Нарешті закінсили писати Кіровоград. С початку сумнівались їхати туда, по типу що там дивитись. Потім були в шоці от краси міста. Ну і потім коли почали с дружиною писати звіт, зовсім не очікували на скільки цікаве місто.
Згідно з записами Й.А. Гільденштедта у книзі "Подорож по Росії"(1774р.) на території українських степів, що у 16 - перш. пол. 18ст. належала до земель Запорозької Січі, існувала ціла низка населених пунктів Новокозачин(Поділ, Кущівка, Інгульське, Піски (Лелеківка), Завадівка, Млинки(Криничувата Балка, Велика Балка), Соколівські хутори, хутір Глоби (Глиняне,Писарівка, Бережинка), заснованих в своїй більшості сербськими поселенцями, що дало регіону назву Нова Сербія. Саме поруч з цими поселеннями у 1754р. за наказом імператриці Єлизавети ІІ під пильним наглядом сербського генерал-лейтенанта Івана Хорвата-Куртиці розпочалося будівництво фортеці Св. Єлизавети для захисту країни від нападів турків та кримських татар.
Цитадель фортецi Св. Єлисавети складалася з 6 бастiонiв й зверху нагадувала шестипроменеву зiрку. Кожен бастіон мав назву - Св.Петра, Св. Катерини, Св. Олексія, Архістратига Михаїла, Св.Ап.Андрія Первозванного, Св. Олександра Невського. Мiж бастiонами розташовувалися невеликi автономнi укрiплення - равелiни. В 6-ти бастіонах та 6-ти равелінах розміщалося близько тисячі гармат.
Водо- електро-лікарня Гольденберга (вул. Леніна, 45/43) - нині міська лікарня № 3.
Авторство однієї з перших пам'яток стилю раннього модерну на вул. Леніна,№ 40 - будинку Барського (з 1929р. Краєзнавчий музей) належить архітектору О. Лішневському.
Синагога (вул. Дзержинського, №90 ) побудована на місці старої синагоги(1853р.), що була зруйнована в 1895 р. через аварійність конструкцій.
==========
Дивитись ще, дуже багато фото, та віртуальна екскурсія по місту
Для тих хто слідкує то опис зроблено по такому же принципу що і Херсон , Ялта , Сімферопіль то що ...
==========