Ну що продовжую показувати велики міста України. Це наша нова манічка, їздити по столицям областей. Останнім часом росповідав про південні міста Херсон та Сімферополь, а от зараз Миколаїв.
Миколаїв - місто в Україні, обласний центр Миколаївської області розташований на берегах Бузького лиману при злитті з рікою Інгул.
Історія цієї місцевості пов'язана з подіями у південній місцині сучасного міста - Вітовці. Назва походить від імені литовського князя Вітовта. Ці землі були заселені ще за залізної доби. Тут знаходились стани кімерійців або скіфів, що залишили по собі кургани, в 4 ст. до н.е. тут оселяються греки, поселення 200-400-і рр. н.е. підтверджують перебування давніх слов'ян - антів. Збереглися свідчення, що на початку 2-го тис. н.е. на землях сучасного Миколаєва існував християнський Дівочий монастир, що був зруйнований навалою монголів у 1233-36 рр.
Дуже багато з історії міста можна почитати тут
Огляд міста варто розпочати з вул. Садової. Саме тут знаходиться Кафедральний Собор Касперівської(Кашперівської) Божої Матері(вул. Садова, №12).
Вулиця Садова веде до чудової будівлі в стилі класицизму - казарми Чорноморського флоту (вул. Адміральська, №3/2, Перша Слобідська, №2). Поряд починається верф. Рухаючись вулицею Адміральською варто не оминути своєю увагою Музей кораблебудування та флоту( вул. Адміральська, №4).
Далі рухаємось до невеликого парку , де встановлено пам'ятник Фалєєву Михайлу Леонтійовичу - будівничому міста Миколаїв.
На початку Флотського бульвару встановлено пам'ятник віце-адміралу Макарову С. О.
Поряд знаходиться будівля "Шахового клубу".
Далі рухаємось до Лютеранської кірхи у псевдоготичному стилі за проектом архітектора Карла Акройда, 1852р. Богослужіння проводяться російською та німецькою мовами ( вул. Адміральська, №12).
Рухаючись вул. Фалеєвською варто не оминути увагою Свято-Миколаївська(Грецька) церква 1813-1817р., яку було споруджено на кошти прихожан, переважно греків. Будівля зведена в стилі класицизму, в її інтер'єрі збереглися оригінальні розписи. (вул. Фалеєвська, №4)
На сусідній вулиці знаходиться чудова пам'ятка церковного зодчества Кафедральний Собор Різдва Божої Матері. (вул. Лягіна, 10)
Далі варто пройти на вулицю Декабристів, де височіє Римо-Католицький Костел св. Йосифа архітектора В.А. Домбровського, 1896р. Костел побудовано в неготичному стилі з неоромантичними елементами на кошти прихожан-католиків та за ініціативи настоятеля Никодима Яковича Черняховича. Костел було закрито в 1934р. і лише в 1992р. відновлено його діяльність.
Читати багато цікавого та побачити фото можна тут