Re: прописки нет, ее отменили. регистрацию еще не ввели зачем меня(+)
[Re: photographer] 2 июля 2003 в 20:40
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N 35 ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК реєстрації фізичних осіб за місцем проживання
1. Цей Порядок визначає механізм реєстрації та зняття з реєстраційного обліку фізичних осіб за місцем проживання, функції органів виконавчої влади, які в межах своєї компетенції забезпечують реалізацію цього механізму.
2. Реєстрація фізичних осіб за місцем проживання (далі - реєстрація) грунтується на таких принципах:
вільне обрання місця проживання (за винятком обмежень, що встановлені законами України);
недопущення поширення інформації про фізичну особу, зокрема про місце проживання, без її згоди (крім випадків, визначених законами України, і лише в інтересах захисту прав людини та національної безпеки).
3. Місцем проживання фізичної особи є місце, де вона постійно або переважно проживає як власник житлового будинку (приміщення), за договором його наймання, піднаймання, оренди або на інших підставах, передбачених законодавством України.
Як місце проживання визначаються житлові будинки (приміщення), придатні для проживання і включені до відповідного житлового фонду, у тому числі гуртожитки, заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки сімейного типу, спеціальні заклади для престарілих, інвалідів, ветеранів.
4. Реєстрацію здійснюють територіальні підрозділи, а у разі необхідності територіальні органи Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (далі - уповноважені органи) шляхом ведення адресно-довідкових картотек з можливістю їх автоматизованого оброблення.
5. Реєстрація передбачає внесення до паспортного документа та адресно-довідкової картотеки, яку веде уповноважений орган, відомостей про місце проживання фізичної особи.
6. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, у разі зміни місця проживання зобов'язані подати для реєстрації у 10-денний строк після прибуття на нове місце проживання документи відповідним житлово-комунальним підприємствам органів місцевого самоврядування, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, житлово-будівельним кооперативам, об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку та молодіжним житловим комплексам, що самостійно здійснюють обслуговування будинків, уповноваженим особам у сільських, селищних радах, житлово-комунальним органам, що обслуговують відомчий житловий фонд, у тому числі військові містечка, інші об'єкти і території (далі - житлово-комунальні підприємства).
Документи приймаються і обліковуються житлово-комунальними підприємствами та у 5-денний строк передаються до відповідних уповноважених органів.
Особи, які проживають у приватних будинках і не обслуговуються житлово-комунальними підприємствами, звертаються до відповідних уповноважених органів особисто (з поданням оформленої належним чином будинкової книги).
7. Реєстрація призовників і військовозобов'язаних проводиться на загальних підставах за місцем проживання у разі наявності в їх військово-облікових документах відміток про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
8. Особи, засуджені до обмеження або позбавлення волі, реєструються на загальних підставах адміністрацією установи кримінально-виконавчої системи у відповідному уповноваженому органі з урахуванням зняття їх з реєстраційного обліку за останнім місцем проживання (перед засудженням).
9. Діти віком від 15 до 18 років реєструються за погодженням з батьками (піклувальниками).
Діти, які не досягли 15-річного віку і проживають разом з батьками (опікунами, піклувальниками), реєструються разом з батьками (опікунами, піклувальниками) або з одним з батьків чи особою, яка їх замінює.
Новонароджені реєструються за заявою одного з батьків.
10. Реєстрація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, престарілих, інвалідів, ветеранів, які перебувають у відповідних спеціальних закладах, здійснюється відповідними уповноваженими органами за зверненням адміністрації цих закладів.
11. Для здійснення реєстрації особа подає:
письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі коли особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, засвідченого в установленому порядку;
паспортний документ з відміткою про зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;
квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;
два примірники талона реєстрації;
талон зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання.
12. Іноземці та особи без громадянства, які в установленому порядку прибули в Україну і мають намір та підстави перебувати тут понад строки, встановлені пунктом 18 Правил в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 р. N 1074 ( 1074-95-п ) (ЗП України, 1996 р., N 4, ст. 148), безпосередньо звертаються для реєстрації до відповідного уповноваженого органу.
13. Особи, які тимчасово перебувають у готелях, кемпінгах, санаторіях, будинках відпочинку, мотелях, лікувально-профілактичних та лікувальних закладах, обліковуються в установленому порядку їх адміністрацією без зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання.
Это постановление о временных правилах регистрации предполагает добровольній характер регисрации. Гразданин сам решает регистрироватся или нет. По крайней мере под таким лозунгом его выпускали, хотя в самом постановлении я такого не нашел.
При смене места постоянного или временного места жительства гражданин обязан в десятидневный срок перерегистрировать автомобиль. Это предполагает снятие с учета по старому адресу приписки ТС и последующую постановку на учет в новом месте. Затраты соответсвующие по полной программе.
Re: Подскажите, плз. Замена техпаспорта из-за прописки - (+)
[Re: Karlsonchik] 5 июля 2003 в 23:52
В любом случае -из экономии денег , там или из-за удобства можно регистрацию авто не менять -поскоку прецедентов привлечения к ответственности не наблюдается и вообще кто и как докажет (кому это сегодня надо вообще?) где твое постоянное место проживания и когда ты его сменил? А вот по новому месту ты его можешь и не зарегистрировать .. Читали мы эти временные правила Регистрации, лажа полнейшая...хорошо что появились вообще- год никаких правил не было(чем кабмин только занимался ). Недавно сам "регистрировался" - г. Киев ,цирк полный, в N-ском паспортном столе все работают по старым бланкам , называют регистрацию по прежнему пропиской , сами себе придумали термин "временная регистрация". Я то с инструкцией был заранее знаком, но умничать не стал во избежание волокиты .Только думаю себе - как они ее эту временную регистрацию оформят если такого термина даже нет? Так прикиньте -над штампом инспектор ручкой дату написала - поди догадайся что это такое ..Ну в ГАИ по крайней мере прокатило... Перед Европой отчитались -мы типа прописку отменили, на самом деле те же яйца только в профиль. Смех да и только , впрочем в нашей стране многому привык не удивляться.. А что касается обязательной регистрации авто при смене места жительства -так это вопрос на сегодняшний день -что такое постоянное место жительства. И чем оно подтверждается ..например в Киеве ты можешь жить де факто целый год напролет(типа постоянно и преимущественно), но регистрацию хрен получишь поскольку в хате которую ты снимаешь нет 13 свободных кв.метров на человека. Например хозяйка вырегистрировалась , тебе с женой сдала однокомнатную хату, но де-юре вы в ней не живете . Нонсенс. Хорошо еще что как раньше не привлекают за отсутствие прописки ).