Кратко суть происшедшего описана в тернопольской газете Хто платитиме 24000 грн за “зберігання”?!
С кем-то случалось такое? И что делали
Тернополянин “воює” за “Москвич”, що за час опротестувань в різних інстанціях став купою металобрухту
“Москвич-412” евакуатор забрав з-під будинку у Центрі незаконно - це півтора року доводить різним інстанціям колишній військовий Олександр Ревський (50 р.).
Чоловік уже звертався до міської прокуратури, влади, але каже, що весь час оббиває пороги дарма.
- Мій автомобіль просто з двору забрали ще у січні 2008 року, – розповідає у редакції пан Ревський. – Відразу через кілька днів я звернувся до міської прокуратури , вони провели за цим фактом перевірку та опротестували дії КП “Міськавтотранс” .
Забрали, а повертати не хочуть
Протест міського прокурора, копію якого тернополянин надав редакції, датований 11 лютого минулого року. У ньому комунальному підприємству наказують негайно повернути “Москвич” власнику. Причому є у тексті одне зауваження: цей протест зупиняє дію опротестованого акта та підлягає обов’язковому розгляду в десятиденний термін з моменту надходження.
- Міське підприємство відмовилось повертати авто на місце, звідки його забрали – а саме таку умову я поставив, – зауважив Олександр Ревський. - “Москвич”, до речі, зареєстрований у Білорусі, я ним розпоряджався за дорученням, доки воно було дійсним.
У той же день, коли забрали авто на майданчик, пан Ревський намагався забрати авто, але пану Ревському пропонували оплатити послуги, за затвердженими виконкомом тарифами, тобто 250 грн - за завантаження і розвантаження авто, ще 50 грн - за стоянку у перший день плюс 60 грн – за другий.
Не мали права забирати
Пан Ревський у березні 2009 року знову звертається до прокуратури міста з проханням опротестувати цього разу вже незаконні дії міськради від 31.08.2007 р. і виконкому від 18.04.2007 р. за №427 “Про затвердження “Правил паркування транспортних засобів у Тернополі”. Йдеться у проханні зокрема і про те, що у статуті “Міськавтотрансу” записано, що мета підприємства – лише “надання послуг та отримання прибутку”. Відповідно, про рішення щодо примусового переміщення транспорту на майданчик навіть не може бути мови. Його могли б, згідно із законодавством, перемістити на спецмайдінчик ДАІ, втім, лише в тому разі, якби зафіксували порушення. Але чинити так комунальне підприємство аж ніяк не може, наголошує постраждалий.
- Лише у грудні 2008 року Верховна Рада прийняла закон із вказанням хто, коли і куди може евакуйовувати авто, – зауважує пан Ревський. – Моє ж забрали майже за рік до цього.
Тепер рахуватимуть погодинно
Протягом півтора року тривала довга переписка з чиновниками різного рівня міськради. На прохання чоловіка віддати авто, яке КП незаконно, на його думку, забрало, надійшов лист від юридичного відділу міськради. Мовляв, прийдіть на майданчик, оплатіть усе та забирайте своє авто. Згодом ще одним листом з міськради чоловіка повідомили, що відтепер сплату перебування його авто на стоянці стягують не подобово, а погодинно.
- Відтак до квітня 2009 року за майданчик “натікало” близько 24 тис. грн, – стверджує пан Ревський.
Також колишній військовий звернувся до міського голови , а згодом і до Секретаріату Президента , у листі описавши свою проблему. Остання інстанція переслала його прохання для вирішення... в управління транспорту і зв’язку міськради.
- Звідти мені невдовзі прийшла відповідь, мовляв, повертати авто на місце, де взяли, вони не будуть, а потім прийшов ще один лист, в якому йшлося, аби забрати своє авто, я маю звернутися в КП “Міськавтотранс”, пред’явити документи і... оплатити послуги, – розводить руками пан Ревський.
Авто не впізнати
До речі, якщо авто три місяці не забирають з майданчика комунального підприємства, його мають право продати, що, напевне, вже давно і зробили б з іншим авто, припускає постраждалий. Однак автомобіль тернополянина в Україні має лише тимчасову реєстрацію.
Тепер машину, як стверджує пан Ревський, не впізнати. Від неї фактично залишилася купа металобрухту. Тому чоловік передусім вимагає, щоб покарали чиновників, які порушили закон і забрали авто на майданчик.
Лише 6 квітня 2009 р. після чергової зустрічі з прокурором міста колишньому військовому дав відповідь сам директор КП “Міськавтотранс” Володимир Рокуш. За словами скаржника, у документі йшлося, мовляв, вищезгадане підприємство задовольнило протест прокурора від 11 лютого минулого року і надіслало письмове повідомлення з проханням з’явитися для передачі авто, на що пан Ревський нібито не відреагував. Там же повідомлялося, що адміністрація не заперечує проти проведення експертизи машини.
Переміщення – без оплати
- КП “Міськавтотранс” міськради поверне автомобіль “Москвич-412” без стягнення встановленої плати за примусове переміщення автомобіля, – процитував частину листа пан Ревський. – А хто платитиме за так зване “зберігання”? Якщо навіть приблизно порахувати, то за це вже набігло не менше 24 тисяч гривень... Припускаю, що вони мені рештки авто повернуть, а потім через суд виставлять рахунок за стоянку.
Тож Олександр Ревський говорить, що не забиратиме авто доти, поки йому у міськраді не видадуть письмову довідку про звільнення від будь-якої оплати за зберігання авто на майданчику. А потім не проведуть експертизи, яка встановить пошкодження, на підставі чого можна згодом буде вимагати компенсації.
Тернополь 2009-04-13