В ответ на: Из рекламы на ум всякие гепабены, эсенциалы приходят... Показаний особых как бы нет, для профилактики что?
да хоть шо ! токо fyi: эти препараты -- они курсовые. длительность курса -- не менее 30-ти дней (а после перерывчика его желательно повторить). гепабане, например (хороший препарат, да) возьмём. 2 капсулы 3 раза в день, да на 30 дней да на два повторения. шо имеем? 360 капсул. 12 коробок. по чём они там сейчас? до подорожания были гривен по 30-35. щаз даже боюсь представить. ну, скажем, по 50 грн. всё ещё есть желание на ровном месте обогатить ратиофарм и торговцев ИМ на 600 грн ?
из конструктивного: купи в любой аптеке БАД "плоды расторопши пятнистой измельчённые" (смотри, шоб не подсунули "шрот" из них же, он на вкус противный и пользы в нём меньше), они стОят 4-6 грн за пачку 100 грамм. на курс пойдёт 6-7 пачек. по сути внутре гепабены оно же, токо ненецкое и концентрированное. другая альтернатива (подороже) -- болгарский препарат "трибестан". он кроме гепатопротекторного свойства улучшает этот, как бишь его, сперматогенез .
В ответ на: Трибестан представляет собой оригинальный негормональный препарат болгарской компании «Софарма». Его активными компонентами являются стероидные гликозиды (сапонины) фуростанолового типа, извлеченные из растения Tribulus terrestris L.
В ответ на: Дослідницька компанія “Cortex” на наше прохання проаналізувала рекламу лікарських засобів за минулий рік. За її оцінкою, фармацевтичні компанії виклали за просування препаратів через українське телебачення 60 мільйонів доларів. За підсумками року вони стали другим найбільшим рекламодавцем на ТБ. Після виробників алкоголю. Після цього ми провели експеримент. Вибрали п’ять препаратів, які рекламувалися на телебаченні найбільше. Ось цей перелік.
І попросили лікарів оцінити правдивість роликів, що рекламували ці препарати. Причому відбір лікарів фактично зробило Міністерство охорони здоров’я. Ми подзвонили до МОЗу, назвали хвороби, від яких ця п’ятірка препаратів обіцяє врятувати, й отримали контакти головних позаштатних спеціалістів міністерства з цих хвороб.
...
№2. Гепабене. Печінка звільняється? Другий ролик професор Харченко захотіла подивитися. Печінка влаштовує ґвалт. “Надмірне харчування, стреси, алкоголь. Я звільняюсь!”. Але мудра голова заспокоює органи і дає вихід: “Нам потрібен Гепабене. Це комплексний рослинний препарат, який швидко знімає біль, захищає та відновлює клітини та покращує відтік жовчі”. Рекламісти, яких найняла фармацевтична фірма Ratiopharm, обіцяють ефект уже через два тижні. — Гепабене — це розторопша, — підтверджує професор. — Це рослинний препарат. Те, що сказано в рекламі — правда. Він покращує відтік жовчі, нормалізує клітини. У невеликій дозі прийому вона не повинна нашкодити. Але якщо людина почне постійно приймати, без показань, то нічого доброго з цього не вийде. Розторопша — гарний препарат, але місяць. І все. Далі не варто. Але знову ж таки, діагноз захворювання печінки людина сама собі не поставить. Печінка не болить. Болить жовчний міхур і жовчовивідні шляхи. Ось це дає біль у правому підребер’ї. Але там же біль може бути пов’язаний і з кишечником, і з виразкою дванадцятипалої кишки, панкреатитом. Тому праве підребер’я ще треба дивитися. А самолікуванням займатися не варто.
... №4. Галстена. А чи захистить печінку? І третій ролик — у компетенції професора Харченко. З екрана повідомляють нам, що печінка руйнується щодня. Основні вороги — смажена їжа, антибіотики, алкоголь. Галстена допоможе. Подивившись ролик, Наталія Харченко кличе сусідку з іншого кабінету. Приходить теж професор — літня жінка з дуже вишуканою російською літературною мовою. Обговорюють складові біттнерівського виробу. Харченко робить оцінку: — Галстена містить декілька трав’яних компонентів. Вони, як правило, м’які жовчогінні. Мають спазмолітичний, протизапальний ефект. Нетоксичні. При патології печінки цей препарат навряд спрацює. А ось при патології жовчовивідної системи — так. Ліки в принципі непогані. Тільки б їх не радили при гепатитах. ... Не покладайтеся на рекламу, якій МОЗ подарувало вседозволеність.