Взято тут
VIA CERTIFIED MAIL AND EMAIL DELIVERY
Central European Media Enterprises Ltd. PO Box HM66, Clarendon House
2, Church Street
Hamilton
Bermuda, HMCX Attention: Ronald S. Lauder & CME Board of Directors
Jeffrey L. Bewkes
Chairman and Chief Executive Officer, Time Warner Inc.
c/o Office of the corporate Secretary
Time Warner Inc.
One Time Warner Center
New York, NY 10019
SEC Headquarters
100 F Street, NE
Washington, DC 20549
The NASDAQ Stock Market
One Liberty Plaza
165 Broadway
New York, NY 10006
U.S. Department of Justice
950 Pennsylvania Avenue, NW
Washington, DC 20530-0001
Attention: Eric H. Holder Jr.
FBI Headquarters in Washington, D.C.
Federal Bureau of Investigation
J. Edgar Hoover Building
935 Pennsylvania Avenue,
NW Washington, D.C. 20535-0001
Martin Raiser, World Bank Country Director for Ukraine
Дніпровський узвіз, 1
2 поверх
Київ 01010 Україна
International Monetary Fund
700 19th Street, N.W.,
Washington, D.C. 20431;
Джейла Пазарбазиоглу
Max Alier
Resident Representative in Kyiv
5 Klovsky Uzvis
01021 Kyiv;
Mark Allen, Senior Regional Representatives
International Monetary Fund
37C Zielna, 00-108 Warszawa
Poland
Email: cee-office@imf.org
Cargill, Incorporated
PO Box 9300
Minneapolis, MN
55440-9300
United States;
Cargill AT & Enterprise Inc
Mechnikova Str 3, 4th floor
01023 Kiev
Ukraine.
Re: Питання участі Ігоря Коломойського, члена ради директорів CME, у можливих корупційних діях пов’язаних з ліквідацією Укрпромбанку, привласненням заправок ANP, що призвело до крадіжки мільярдів доларів у громадян України, українських підприємств і американської корпорації Cargill.
Ми звернулися з цим листом до вас у зв'язку з тим що "Група Приват", що належить Ігорю Коломойському – одному з директорів Ради директорів CME, пов’язана з скандальною ліквідацією (предлагаю – «з намаганням ліквідації») "Укрпромбанку" і покупкою "Альфа Нафти". Ми розуміємо, що корупція в Україні не є об'єктом вашої уваги. Але з іншого боку, навіть натяк на участь члена ради директорів корпорації, акції якої торгуються публічно на біржах цінних паперів, в будь-якій корупції в будь-якій частині світу вимагає строгих і серйозних дій з боку вашої корпорації і влади США. Вам вирішувати, щодо розслідування та прийняття належних заходів щодо наданої тут інформації.(, але правосуддя має торжествувати.)
Факти:
1. В січні 2009 року в Укрпромбанку була введена державна тимчасова адміністрація в зв’зку з тим, що Укрпромбанк став неспроможним виконувати свої зобов’язання перед вкладниками і кредиторами.
2. Чому такий великий-системний банк став неспроможним виконувати свої зобов’язання є питанням на мільярди долларів?!
3. Укрпромбанк і Альфа Нафта належали тим самим власникам. Ігор Коломойський і "Група Приват" протягом 2008 року купували різні активи у власників Альфа Нафти і Укрпромбанку. Власники Укрпромбанку використовували грошові кошти, що надходили до банку від вкладників і кредиторів, на видачу кредитів і іпотек, в яких левова частка прийшлася на кредити інсайдерам: Альфа Нафті та її дочірнім компаніям.
4. Ігор Коломойський і "Група Приват" придбали мережу автозаправних станцій (ANP бренд) у Альфа Нафти та її дочірніх підприємств у грудні 2008р. Альфа Нафта і мережа ANP, в той же самий час, припинили виплати по кредитах і іпотеках, отриманих від Укрпромбанку. В грудні 2008 року всі корпоративні рахунки Альфа Нафти, її дочірніх компаній і ANP мережі були переведені в Приват Банк.
5. Група Приват заплатила 400 млн доларів США за угоду власникам Альфа Нафти і Укрпромбанку, але сам банк не отримав ні гроша. В той же час, вартість мережі ANP і виданих на неї іпотек і кредитів перевищує мільярд долларів. Дуже цікава угода, чи не так?!
6. Власники банку, продавши мережу ANP Ігорю Коломойському практично, обдурили майже мільйон людей і тисячі компаній, які мали рахунки в Укрпромбанку. Ці люди не можуть забрати свої гроші з банку з січня 2009 року.
7. Всі операції по купівлі-продажу ANP мережі були зроблені власниками Укрпромбанку за участю Ігоря Коломойського і його Групи Приват під "суворим і скрупульозним" оком органів державної влади та регуляторів: Національного Банку, Уряду, Генеральної прокуратури, Міністерства Внутрішніх Справ і Президента.
8. Протягом року, власники Укрпромбанку мали можливість виводити кошти, отримані від вкладників на рахунки інсайдерів. З такими людьми і з такими установами Група Приват та Ігор Коломойський укладали угоди, тим самим, фактично приймаючи участь в мародерстві банку, шляхом виведення найцінніших активів - кредитів та іпотечних позик виданих на будівництво мережі ANP.
9. Схема грабіжницького розкрадання коштів власниками Укрпромбанку була добре відома Ігорю Коломойському - одному із членів ради директорів американської корпорації, акції котрої приймають участь у торгах на біржі Nasdaq. Чи є ймовірним, що Ігор Коломойський та Група Приват прийняли участь в угоді на 400 мільйонів доларів без детального вивчення всіх обставин. Ви можете повірити цьому?! Чи це збіг обставин? З іншого боку, чи дозволяє американська корпоративна етика чи етика CME поводитися одному з директорів настільки короткозоро і приймати участь в сумнівних угодах?!
10. Ми інформували вище, що Альфа Нафта і мережа ANP були побудовані за кошти, отримані у вигляді кредитів та іпотеки від Укрпромбанку на сумму більше мільярда доларів. Виникає питання - чому такий розумний бізнесмен, яким є Ігор Коломойський, платить 400 мільйонів доларів за майно обтяжене зобов'язаннями у розмірі більше мільярда доларів? Вся привабливість цієї угоди втрачається, якщо Група Приват вирішила або буде змушена виплачувати ці кредити і іпотеку? Так ні! Їх дії свідчать про інше. За 10 місяців поточного року ні копійки не було погашено Групою Приват і ANP мережею, більш того, Група Приват звернулася до суду з позовами про визнання кредитних і іпотечних угод недійсними, і через корумпованих українських суддів, змогла скасувала деякі кредитні та іпотечні угоди між Альфа Нафтою/ANP та Укрпромбанком (нещодавно, Президент України поставив під сумнів законність ціх судових рішень, наказав провести розслідування і звільнити суддів, які прийняли ці рішення). Але це ще не все. Далі, ще більше фактів виглядаючих, як корупційні дії.
11. Ігорь Коломойський є впливовою людиною в Україні, а його компанія Група Приват є одною з найвпливовіших бізнес груп України. Багатьом відомі відносини Ігоря Коломойського та його Групи Приват з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та її урядом.
Ми підозрюємо що ці даі особи вступили в сговір відносно долі Укрпромбанку. Наступні події свідчать краще ніж слова.
Починаючи з березня - квітня 2009 р., Юлія Тимошенко та її уряд, разом з Національним банком України, обіцяли рекапіталізацію Укрпромбанку, Надра банку та інших проблемних банків, причому Укрпромбанк називався найпершим на рекапіталізацію. Але в липні 2009 року Юлія Тимошенко заявила, що Укрпромбанк буде ліквідовано.
Можна запитати, чому замість обіцяної рекапіталізації, Юлія Тимошенко та її уряд почали робити все від них залежне, щоб збанкрутувати Укрпромбанк? Відповідь очевидна. Будь-яка людина може побачити, хто виграє від ліквідації Укрпромбанку: його колишні власники, які продали найцінніші активи - Альфа Нафту і мережу ANP Ігорю Коломойському та Групі Приват. Тоді виходить - Ігорь Коломойський і Група Приват більш за всіх зацікавлені в ліквідації Укрпромбанку. Вони придбали більше одного мільярда доларів активів за якіхось 400 мільйонів доларів.
І от в жовтні 2009, Юлія Тимошенко остаточно оголосила про ліквідацію Укрпромбанку. Чому Юлія Тимошенко зробила це? Тільки тому, що Ігорю Коломойському та Групі Приват вигідно мати Укрпромбанк ліквідованим. Тому що в разі ліквідації, буде набагато простіше і дешевше вивести мережу ANP та інші активи Альфа Нафти з під застави Укрпромбанку. Крім того, Укрпромбанк, після ліквідації, втратить свою банківську ліцензію, таким чином, буде неспроможним утримувати видані кредити та іпотеки. «Після втрати Укрпромбанком прав на кредитні і іпотечні активи вже необтяжена мережа ANP відійде Ігорю Коломойському і групі Приват
Питання - чи є мотиви у Юлії Тимошенко допомагати Ігорю Коломойському і Групі Приват? Відповідь – так, є. Всім відомо, що Ігор Коломойський був/є колишнім соратником і довгий час близьким другом і діловим партнером Юлії Тимошенко. Вони обоє були найближчими соратниками Павла Лазоренка, колишнього прем'єр-міністра України, сумно відомого шахрая і відмивача брудних грошей, що був засуджений до тривалого терміну у в'язниці Федеральним судом США. Вам був відомий цей факт, що член ради директорів американської корпорації, акції якої приймають участь у торгах на біржі, співпрацював з відмивачем брудних грошей Павлом Лазоренко? Чи посадові особи з Nasdaq, з уряду США, SEC, акціонери СME знають про ці факти? Чи хтось запитував Ігоря Коломойського про це тоді коли він обирався до ради директорів, чи він повідомляв вас про це?
Тепер всі, хто стежить за діями Юлії Тимошенко, може легко побачити упередженість з боку Тимошенко відносно Укрпромбанку. Вона, незважаючи на вимоги міжнародних організацій, які дали кредити Україні вимагаючи рекапіталізацію Укрпромбанку, не дивлячись на числені обіцянки, надані українській громадськості, щодо рекапіталізації Укрпромбанку, прийняла рішення ліквідувати його, кажучи що рекапіталізація його є неможливою.
У той же час, Юлія Тимошенко знайшла гроші, щоб врятувати інші банки та обіцяє рекапіталізувати Надра банк, який має ще більші борги ніж Укрпромбанк і потребує більшої фінансової допомоги з боку держави.
Вона вирішила ліквідувати Укрпромбанк, переводячи вкладників в Родовід банк, і надаючи цьому банку кошти для виплати їх вкладникам. А нащо це робити коли ти ж самі кошти можуть бути надані Укрпромбанку і виплачені вкладникам без ліквідації банку!?
Крім того, вона навіть відмовила приватним інвесторам, що хотіли купити Укрпромбанк. За заявами Юлії Тимошенко, у держави не має коштів на рекапіталізацію Укрпромбанку, в той же час, коли знайшовся приватний капітал згодний врятутвати банк, вона відмовляється!!! Задля кого вона це все робить?! Очевидно, що взаємовідносини між Юлією Тимошенко і Ігорем Коломойським є типовим прикладом корупції.
12. Незважаючи на сумнівність дій минулих власників Укрпромбанку і Групи Приват, незважаючи на численні скарги обманутих вкладників до правоохоронних органів, Генпрокуратура, Міністерство Внутрішніх Справ відмовляються висунути звинувачення проти власників Укрпромбанку і їх пособників і провести розслідування. Може хтось не дозволяє їм діяти згідно до закону?! Хто цей хтось, якщо не Юлія Тимошенко, один з найвисокопоставлених посадових осіб України. А може Ігорь Коломойський, в чиїх інтересах знищення Укрпромбанку?! А може вони діють разом!!!?
13. Через два дні після рішення про ліквідацію, Президент України наказав різним державним установам провести розслідування ситуації з Укрпромбанком і Надра Банком, перевірити судові рішення на користь групи "Приват", а також розслідування дії суддів, які прийняли ці рішення. Кримінальне розслідування щодо власників і директорів банку "Надра" вже було розпочато і незабаром може бути розпочате кримінальне розслідування щодо осіб, діяльність яких призвела до ліквідації Укрпромбанку і втрати коштів вкладників. Одним з них є Ігор Коломойський - член ради директорів Central European Media Enterprises Ltd. Ми закликаємо СМЕ і відповідні органи детально придивитися до участі Ігоря Коломойського та Групи Приват в брудних махінаціях навколо Укрпромбанку.
14. Ми закликаємо міжнародні фінансові корпорації утриматися від надання позики уряду Юлії Тимошенко, поки вона не рекапіталізує Укрпромбанк.
15. Ми закликаємо компанію Сargill звертатися до українських судів з позовом про реструктуризацію Укрпромбанку і до федерального суду США з позовом до СМЕ і Ігоря Коломойського.
P.S. Вся інформація наведена в цьому листі була зібрана з матеріалів наведених українською пресою, повідомлених в інтерв’ю працівниками Укрпромбанку, Національного банку України, прем’єр міністром Тимошенко, президентом Ющенком і Ігорем Коломойським.
Кримінальна справа відносно Павла Лазоренка може містити чимало інформації і доказів відносно осибистих і бізнес відносин між їм самим, Юлією Тимошенко, Ігорем Коломойським і іншими особами. Ця інформація є доступною для широкої публіки і всякий може її легко перевірити, справа тільки в бажанні.
А тепер ще трохи на емоційній ноті: вас не займають і не повинні займати відносини українських можновладців, якихось тимошенок, ющенків і інших, з народом, з вкладниками банків. Вас не займає українська корупція. Так це наша власна справа. Ми не сподіваємося на ваш захист і на вашу допомогу у боротьбі з корупцією в Україні.
Але ми віримо - у вас є сила, можливість і обов’язок захищати інтереси Америки, захищаючи інтереси американської компанії Cargill у якої просто крадуть 100 млн. доларів. Також крадуть 5 млн. доларів у канадської державної корпорації. Ці компанії надали кредити Укрпромбанку і зараз ризикують втратити ці кошти через дії власників Укрпромбанку і Коломойського, Тимошенко.
Втрата 100 мільйонів доларів корпорацією Cargill, означає втрату коштів американськими платниками податків! Чи ви можете не реагувати на факти можливих не етичних вчинків або на факти прямої чи побічної корупції пов’заних з ліквідацією Укрпромбанку у діях вищих корпоративних діячів - члена ради директорів Central European Media Enterprises Ltd. акції якої продаються на Nasdaq, 35% якої належить американській корпорації Time Warner Inc., коли ці дії зашкоджають інтересам американських платників податків.
Факти і докази доступні кожному. Запитайте про всі обставини представників Cargill, представників економічної секції американської чи канадської амбасад, представників МВФ і Світового Банку, ознайомтесь з інтерв’ю українських можновладців і Ігоря Коломойського в українській пресі відносно обставин ліквідації Укрпромбанку, але саме головне вивчіть документи по справі Павла Лазоренка, допитайте його!!!
Дякуємо за вашу увагу до цього листа.
З повагою,
Представник Фонду ошуканих вкладників «Взаємодопомога»
Подпись, печать.