот, подать можно было: 1) либо гражданский иск просто о возмещение ущерба; 2) либо гражданский иск о нарушении прав потребителя и возмещении ущерба. 3) либо админ (в суд общей юрисдикции) о признании незаконными актов, на основании которых они действуют; 4) либо админ (в суд общей юрисдикции) о признании действий уродов неправомерными.
Выбрать 3 было бы пойти по пути наибольшего сопротивления. Выбрать 4 было бы бессмысленно. Между 2 и 1 я выбрал 1, но по сути это включало 1, включало мотивировку нарушения моих прав как потребителя, навязаную услугу, лишь только я не ставил это как отдельное требование. Я подал гражданский иск о взыскании в Соломенский суд. Требования - возместить 360 грн. имущественного вреда и 1695 морального. Иск приняли. Рассмотрение шло около 6 месяцев. Судья - Шеремет. Баба должен сказать тупая как пробка, ей бы двор возле суда подметать, самых истин права не знает. Процесс шел удачно. Ответчик внятного сказать ничего не мог, на вопросы дать ответы не мог. В конце я даже уточнил требования и помимо возмещения ущерба добавил требование об отмене гос. регистрации КП "Киевдорсервис" в связи с производством деятельности, которая противоречит законодательству. В процессе судья удивлялась как же у меня могли эвакуировать, но в иске отказала. Подал апелляцию. Приняли. Рассмотрели через 3 месяца. Отказали. Хоть ты говори, что Киевское управление юстиции (КУЮ) отменило регистрацию приказа об эвакуации, хоть нет, а суду поху... Решение было прикольное - похоже на мое исковое, только в конце указано, что суд пришел к другому выводу. После заседания апелляции написал запрос в КУЮ по поводу письменного подтверждения отмены указаанного акта и правомерности действий по эвакуации. Пришел прикольный ответ: регистрацию приказа №9/41 было отменено. Потом ГУ транспорта подало иск к Минюсту об отмене решения про отмену приказа №9/41 и его проиграло, после чего Минюст написал письмо в КУЮ, что судебное производство закончилось и отмена регистрации приказа №9/41 правомерна. Дальше ГУ транспорта и ГУ МВС Киева сами совместным приказом отменяют свой же и так отмененный приказ №9/41 и принимают новый № 83/167 от 18.12.2007 года "Про порядок застосування заходів впливу до водіїв, що порушили Правила дорожнього руху та встановлені у м. Києві", которым утверждают новую "І Н С Т Р У К Ц І Ю про порядок вилучення з примусовим переміщенням, блокування (розблокування) транспортних засобів та провадження у справах про порушення водіями та посадовими особами встановлених у м. Києві Правил". Ее текст в конце моего поста.
Таким образом, вероятность того, что ВСУ не примет к рассмотрению кассационную жалобу по причине отсутствия необходимости (как они это называют) около 80%. Откажут и обжалованию не подлежит. И я так понял, что практика и Соломенского и Апелляционного судов именно такая - отказывать. Может если заплатить, то получишь индивидуальное решение. А так будет копия моего. Знаю как минимум еще 2 случая как у меня. Что касается прокуратура, милиции, управления по защите прав потребителя - то не траться свою бумагу и время. Ни хрена они вам умного не отпишут. Ничего вы этим не добъетесь. В суде вы хоть получите решение, а от них ничего кроме пустословной отписки. Кому интересно пишите на desnauk@yahoo.co.uk
Теперь по поводу законодательства и самой эвакуации. Считаю, что она нужна. Она есть в большинстве европейских стран. Но только ее нужно узаконить, [*****]... Так как это делают у нас не есть законная эвакуация, то есть эвакуация без надлежащей законодательной базы.
И сама Инструкция.................................... І Н С Т Р У К Ц І Я про порядок вилучення з примусовим переміщенням, блокування (розблокування) транспортних засобів та провадження у справах про порушення водіями та посадовими особами встановлених у м. Києві Правил
1. Загальні положення.
1.1. Правозастосовна діяльність у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху спрямована на зміцнення дисципліни на транспорті, боротьбу з порушеннями правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху (далі – Правила), запобігання дорожньо-транспортним пригодам, захист особистих прав громадян. 1.2. Порядок провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення Правил визначається законодавством про дорожній рух, Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) та цією Інструкцією.
2. Оформлення матеріалів про порушення водіями та посадовими особами встановлених в м.Києві Правил.
2.1. Відповідно до чинного законодавства передбачено притягнення до адміністративної відповідальності: 2.1.1. Водіїв за порушення Правил дорожнього руху (правил зупинки та стоянки, вимог дорожніх знаків), відповідальність за які наступає згідно ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 2.1.2. Громадян та посадових осіб за порушення підпунктів 6.15, 6.16 Правил благоустрою території у м. Києві, по забезпеченню чистоти і порядку, Правил паркування транспортних засобів в м. Києві, відповідальність за які наступає згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 2.1.3. Громадян за порушення підпункту 4.4 Правил по додержанню тиші в громадських місцях у м. Києві, відповідальність за які наступає згідно ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 2.1.4. Громадян та посадових осіб за порушення пункту 17 Правил торгівлі на ринках у м. Києві, відповідальність за які наступає згідно ст. 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.2. У випадках, передбачених п. 2.1.1 цієї Інструкції, адміністративні протоколи складаються працівниками ДАІ.
2.3. У випадках, передбачених п.п. 2.1.2, 2.1.3 та 2.1.4 цієї Інструкції, адміністративний протокол складають працівники Головного управління транспорту, зв’язку та інформатизації Київської міської державної адміністрації та відповідних відділів районних у м. Києві державних адміністрацій.
2.4. При виявленні одного чи декількох вказаних в п.п. 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3 та 2.1.4 цієї Інструкції порушень відповідна посадова особа підходить до порушника, відрекомендовується, пред’являє службове посвідчення, роз’яснює суть допущеного порушення чи порушень та складає адміністративний протокол (додаток 1 та додаток 2).
2.5. У протоколі зазначається: - дата і місце складання; - посада, ПІБ особи, яка склала протокол; - відомості про особу порушника; - місце і час вчинення порушення; - нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане порушення (вказані в п.п. 2.1.1 – 2.1.4 цієї Інструкції); - ПІБ, адресу свідків, понятих. 2.5.1. Протокол підписується: - посадовою особою; - свідками, понятими; - порушником.
2.6. У разі відмови порушника від підпису в протоколі робиться запис про відмову в присутності двох понятих з їх підписами.
2.7. У протоколі передбачається місце для запису особистих пояснень та зауважень порушника.
2.8. В протокол включаються для ознайомлення роз’яснення по порядку оскарження дій посадових осіб, які складають адміністративний протокол, а також права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі: - знайомитись з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; - користуватися юридичною допомогою; - бути присутнім при розгляді справи.
2.9. Складені адміністративні протоколи про порушення водіями та посадовими особами встановлених у м.Києві Правил у відповідності до статті 257 Кодексу України про адміністративні правопорушення направляються за місцем проживання порушників органові, уповноваженому розглядати справу про адміністративні правопорушення, в тому числі: - по порушеннях правил дорожнього руху – до районних судів; - по порушенням, передбаченим п. 3 рішення Київради від 26.09.02 №47/207 “Про встановлення Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, по забезпеченню чистоти і порядку, по додержанню тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у м.Києві”, - до районних адміністративних комісій.
3. Вилучення з примусовим переміщенням транспортного засобу.
3.1. У разі залишення водієм транспортного засобу на порушення правил зупинки і стоянки, якщо при цьому створюється загроза безпеці дорожнього руху, а також виконанню робіт з утримання доріг, зелених насаджень, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, відповідно до вимог статей 260, 264 та 265 КУпАП, пункту 7 статті 11 Закону України “Про міліцію”, підпунктів 9 та 14 пункту 5 Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 №341, виконується його огляд та вилучення з примусовим переміщенням на спеціально обладнаний майданчик. 3.2. Рішення про огляд та вилучення транспортного засобу з його примусовим переміщенням на спеціально обладнаний майданчик приймає працівник Державтоінспекції самостійно чи з інформації від працівників КП “Київтранспарксервіс”, працівників Головного управління по благоустрою та зовнішньому дизайну міста Київської міської державної адміністрації, відповідних підрозділів районних у м. Києві державних адміністрацій, інших посадових осіб чи громадян безпосередньо або через чергову частину УДАІ.
3.3. Примусове переміщення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик здійснює обслуговуючий транспортування підрозділ КП “Київтранспарксервіс” за допомогою спеціальних технічних пристроїв автомобілями-евакуаторами.
3.4. Працівник Державтоінспекції через чергового по УДАІ або інформаційно - диспетчерську службу викликає мобільну групу з автомобілем-евакуатором. В присутності двох понятих і працівника КП “Київтранспарксервіс”, якому передається автомобіль для транспортування на спеціально обладнаний майданчик, працівник ДАІ складає протокол огляду, вилучення та примусового переміщення транспортного засобу у 3–х примірниках (додаток 4), який містить: › дату, час, адресу порушення і підстави для огляду, вилучення та примусового переміщення транспортного засобу; › посаду, місце роботи, прізвище, ім’я, по батькові та підпис особи, яка приймає рішення про огляд, вилучення та примусове переміщення транспортного засобу; › тип, марку, державний реєстраційний номер, перелік візуальних недоліків та пошкоджень на транспортному засобі, що підлягає переміщенню; › найменування, адресу та номер телефону КП “Київтранспарксервіс”, яке здійснює примусове переміщення транспортного засобу; › адресу місця зберігання транспортного засобу; › посаду, прізвище, ім’я особи, яка виконує роботи при примусовому переміщенні транспортного засобу, її підпис; › посаду, прізвище, ім’я особи, яка приймає транспортний засіб на зберігання, її згоду (з особистим підписом) з переліком можливих візуальних недоліків та пошкоджень на ньому; › відстань, на яку переміщують транспортний засіб; › фото транспортного засобу (при необхідності).
3.5. Про отримання автомобіля працівник КП “Київтранспарксервіс” ставить підпис в протоколі і отримує 2 примірники протоколу (перший і третій екземпляри), в т.ч. для чергового по спеціально обладнаному майданчику, для працівника Державтоінспекції, який буде оформляти порушення правил дорожнього руху, і для водія – порушника (ксерокопія).
3.6. Після складання працівником Державтоінспекції протоколу огляду, вилучення та примусового переміщення транспортного засобу, транспортний засіб за допомогою спеціальних технічних пристроїв завантажується на автомобіль - евакуатор та доставляється на спеціально обладнаний майданчик.
3.7. Про примусове переміщення транспортного засобу працівник ДАІ негайно повідомляє в чергову частину при УДАІ для обліку та надання необхідної інформації водію при його зверненні.
3.8. Вилучений транспортний засіб відповідно до протоколу огляду, вилучення та примусового переміщення транспортного засобу приймається на спеціально обладнаний майданчик черговим з відповідним оформленням прийняття на зберігання та записом у журналі реєстрації і утримується згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 № 115 (із змінами) та «Правил експлуатації автостоянок і кооперативних гаражів у м. Києві», затверджених рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 15.05.95 №138.
3.9. Водій після отримання інформації з чергової частини УДАІ або від працівника ДАІ (працівника КП “Київтранспарксервіс”) про причину вилучення з примусовим переміщенням автомобіля та місце його знаходження звертається до чергового по спеціально обладнаному майданчику.
3.9.1. На підставі протоколу огляду, вилучення та примусового переміщення транспортного засобу працівником ДАІ на спеціально обладнаному майданчику складається адміністративний протокол про порушення водієм правил дорожнього руху та робиться відповідна відмітка у дозволі на отримання автомобіля. До адміністративного протоколу працівником ДАІ додається 1 примірник протоколу огляду, вилучення та примусового переміщення транспортного засобу.
3.10. Транспортний засіб видається (повертається) власнику або особі, яка має право на користування цим транспортним засобом, після складання адміністративного протоколу по факту вчиненого ним порушення Правил дорожнього руху, отримання дозволу від працівника ДАІ за умови оплати власником або особою, яка має право на користування цим транспортним засобом, робіт з примусового переміщення та зберігання транспортного засобу згідно з тарифами, затвердженими у встановленому.
3.11. В разі появи водія в момент виконання робіт по примусовому переміщенню транспортного засобу і відміни працівником ДАІ попереднього рішення про його вилучення останній складає адміністративний протокол про допущене правопорушення, а водій сплачує КП “Київтранспарксервіс” кошти за виконані роботи (виїзд евакуатора, завантаження, розвантаження транспортного засобу тощо).
3.12. Роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів, водії яких порушили Правила дорожнього руху та паркування у м. Києві, сплачуються їх власниками або особами, які мають право на користування ними, шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованих банків чи Ощадного банку України на рахунок КП “Київтранспарксервіс”, що виконує роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів, або шляхом готівкового розрахунку через касу КП “Київтранспарксервіс”, або через паркувальний автомат з допомогою чіп- чи смарт-картки, або безпосередньо працівнику КП “Київтранспарксервіс”, який виконує зазначені роботи, з оформленням розрахунку через касовий апарат. У разі відмови власників або осіб, які мають право на користування транспортним засобом від оплати зазначених робіт, вказані кошти стягуються у судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
3.13. Матеріальну відповідальність згідно з чинним законодавством за збереження та неушкодженість транспортних засобів при їх завантаженні, транспортуванні до спеціально обладнаних майданчиків та утриманні на них несе КП “Київтранспарксервіс”, яке безпосередньо здійснює зазначені роботи.
4. Блокування коліс транспортних засобів.
4.1. Блокування коліс транспортних засобів здійснюється у відведених місцях на підставі п. 7.1 “Правил паркування транспортних засобів в м. Києві” (додаток 2 до рішення Київської міської ради від 26.09.02 №47/207) у випадках коли: - водії припаркованих транспортних засобів не сплатили місцевий збір та послуги за паркування; - місцевий збір та послуги за паркування сплачені не в повному обсязі або з порушенням порядку оплати; - прострочено час дозволеного (сплаченого) паркування. На місцях платного паркування обов’язкові: - попередня оплата збору та послуг за паркування; - отримання водієм чека від паркувального автомата чи від контролера КП “Київтранспарксервіс” та його розміщення під лобове скло свого автомобіля, так щоб було видно термін закінчення часу паркування, або безготівкова сплата водієм за користування місцями платного паркування за допомогою мобільного зв’язку шляхом здійснення SMS – платежу або голосового повідомлення-платежу тощо.
4.2. На місцях платного паркування дозволяється безкоштовна стоянка протягом 5 хв. для сплати водієм збору та послуг за паркування або звільнення місця паркування після закінчення сплаченого часу, вказаного в чеку. По закінченню цього терміну в разі залишення транспортного засобу на місці без додаткової оплати застосовується блокування коліс транспортного засобу.
4.3. Рішення про необхідність блокування коліс транспортного засобу приймає контролер або працівник мобільної групи КП “Київтранспарксервіс”, яка здійснює блокування (розблокування) коліс.
4.4. Блокування здійснюється контролером або працівником мобільної групи шляхом встановлення блокіратора на ліве переднє колесо транспортного засобу.
4.5. Уповноваженою особою КП “Київтранспарксервіс” у 2-х примірниках складається акт про блокування коліс автотранспорту за формою згідно з додатком 4. На лобове скло під утримувачем склоочисника або на інше доступне місце транспортного засобу (скло лівої передньої двері) розміщується один примірник складеного акту і попередження: “Колесо Вашого автомобіля заблоковано”, а на блокіраторі розміщується інформація: “Для розблокування Вашого автомобіля зверніться за телефоном _______________”. Другий примірник складеного акту залишається у особи, яка його склала, і у подальшому знаходиться на зберіганні у КП “Київтранспарксервіс” протягом 3 років.
4.6. Розблокування транспортного засобу здійснюється контролером або мобільною групою КП “Київтранспарксервіс” після виклику водієм за умови повної сплати ним збору та послуг за паркування і виконані роботи з блокування та розблокування коліс за затвердженими у встановленому порядку тарифами.
4.7. Оплата за блокування та розблокування приймається паркувальним автоматом у безготівковій формі за допомогою смарт- чи чіп-картки або, в разі його відсутності, працівником мобільної групи через касовий апарат у готівковій формі.
4.8. У разі відмови водія від оплати зазначених вище коштів працівник КП “Київтранспарксервіс” в присутності двох понятих складає акт згідно з додатком 6 про виконані роботи по блокуванню та розблокуванню транспортного засобу, в якому зазначається розмір збору та послуг за паркування, після цього проводиться розблокування коліс. На підставі акту виконання робіт оформляються та направляються до суду матеріали для стягнення зазначених коштів в установленому законодавством України порядку.
4.9. Матеріальну відповідальність за можливі механічні пошкодження транспортного засобу при блокуванні (розблокуванні) коліс несе КП “Київтранспарксервіс”.
5. Особливості паркування транспортних засобів дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій та інших юридичних і фізичних осіб іноземних держав.
5.1. Спеціальні місця для паркування на безоплатній основі дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в межах фасадної частини будинків, в яких розміщені офіційні службові приміщення цих представництв (включаючи резиденції глав представництв) виділяються і обладнуються відповідними дорожніми знаками, за їх зверненнями до Київської міської державної адміністрації у встановленому порядку.
5.2. Транспортні засоби, обладнанні номерними знаками серії “СDP” (червоний колір), користуються правом безкоштовного паркування на всіх визначених дорожніми знаками місцях платного паркування.
5.3. У випадках супроводження транспортними засобами з номерними знаками серій “DP”, “СС”, “S” офіційних делегацій або їх участі у загальнодержавних і загальноміських заходах, церемоніях тощо, такі транспортні засоби користуються правом безкоштовного паркування в межах платних паркувальних дільниць, де проходять ці заходи.
5.4. Паркування транспортних засобів дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій, інших юридичних і фізичних осіб іноземних держав в випадках, не передбачених пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, здійснюється на загальних підставах згідно встановлених в м. Києві Правил.
5.5. При порушенні встановлених Правил членами дипломатичного корпусу, співробітниками адміністративно-технічного та допоміжного персоналу посольств, які користуються відповідним імунітетом при виконанні своїх службових обов’язків, складається протокол в порядку, визначеному пунктами 2.2 і 2.3 цієї Інструкції, який у триденний термін надсилається до Управління державного протоколу Міністерства закордонних справ України. Про зазначене особа, яка вчинила порушення, попереджається на місці його вчинення уповноваженою особою, яка склала протокол. 5.5.1. Після складання протоколу забороняється вживати до особи, яка користується імунітетом, будь-які заходи і примусові дії.
5.6. При вчиненні порушення особою, яка не користується імунітетом, встановлених в м. Києві Правил, документальне оформлення матеріалів, примусове переміщення, оплата цих робіт і видача транспортних засобів власнику здійснюється в порядку, передбаченому цією Інструкцією.
6. Порядок оскарження дій посадових осіб.
6.1. Дії працівників, передбачені чинним законодавством, рішенням Київради від 26.09.02 № 47/207 та цією Інструкцією, можуть бути оскаржені громадянами чи посадовими особами щодо ущемлення їх прав, законних інтересів та відновлення їх у разі порушень.
6.2. Розгляд отриманого звернення проводиться відповідно до Закону України “Про звернення громадян” від 02.10.96 № 393/96-ВР (із змінами).
6.3. Скарга на прийняті відповідними посадовими особами рішення може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.
6.4. Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
6.5. Відповідно до пунктів 2, 3 ст. 16 Закону України “Про статус народного депутата України” посадові особи, яким адресовано депутатське звернення, зобов’язані протягом 10 днів з моменту його одержання розглянути і дати письмову відповідь, не пізніше як на другий день після зазначеного терміну розгляду звернення.
6.6. Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: - особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; - знайомитися з матеріалами перевірки; - подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; - бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; - користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; - одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; - висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; - вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.
6.7. Особи, винні у порушенні Закону України “Про звернення громадян”, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.
Перший заступник начальника Головного управління транспорту , зв’язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
___________________ І. Новохацький
Заступник начальника Головного управління МВС України в м. Києві полковник міліції
Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юрист
[Re: Desnauk] 1 марта 2008 в 17:27
В ответ на: Что касается прокуратура, милиции, управления по защите прав потребителя - то не траться свою бумагу и время. Ни хрена они вам умного не отпишут. Ничего вы этим не добъетесь. В суде вы хоть получите решение, а от них ничего кроме пустословной отписки.
Так ведь судиться нужно в первую очередь с ГАИ... И возмещения ущерба требовать от них же. Почему? Читайте внимательно:
В ответ на: 3.2. Рішення про огляд та вилучення транспортного засобу з його примусовим переміщенням на спеціально обладнаний майданчик приймає працівник Державтоінспекції самостійно чи з інформації від працівників КП “Київтранспарксервіс”, працівників Головного управління по благоустрою та зовнішньому дизайну міста Київської міської державної адміністрації, відповідних підрозділів районних у м. Києві державних адміністрацій, інших посадових осіб чи громадян безпосередньо або через чергову частину УДАІ.
Именно сотрудник ГАИ принимает решение об эвакуации, без него не было бы никаких движений со стороны транспарксервиса. С ним и судитесь в таком сучае. Да и основания тоже прописаны четко:
В ответ на: 3.1. У разі залишення водієм транспортного засобу на порушення правил зупинки і стоянки, якщо при цьому створюється загроза безпеці дорожнього руху, а також виконанню робіт з утримання доріг, зелених насаджень, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, відповідно до вимог статей 260, 264 та 265 КУпАП, пункту 7 статті 11 Закону України “Про міліцію”, підпунктів 9 та 14 пункту 5 Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 №341, виконується його огляд та вилучення з примусовим переміщенням на спеціально обладнаний майданчик.
Я уже который раз цитирую этот момент: "якщо при цьому створюється загроза безпеці дорожнього руху, а також виконанню робіт з утримання доріг, зелених насаджень, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги".
То есть, эвакуировать автомобиль, просто стоящий под запрещающим стоянку знаком, нельзя! Его можно эвакуировать только в том случае, если его присутствие в этом месте создает реальную опасность для дорожного движения либо мешает исполнять некие работы по озеленению, доставке какой-то х..ни в магазины и т.п.
Таким образом, ГАИшник обязан оценить ситуацию ("провести огляд") и самостоятельно принять решение. А в протоколе об административном нарушении он обязан указать, какую именно опасность для ДД создал стоящий с нарушением правил автомобиль или же какие именно работы (и кому) он помешал производить.
Без указания в админпротоколе таковых веских оснований эвакуация уже не является правомерной! В связи с чем можно (и нужно) наехать на того, кто принял неправомерное решение.
Поставить вопрос о его соответствии занимаемой должности и потребовать от него возмещения нанесенного именно его решением ущерба.
А эвакуаторщики тут действительно десятая спица в колеснице. Мент им сказал забрать - они забрали. Точка.
Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юристов..
[Re: Desnauk] 1 марта 2008 в 22:27
А что ж Вы хотите? На территории "противника" в Соломенском суде, который и так славится (ещё с тех пор, как был Зализнычным) ... ну если Вы юрист, то сами знаете! Тут надо было или идти по пути иска о защите прав потребителей - в суде по своему месту жительства, или всё-таки - административный иск о признании действий ГАИ неправомерными, кстати, не в суде общей юрисдикции, а в административном, а когда незаконность действий будет признана - вот тогда и подавать иск о возмещении ущерба!
Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юристов..
[Re: Morgan.] 3 марта 2008 в 22:30
По ТВ краем глаза видел - в Лондоне есть такая услуга, называется "Вызов супергероя" Прибегает сервисмен в костюме а-ля Капитан Америка с каким-то инструментом, снимает блокиратор
Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юрист
[Re: Morgan.] 4 марта 2008 в 10:37
Э.. И как парковщики реагировали на порчу казёного имужества? Или за 70 грн вы получаете шоу с заламыванием рук и мордобоем, а в качестве бонуса - трофейный краб? Тогда 70 грн за билет - нормальная цена ) Скинемся и поедем к Пузатой Хате на Контрактовой смотреть шоу. Там у крабов гнездо, однако!
Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юристов..
[Re: AVB] 6 марта 2008 в 11:04
[циУважаемые, имею почти аналогичную "пригоду" : племянник ехал на моей машине , остановили, оказалось довереннось просрочена на 3 дня, протокол про админ на месте не составляли.Милиционеры были на гражданской машине.
Инспектора высказали предположение, что племянник еще и не трезв и собрались освидетельствовать, понятых не приглашали.
Племянник позвонил мне и сообщил об происходящем. Я ему посоветовал подчиняться требованиям инспекторов, а вдруг они законные. Сам позвонил в деж. части ГАИ и РОВД , сообщил о ситуации и обратил внимание деж. офицеров, что если племянник и нарушил, то полного состава админ. правонарушения нет, незаконного завладения нет и просил установить , кто все-таки партизанит на дороге в милицейской форме на частном авто.Может какие оборотни? Инспектора , оставив усебя документы(в\у, т\п, талон, дов.), приказали сесть в машину и ехать за ними, не сказав куда. Приехали на штраф площадку, один составил протокол по 126ч. 1 , а другой вместе с парковщиком (предполагаю) осмотрели машину и составили протокол осмотра и задержания транспорта, который никто прочитать не может . После приказал поставить машину на место указанное парковщиком. В начале июня буду отмечать вторую годовщину постановки моей машины на" майданчик для тимчасово затриманого транспорта".
Что делали дежурные толком не знаю. Пришло потом письмо в котором написано, что милицейское начальство считает, что "пидстав вважати дии инспекторив незаконними нема".
Через несколько дней обратился в районную прокуратуру из заявлением и надеждой , что на исполнение ст. 121 Конституции прокуратура выпишет "припис" или еще что и мне вернут мою машину.
Прокуратура отказала в возбуждении уг. дела, которое я кстати не просил возбуждать, я обратился в суд. Суд постанову скасував, направил на доп. проверку. Проверяли прокурорские почти 5 месяцев, опять отказали, опять оскаржив, суд скасував, направив.... Дальше не знаю, потому, что не интересуюсь. Потому как истекал год обратился в местний суд с админ . позовом о противоправных действиях и на милицию(инспектора) и на прокуратуру (помощники прокурора).Почти 5 месяцев ответчики нельзя было считать должным образом оповещенными, прятались. Сейчас уже не прячутся, но рихлось изменить вымоги, передали в окружной. Два заседания было, пока не являлись, да собственно и не очень то и нада.
Пока уточняю вымоги, та долучаються ответчики может оно и лучше.
Вимоги пока такие:
Постановити рішення, яким: • визнати протиправними доставляння на майданчик зберігання тимчасово затриманого транспорту УДАІ ГУ МВС України в Одеській області, огляд , вилучення належного мені транспортного засобу – автомобіля ФІАТ-УНО хххххх ОЕ інспекторами взводу ПС Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області ххххххх , хххххххх. • визнати протиправними рішення , дії, бездіяльність помічника прокурора Овідіопольського р-на , юриста 3-кл. ххххххх та ст. помічника прокурора Овідіопольського р-на , мол. радника юстиції ххххххххх щодо розгляду моєї скарги до прокурора Овідіопольського р-на від 05. 06. 2006р. • визнати протиправним прийняття на зберігання , зберігання на майданчику для зберігання тимчасово затриманого транспорту УДАІ ГУ МВС України в Одеській області, належного мені, автомобіля Фіат-Уно хххххОЕ.
Я не юрист. Юристы местные шарахаются от участия в этом деле. Я не знаю , что там уже от той машины осталось. Как-то на этот счет я надломился. Уже дело принципа.
Re: Свершилось! Пообщался с эякуляторщиками. Приглашаю юристов..
[Re: никто] 7 марта 2008 в 11:13
Форумчане, извините , что влез на ветку со своим сообщением. Я пользователь не изощренный. Чтобы не путаться , админ, если можна, перенеси мою писанину как отдельную тему. Плиз.