постанова (27.03.2008) по сцылек уже неактуальна если хочешь качать права, то следует ознакомится историей с законодательной базы по вопросу, и так: 1. РІШЕННЯ КМР від 26 вересня 2002 року N 47/207 "Про встановлення Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у м. Києві" (чинний) 2. Наказ Головного управління транспорту Київської міської державної адміністрації, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві від 26 січня 2003 року N 9/41 "Про порядок примусового переміщення та блокування (розблокування) транспортних засобів, водії яких порушили встановлені в м. Києві Правила, затверджені рішенням Київської міської ради від 26.09.2002 N 47/207" (втратив чинність) 3. Висновок Київського міського управління юстиції від 30 січня 2007 року N 1/40)(Собственно благодаря ему скасована держ. регистрация наказа по п.2) 4. Наказ Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації),Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві від 16 липня 2008 року N 41/104 "Про затвердження Порядку взаємодії між Головним управлінням МВС України в місті Києві та Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо припинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з порушенням правил зупинки і стоянки транспортних засобів" Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у місті Києві 16 липня 2008 р. за N 18/784 (чинний, вот по нему и происходит теперече эвакуация,а постанова суда по дате идет всад ) Следует отметить, что новый Наказ более либеральный чем предидущий, нет ни слова про законность блокировки колес (т.е. не обязательно иметь с собой шестигранник ), правила эвакуации имеют моменты, за которые можно и подягаться Вот порядок из чинного наказа
В ответ на: 2. Підстави та порядок затримання транспортного засобу та переміщення його на спеціально обладнані майданчики
2.1. У разі виявлення випадків залишення водієм транспортного засобу на вулично-шляховій мережі з порушенням встановлених правил зупинки і стоянки, якщо це загрожує безпеці дорожнього руку або безпеці громадян, працівник Державтоінспекції (далі - працівник ДАІ) затримує транспортні засоби для доставлення і тимчасового зберігання на спеціальних майданчиках чи стоянках, якщо іншим чином не можна припинити адміністративне правопорушення.
2.2. Працівник ДАІ через чергового по УДАТ або інформаційно-диспетчерську службу викликає мобільну групу з автомобілем-евакуатором.
2.3. В присутності двох понятих і працівника КП "Київтранспарксервіс", якому передасться транспортний засіб для доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, працівник ДАІ складає протокол огляду і затримання транспортного засобу у 3-х примірниках (додаток N 1), який містить такі відомості:
дату, час, місце порушення і підстави для огляду, затримання та доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;
посаду, місце роботи, прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, яка приймає рішення про огляд, затримання та доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;
тип, марку, державний реєстраційний номер, перелік візуальних недоліків та пошкоджень на транспортному засобі, що затримується та доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку;
найменування, адресу та номер телефону КП "Київтранспарксервіс", яке здійснює доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку;
адресу місця зберігання транспортного засобу;
посаду, прізвище, ім'я особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, її підпис;
посаду, прізвище, ім'я особи, яка приймає транспортний засіб на зберігання, її згоду (з особистим підписом) з переліком візуальних недоліків та пошкоджень на ньому;
показники одометра автомобіля-евакуатора до початку руху та при прибутті до спеціально обладнаного майданчика;
фото транспортного засобу (за необхідності).
Протокол огляду та вилучення повинен бути пронумерований типографським способом, зокрема, на ньому має проставлятися серія і номер.
Усі реквізити протоколу огляду та затримання заповнюються розбірливим почерком, українською мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до нього, а також внесення додаткових записів до відповідної його частини після її підписання понятими.
Особа, яка здійснює доставлення затриманого транспортного засобу, опечатує конструктивно передбачені місця доступу в транспортний засіб.
2.4. Доставлення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик здійснює підрозділ КП "Київтранспарксервіс" за допомогою спеціальних технічних пристроїв автомобілями-евакуаторами.
2.5. Про отримання автомобіля працівник КП "Київтранспарксервіс" ставить підпис в протоколі і отримує 3 примірники протоколу: для чергового по спеціально обладнаному майданчику, для працівника ДАІ і для водія-порушника.
2.6. Після складання працівником ДАІ протоколу, зазначеного у пункті 23 цього Порядку, транспортний засіб за допомогою спеціальних технічних пристроїв завантажується працівниками КП "Київтранспарксервіс" на автомобіль-евакуатор та доставляється на спеціально обладнаний майданчик.
На місці, де знаходився транспортний засіб, працівник КП "Київтранспарксервіс" залишає інформацію для водія (додаток 2).
2.7. Про затримання і доставлення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик працівник ДАІ негайно повідомляє в чергову частину при УДАІ для обліку та надає необхідну інформацію водію на його звернення.
2.8. У разі, коли водій з'являється на місці правопорушення в момент виконання робіт по завантаженню транспортного засобу, працівник ДАІ не затримує транспортний засіб, а складає адміністративний протокол про порушення правил зупинки і стоянки. При цьому порушення має бути усунуто протягом максимально короткого строку.
[b]У такому випадку, фактично виконані КП "Київтранспарксервіс" роботи (виїзд евакуатора, завантаження, розвантаження транспортного засобу) не оплачуються.
2.9. Затриманий транспортний засіб відповідно до протоколу огляду і затримання транспортного засобу приймається на спеціально обладнаний майданчик черговим з відповідним оформленням прийняття на зберігання та записом у журналі реєстрації і утримується згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 115.
2.10. Водій після отримання інформації з чергової частини УДАІ або від працівника ДАІ (працівника КП "Київтранспарксервіс") про причину затримання транспортного засобу та місце його знаходження звертається до чергового по спеціально обладнаному майданчику.
2.11. На підставі протоколу про огляд та затримання транспортного засобу працівником ДАІ на спеціально обладнаному майданчику складається адміністративний протокол про порушення водієм правил дорожнього ручу та робиться відповідна відмітка у дозволі на отримання автомобіля. До адміністративного протоколу працівником ДАІ додасться 1 примірник протоколу огляду та затримання транспортного засобу.
2.12. Транспортний засіб видасться (повертається) власнику або особі, яка має право на користування цим транспортним засобом, після складання адміністративного протоколу за фактом вчиненого ним порушення Правил дорожнього руху, отримання дозволу від працівника ДАІ та за умови оплати власником або особою, яка має право на користування цим транспортним засобом, робіт із доставлення та зберігання транспортного засобу згідно з тарифами, затвердженими у встановленому порядку. У разі відмови власників або осіб, які мають право на користування транспортним засобом, від оплати зазначених робіт, транспортний засіб повертається, а кошти стягуються у судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
Доступ водія до транспортного засобу, який знаходиться на спеціально обладнаному майданчику, здійснюється в присутності особи, відповідальної за її зберігання - чергового цього майданчика,
2.13. Роботи із доставляння та зберігання транспортних засобів, водії яких порушили правила зупинки і стоянки, оплачуються їх власниками або особами, які мають право на користування ними, шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованих банків чи Ощадного банку України на рахунок КП "Київтранспарксервіс", або шляхом готівкового розрахунку через касу КП "Київтранспарксервіс", або через паркувальний автомат з допомогою чіп (смарт)-картки, або безпосередньо працівнику КП "Київтранспарксервіс", який виконує зазначені роботи, з оформленням розрахунку через касовий апарат.
2.14. Матеріальну відповідальність згідно з чинним законодавством за збереження та неушкодженість транспортних засобів при їх завантаженні, доставленні до спеціально обладнаних майданчиків та зберіганні на них несе КП "Київтранспарксервіс", яке безпосередньо здійснює зазначені роботи.
2.15. Положення цього Порядку не поширюються на транспортні засоби з номерними знаками дипломатичних установ.
Если соблюсти все правила евакуации, то потребуется минимум пол-часа, но никак не 30сек.
Ничего никуда не идёт. Посмотрите резолютивную часть постановления суда. От того, что изменилась "норматика" киевских властей (содержащая то, что, мягко говоря, законом не предусмотрено), прямой запрет суда действовать не перестал, кстати, он касается именно ГАИ.
В ответ на: От того, что изменилась "норматика" киевских властей (содержащая то, что, мягко говоря, законом не предусмотрено),
Это мнение юриста , а регистрация минюста есть, значит документ легитимен и исполнителям глубоко на правовые коллапсы. Сомниваюсь, что составляющий протокол об эвакуации, будет руководствоваться именным решение суда (разве что закрепить в виде памятки для ментов под лобовое), а не действующим наказом. Вслучае прихода владельца до момента низкого старта эвакуатора, необходимость в качании прав по решению суда как бы сомнительна, проще сослаться на наказ и потребовать сгрузить т/с.
У нас Минюст много чего регистрирует, но при явных прпотиворечиях закону суд будет руководствоваться не этим. Относительно "именного решения" - внимательно читайте резолютивную часть: там есть прямой запрет УГАИ Киева составлять такие протоколы "вообще", а не только по конкретному делу. А что они не будут руководствоваться - так это до первого случая, когда кому-то удастся продавить возбуждение уголовного дела по факту неисполнения судебного решения должностным лицом.
В ответ на: У нас Минюст много чего регистрирует, но при явных прпотиворечиях закону суд будет руководствоваться не этим.
Так никто и не говорит о соотвествии наказа действующим правовым нормам, речь о легитимности на действующий момент. Не вопрос, что действия должностных чинов можно оспорить в судебном порядке (учитывая правовую практику иметь успех 99%), но при этом иметь факт эвакуации с сответвующим процессуальным гемором. Положения действующего наказа позводяют в ряде случаев оспорить в оперативном порядке действия по эвакуации и избежать их не доводя до суда.
В ответ на: Относительно "именного решения" - внимательно читайте резолютивную часть: там есть прямой запрет УГАИ Киева составлять такие протоколы "вообще", а не только по конкретному делу.
Если бы Вы еще распологали информацией о внутренних распоряжениях УГАИ по части резолюции, 99,999% что здесь конь не валялся, и дальше архива прямой запрет не пошел.
В ответ на: А что они не будут руководствоваться - так это до первого случая, когда кому-то удастся продавить возбуждение уголовного дела по факту неисполнения судебного решения должностным лицом.
Кажись, уже после даты данной постановы суда, был факт (преданный публичности) эвакуации пепелаца Тарасика Черновола. Постадавший грозился порвать как тузик тряпку (в правовом поле ) обидчеков (соколов Луценка ), тем ни мение, до сих пор, ни одно должностного лица с УГАИ Киева не посадили.
В ответ на: Так никто и не говорит о соотвествии наказа действующим правовым нормам, речь о легитимности на действующий момент.
Вот этого у нас многие не могут (или не хотят) понимать: подзаконная нормативка, даже если "написана чёрным по-белому", официально опубликована и т.п., не может действовать в случае противоречия закону! Для эжтого вообще не нужно никакого специального документа, это происходит автоматически! Нашему человеку странно: вроде документ есть, а руководствоваться им нельзя...
В ответ на: Не вопрос, что действия должностных чинов можно оспорить в судебном порядке (учитывая правовую практику иметь успех 99%), но при этом иметь факт эвакуации с сответвующим процессуальным гемором. Положения действующего наказа позводяют в ряде случаев оспорить в оперативном порядке действия по эвакуации и избежать их не доводя до суда.
Я же не против того, чтобы избегать...
В ответ на: Если бы Вы еще распологали информацией о внутренних распоряжениях УГАИ по части резолюции, 99,999% что здесь конь не валялся, и дальше архива прямой запрет не пошел.
Для того, чтобы каждый факт составления такого протокола расценивался как неисполнение судебного решения, никакие внутренние распоряжения абсолютно никакого значения не имеют!
В ответ на: Кажись, уже после даты данной постановы суда, был факт (преданный публичности) эвакуации пепелаца Тарасика Черновола. Постадавший грозился порвать как тузик тряпку (в правовом поле ) обидчеков (соколов Луценка ), тем ни мение, до сих пор, ни одно должностного лица с УГАИ Киева не посадили.
По-моему, это намного раньше было. Ну он занятый человек, у него там партийное строительство, ему не до мелочей