autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумЗакон, страхування та кредити

Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания

Мирослав | Супер писатель! ***
Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
3 сентября 2010 в 11:54
В предварительном судебном заседании по делу о превышении скорости судья указала отцу, что именно он, а не инспектор должен доказать, что не превышал скорость. На что я решил написать следующее пояснение.

Просьба покритиковать.

-----------------------------------------------------------
До:
Деснянського районного суду
м. Києва
Судді Клочко І.В.
02225, м. Київ, пр-т. Маяковського, 5-в

Сторони справи №2а-1573/10:

Позивач:
Шумахер Мікаель Петрович
02222, м. Київ,
вул. Леніна 2, кв. 2
Тел.: +38-095-555-5555
Адреса електронної пошти: sss@gmail.com

Відповідач:
Інспектор дорожньо патрульної служби Кагарлицького відділу Державної автомобільної інспекції
Старший сержант міліції
Скуйбіда Віктор Павлович
09200, м. Кагарлик, вул. Комсомольська, 13
Тел. +38-04573-61449
Інші засоби зв’язку невідомі

П О Я С Н Е Н Н Я
по адміністративній справі №2а-1573/10

26.08.2010 відбулося попереднє засідання по справі №2а-1573/10. Упродовж засідання судом було вказано на обов’язок саме Позивача довести, що він не порушував ПДР України. На що маю викласти наступні пояснення.

Позовна заява подана не з метою довести \ спростувати факт порушення ПДР Позивачем, а з метою визнати протиправною та скасувати постанову суб’єкта владних повноважень про притягнення до адміністративної відповідальності щодо Позивача.
Насправді Позивач має навести підстави, згідно яких дана постанова є протиправною та підлягає скасування. Додатково до аргументів, викладених у позовній заяві слід врахувати наступні підстави:

1. Згідно ч.3 ст. 62 Конституції України «Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.» Як видно з матеріалів справи інспектор при винесенні постанови керувався особистим припущенням, що швидкість, зафіксована приладом «Іскра-1» належить саме автомобілю Позивача. Оскільки жодних доказів приналежності швидкості саме автомобілю Позивача в матеріалах справи не міститься.

2. Згідно ч.1 ст.7 КУпАП, у порядку якого інспектором було винесено постанову про адміністративне правопорушення «Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.» А саме ст.251 КУпАП правопорушення сказано, що доказами по справі можуть бути «…показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису…». Очевидно, що конфігурація приладу «Іскра-1» не відповідають вимогам даної статті, оскільки не має функцій фото- і кінозйомки. І відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України та п.3 ст.70 КАС України не мають братися до уваги при вирішенні справи.

3. Протокол про адміністративне правопорушення AI №311458 також не може слугувати доказом по справі з наступних причин – очевидно, що дані в одному з полей «час складання протоколу» та «час вчинення правопорушення» неправдиві, оскільки зазначений час тотожний. Тобто, спираючись на дані протоколу можна стверджувати, що інспектор виконав всі процедурні вимоги законодавства, а саме:
a. здійснив замір швидкість,
b. подав сигнал водію ТЗ на зупинку,
c. водій з дотриманням ПДР здійснив зупинку,
d. інспектор підійшов до автомобіля,
e. інспектор чітко представився, назвавши ПІБ, посаду та звання,
f. інспектор назвав причину зупинки,
g. інспектор вислухав пояснення \ заперечення водія та свідка,
h. інспектор попросив надати документи водія,
i. інспектор здійснив перевірку документів водія,
j. інспектор запросив водія вийти з автомобіля для складання протоколу,
k. інспектор підготував протокол, канцелярське приладдя і почав складання протоколу
і все це менш ніж за хвилину, що є фізично неможливим. Оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення AI №311458 міститься неправдива інформація, він не може бути використаний як доказ при вирішенні справи.

4. Свідченнями Позивача про те, що швидкість він не перевищував. І при складанні протоколу та винесенні постанови інспектор мав довести, що водій дійсно перевищив швидкість, а не ґрунтуватись на особистих помилкових припущеннях.

5. Свідченнями свідка, ПІБ, що проживає за адресою АДРЕСА, контактний телефон +38-050-5555555 про те, що Позивач швидкість не перевищував.

6. Протокол про адміністративне правопорушення AI №311458 складено з грубим порушенням ч.1 ст.256 КУпАП, а саме в протоколі не зазначено свідків події, незважаючи на їх наявність і присутність. Такі дії жорстко суперечать ч.1-3 ст.7 КУпАП, в порядку якого виносились і протокол, і постанова по справі.

7. На порушення ч.1 ст.256 КУпАП особі, що притягається до адміністративної відповідальності було заборонено зазначати пояснення, відмінні від тих, що примушував вказати інспектор. Дані обставини також підтверджуються свідченнями вищезазначеного свідка та аудіо матеріалами доданими до позовної заяви (запис телефонних розмов з сином Позивача).

8. Згідно наданих суду Позивачем відеоматеріалів, незалежними експертами підтверджено той факт, що прилад «Іскра-1» може фіксувати:

А. Швидкість нерухомого автомобіля з заведеним двигуном вимірюється приладом у розмірі 30-85 км (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 05 хв 03 секунди).
Б. На відстані вимірювання швидкості 75 м зона, яку охоплює промінь радару складає близько 9 м, тобто 3 полоси руху (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 00 хв 45 секунд та 17 хв 52 секунди). На місці зупинки Позивача відстань, ймовірно, була ще більшою, оскільки ділянка пряма і з гарною видимістю.
В. Радар фіксує швидкість автомобіля з більшою масою, що знаходиться в зоні випромінення радару (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 02 хв 36 секунд).
Г. Під час руху автомобіля зі швидкістю 60 км/год радар інспектора може виміряти швидкість від 40 до 80 км/год (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 18 хв 10 секунд).

Зважаючи на свідчення Позивача та Свідка, що вони рухались у потоці автомобілів, по дорозі, що має по 2 полоси руху в кожну сторону, доведено технічну можливість приналежності швидкості іншому автомобілю. Інспектором не доведено (а лише припускається), незважаючи на витребування відповідних доказів, що швидкість належить саме автомобілю Позивача.

Спираючись на вищевказане, враховуючи вимоги ст.251 КУпАП прилад «Іскра-1» взагалі протиправно використовувати під час фіксування порушень ПДР щодо перевищення швидкості.

9. Саме під час винесення постанови про адміністративне правопорушення Відповідач мав довести факт вчинення правопорушення. Всупереч вимогам ст.7 КУпАП цього здійснено не було. А тому, така постанова є протиправною та підлягає скасуванню.

Більше того, на поточний момент від Відповідача так і не отримано заперечення проти позову, себто посадова особа не заперечує доводів та доказів, наведених Позивачем. У зв’язку з цим, прошу позовні вимоги задовольнити в повній мірі.

У разі, якщо Відповідач подасть заперечення, то згідно ч.2 ст.71 КАС, він має довести правомірність свого рішення, зокрема навести докази (а не припущення) приналежності швидкості, зафіксованої приладом «Іскра-1» саме автомобілю Позивача.

ПРОШУ:

1. Долучити пояснення до матеріалів справи.
-----------------------------------------------------------

Спасибо всем, кто дочитал до конца
justvis | энтузиаст *
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: Мирослав] 3 сентября 2010 в 14:09
Пропоную писати, що фактично підготовки до розгляду та самого розгляду не було.
Замість того, щоб виконати пряму вимогу ст.257, перший інспектор переписав дані з протоколу в постанову НА місці. Цим порушено всі вимоги КУпАП щодо підготовки до розгляду справи та розгляду справи
Гірше точно не буде.
Щодо ч.2 ст.71. Можна трохи "усугубити":
"Сторона сама на свій розсуд користується своїми правами. Інспектор має право визнати позов, або заперечувати проти позову. Якщо буде заперечувати - нехай доведе законність своїх дій та рішення"
Мирослав | Супер писатель! ***
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: justvis] 3 сентября 2010 в 14:16
В ответ на:

Пропоную писати, що фактично підготовки до розгляду та самого розгляду не було.
Замість того, щоб виконати пряму вимогу ст.257, перший інспектор переписав дані з протоколу в постанову НА місці. Цим порушено всі вимоги КУпАП щодо підготовки до розгляду справи та розгляду справи
Гірше точно не буде.



Гірше точно буде. Бо насправді постанова на місці не виносилась. Копію протокола не дали. Коли батько повернуся з дачі за 2 дня ми надіслали Інформаційний запит в місцевий відділ ДАІ, де витребували матеріали по справі. І отримали не лише протокол, а й постанову. Та не просто постанову, а постанову з підробленим підписом батька в графі "Постанову отримав". У зв'язку з цим ми звернулись до суду для визнання протиправною та скасування постанови ДАІ і до служби внутрішньої безпеки для проведення розслідування, призначення графологічної експертизи. Наразі СВБ відправлений запит про витребування оригіналу постанови для подальшого проведення експертизи.

Другий коментарій приймається, дякую.
justvis | энтузиаст *
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: Мирослав] 3 сентября 2010 в 17:02
То в выдповыдачах - 2 інспектори: той, що склалав протокол, і той, що виносив постанову ?
Якщо в постанові є підпис про те, що отримав постанову - то справу було розглянуто з викликом водія ?
Мирослав | Супер писатель! ***
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: justvis] 3 сентября 2010 в 17:10
Протокол і постанову винесено тим же інспектором. Він і є відповідачем.
У постанові вказано, що вона була винесена того самого дня, що і протокол. В протоколі зазначено, що до нього додається постанова.
Хоча, підкреслюю, на місці був підписаний лише протокол, постанова не виносилась. Жодні копії інспектор не надав.
Санкция | презумпция правосудия *
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: Мирослав] 7 сентября 2010 в 20:55
В ответ на:

В предварительном судебном заседании по делу о превышении скорости судья указала отцу, что именно он, а не инспектор должен доказать, что не превышал скорость. На что я решил написать следующее пояснение.

Просьба покритиковать.

-----------------------------------------------------------
До:
Деснянського районного суду
м. Києва
Судді Клочко І.В.
02225, м. Київ, пр-т. Маяковського, 5-в

Сторони справи №2а-1573/10:

Позивач:
Шумахер Мікаель Петрович
02222, м. Київ,
вул. Леніна 2, кв. 2
Тел.: +38-095-555-5555
Адреса електронної пошти: sss@gmail.com

Відповідач:
Інспектор дорожньо патрульної служби Кагарлицького відділу Державної автомобільної інспекції
Старший сержант міліції
Скуйбіда Віктор Павлович
09200, м. Кагарлик, вул. Комсомольська, 13
Тел. +38-04573-61449
Інші засоби зв’язку невідомі

П О Я С Н Е Н Н Я
по адміністративній справі №2а-1573/10

26.08.2010 відбулося попереднє засідання по справі №2а-1573/10. Упродовж засідання судом було вказано на обов’язок саме Позивача довести, що він не порушував ПДР України. На що маю викласти наступні пояснення.

Позовна заява подана не з метою довести \ спростувати факт порушення ПДР Позивачем, а з метою визнати протиправною та скасувати постанову суб’єкта владних повноважень про притягнення до адміністративної відповідальності щодо Позивача.
Насправді Позивач має навести підстави, згідно яких дана постанова є протиправною та підлягає скасування. Додатково до аргументів, викладених у позовній заяві слід врахувати наступні підстави:

1. Згідно ч.3 ст. 62 Конституції України «Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.» Як видно з матеріалів справи інспектор при винесенні постанови керувався особистим припущенням, що швидкість, зафіксована приладом «Іскра-1» належить саме автомобілю Позивача. Оскільки жодних доказів приналежності швидкості саме автомобілю Позивача в матеріалах справи не міститься.

2. Згідно ч.1 ст.7 КУпАП, у порядку якого інспектором було винесено постанову про адміністративне правопорушення «Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.» А саме ст.251 КУпАП правопорушення сказано, що доказами по справі можуть бути «…показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису…». Очевидно, що конфігурація приладу «Іскра-1» не відповідають вимогам даної статті, оскільки не має функцій фото- і кінозйомки. І відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України та п.3 ст.70 КАС України не мають братися до уваги при вирішенні справи.

3. Протокол про адміністративне правопорушення AI №311458 також не може слугувати доказом по справі з наступних причин – очевидно, що дані в одному з полей «час складання протоколу» та «час вчинення правопорушення» неправдиві, оскільки зазначений час тотожний. Тобто, спираючись на дані протоколу можна стверджувати, що інспектор виконав всі процедурні вимоги законодавства, а саме:
a. здійснив замір швидкість,
b. подав сигнал водію ТЗ на зупинку,
c. водій з дотриманням ПДР здійснив зупинку,
d. інспектор підійшов до автомобіля,
e. інспектор чітко представився, назвавши ПІБ, посаду та звання,
f. інспектор назвав причину зупинки,
g. інспектор вислухав пояснення \ заперечення водія та свідка,
h. інспектор попросив надати документи водія,
i. інспектор здійснив перевірку документів водія,
j. інспектор запросив водія вийти з автомобіля для складання протоколу,
k. інспектор підготував протокол, канцелярське приладдя і почав складання протоколу
і все це менш ніж за хвилину, що є фізично неможливим. Оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення AI №311458 міститься неправдива інформація, він не може бути використаний як доказ при вирішенні справи.

4. Свідченнями Позивача про те, що швидкість він не перевищував. І при складанні протоколу та винесенні постанови інспектор мав довести, що водій дійсно перевищив швидкість, а не ґрунтуватись на особистих помилкових припущеннях.

5. Свідченнями свідка, ПІБ, що проживає за адресою АДРЕСА, контактний телефон +38-050-5555555 про те, що Позивач швидкість не перевищував.

6. Протокол про адміністративне правопорушення AI №311458 складено з грубим порушенням ч.1 ст.256 КУпАП, а саме в протоколі не зазначено свідків події, незважаючи на їх наявність і присутність. Такі дії жорстко суперечать ч.1-3 ст.7 КУпАП, в порядку якого виносились і протокол, і постанова по справі.

7. На порушення ч.1 ст.256 КУпАП особі, що притягається до адміністративної відповідальності було заборонено зазначати пояснення, відмінні від тих, що примушував вказати інспектор. Дані обставини також підтверджуються свідченнями вищезазначеного свідка та аудіо матеріалами доданими до позовної заяви (запис телефонних розмов з сином Позивача).

8. Згідно наданих суду Позивачем відеоматеріалів, незалежними експертами підтверджено той факт, що прилад «Іскра-1» може фіксувати:

А. Швидкість нерухомого автомобіля з заведеним двигуном вимірюється приладом у розмірі 30-85 км (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 05 хв 03 секунди).
Б. На відстані вимірювання швидкості 75 м зона, яку охоплює промінь радару складає близько 9 м, тобто 3 полоси руху (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 00 хв 45 секунд та 17 хв 52 секунди). На місці зупинки Позивача відстань, ймовірно, була ще більшою, оскільки ділянка пряма і з гарною видимістю.
В. Радар фіксує швидкість автомобіля з більшою масою, що знаходиться в зоні випромінення радару (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 02 хв 36 секунд).
Г. Під час руху автомобіля зі швидкістю 60 км/год радар інспектора може виміряти швидкість від 40 до 80 км/год (див. доданий до позовної заяви відеоматеріал, час 18 хв 10 секунд).

Зважаючи на свідчення Позивача та Свідка, що вони рухались у потоці автомобілів, по дорозі, що має по 2 полоси руху в кожну сторону, доведено технічну можливість приналежності швидкості іншому автомобілю. Інспектором не доведено (а лише припускається), незважаючи на витребування відповідних доказів, що швидкість належить саме автомобілю Позивача.

Спираючись на вищевказане, враховуючи вимоги ст.251 КУпАП прилад «Іскра-1» взагалі протиправно використовувати під час фіксування порушень ПДР щодо перевищення швидкості.

9. Саме під час винесення постанови про адміністративне правопорушення Відповідач мав довести факт вчинення правопорушення. Всупереч вимогам ст.7 КУпАП цього здійснено не було. А тому, така постанова є протиправною та підлягає скасуванню.

Більше того, на поточний момент від Відповідача так і не отримано заперечення проти позову, себто посадова особа не заперечує доводів та доказів, наведених Позивачем. У зв’язку з цим, прошу позовні вимоги задовольнити в повній мірі.

У разі, якщо Відповідач подасть заперечення, то згідно ч.2 ст.71 КАС, він має довести правомірність свого рішення, зокрема навести докази (а не припущення) приналежності швидкості, зафіксованої приладом «Іскра-1» саме автомобілю Позивача.

ПРОШУ:

1. Долучити пояснення до матеріалів справи.
-----------------------------------------------------------

Спасибо всем, кто дочитал до конца



Критикую.
Как говорится - много текста.....
Выкинь всю "воду" и укажи только то, что згідно ч. 2 ст. 71 КАСУ - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Можешь додати, що в якості доказу невинуватості позивача (твого батька) є те, що вироб "Іскра" - не має функції фото- чи видеофіксації, а тому цей пристрій - не відображає локализацію місця порушення, що позбавляє працівника ДАІ та суд встановити наявність дорожніх знаків обмеження швидкості, а також з"ясувати - чи дійсно ТЗ позивача (твого батька) рухався зі швидкістю, зафіксованою виробом "Іскра".
При цьому, інших доказів вчинення позивачем (твоїм батьком) адміністративного правопорушення, окрім протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про притягнення позивача (твого батька) до адміністративної відповідальності, суб"єктом владних повноважень - не надано, а згідно ст.ст. 251, 252 КУпАП протокол та постанова, складені суб"єктом владних повноважень - не можуть бути єдиною підставою для притягнення позивача (твого батька) до адміністративної відповідальності.
Csaba | важничающий писатель **
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: Мирослав] 8 сентября 2010 в 08:39
Що там за відеоматеріал?
А так - води багато.
Мирослав | Супер писатель! ***
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: Csaba] 4 октября 2010 в 16:07
Иск удовлетворен. Спасибо за помощь!
Мирослав | Супер писатель! ***
Re: Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания
[Re: Мирослав] 21 октября 2010 в 10:33
Cканы решения:

Посмотреть оригинал

Посмотреть оригинал
Autoua.netФорумЗакон, страхування та кредити

Покритикуйте пояснение по обязательству доказывания

Додаткова інформація
Модератор:

 Rudenko, BorisB, Максим, moderator 

0 користувачів і 109 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 6560