До редакції звернулися мешканці однієї з багатоповерхівок, що на вулиці Вільнюській (район бульвару Героїв Сталінграда), зі скаргою на сусіда, який проживає в будинку №30. У чоловіка на подвір’ї встановлено антену заввишки 18 метрів. Мешканці попросили розібратися, що це за антена й чи може вона завдати людям шкоди.
– Я – давній шанувальник радіо, – пояснює власник антени Григорій Іволга. – І ця конструкція – антена аматорської радіостанції. З її допомогою можу ловити радіостанції різних країн. Чому вона така висока? Бо мій будинок оточений багатоповерхівками, знаходиться наче в котловані. І антена аматорської радіостанції така висока, щоби я міг зловити радіостанції. Але вона зовсім не шкідлива для здоров’я людей. Хіба ж я сам собі ворог, щоби встановлювати в себе вдома шкідливі прилади? У мене є дозвіл Українського державного центру радіочастот на встановлення антени.
Чи справді усе це так, ми запитали в заступника начальника Українського державного центру радіочастот Андрія ТАРАНЕНКА.
– Дозвіл у Григорія Іволги справді є, – підтвердив Андрій Тараненко. – Але наша інстанція лише визначає, чи радіопередавачеві, який планують встановлювати в певній точці, не будуть заважати працювати інші пристрої. Але як інженер-радіотехнік за фахом можу підтвердити: антени аматорської радіостанції справді нешкідливі. Якби я був сусідом Григорія Іволги, то не звернув би на цю антену жодної уваги. З інженерної точки зору потужність аматорських радіостанцій та діапазони частот, на яких вони працюють, не мали би викликати занепокоєння в людей. Більшість радіоаматорів застосовують радіочастоти нижнього діапазону. Норма напруженості поля тут – до трьох Ватт на метр. Чи немає перевищення норми, може встановити санепідемстанція.
– Якщо власник застосовує антену лише для себе і з її допомогою не надає бізнесових послуг, навряд чи там може бути перевищення норми, – каже завідувач відділення комунальної гігієни обласної санепідемстанції Надія ВОРОБЙОВА. – Але ми здійснимо в тому районі відповідні заміри.
Галина МАРКІВ
ссылка на оригинал