autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Acapello | патриарх ****
Питання по ієрархії законів
16 декабря 2010 в 22:34
Питання власне дуже загальне, але перед тим, як вдаватись в подробиці, обмалюю віртуальну (поки що) ситуацію:
1. Я замовив послугу. Заплатив за неї гроші. У послуги є час виконання (не термін, а власне час - такого дня, в таку то годину). Всі документи про оплату на руках
2. Ситуація помінялась, і я зрозумів, що не зможу скористатись послугою
3. я хочу відмовитись за ЩЕ НЕ НАДАНУ ПОСЛУГУ і повернути собі гроші
4. повернення приймають без питань, але!!! вимагають оплату за відмову від послуги. При цьому посилаються на якусь постанову КМУ.
Отож питання:
1. як воно вяжеться з Законом про захист прав споживачів? Адже я хочу відмовитись від ще НЕ НАДАНОЇ послуги.
2. Закон же має вищу юридичну силу чим постанову КМУ? Правда? Чи я помиляюсь?
В постанові КМУ дійсно написано, що в кожному конкретному випадку може встановлюватись плата за відмову від послуги
dimitar | важничающий писатель **
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: Acapello] 16 декабря 2010 в 22:45
постановление КМУ является действующим нормативным актом, которые соответствует законодательству и ЗУ "Про защиту прав потребителей" в частности.

Стаття 10. Права споживача у разі порушення умов договору про
виконання робіт (надання послуг)
1. Споживач має право відмовитися від договору про виконання
робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо
виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за
договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у
визначений строк стає неможливим.
Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят
відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право
розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що
залишилася.
Acapello | патриарх ****
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: dimitar] 16 декабря 2010 в 23:00
В ответ на:

Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят
відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право
розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що
залишилася.



Хочеться конкретики? Будь-ласка
Купив квиток на поїзд, зрозумів шо не поїду, приїхав здавати. Там і так купа умов, залежно від часу здачі квитка. А тут ше заявляють "Ше 10 грн за поверненння квитка". Це вони з Віззом переспілкувались чи як? В результаті з 100 грн квитка я отримав 30 грн на руки. І навіщо я пхався і здавав? Наступного разу просто не поїду. І хтось тоді моїм місцем скористається десь на під"їзді до кінцевої станції автоматом
dimitar | важничающий писатель **
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: Acapello] 16 декабря 2010 в 23:10
вступив с ними в отношения, Вы добровольно согласились на публичный договор-оферту, в которой и указаны такие санкции.
Acapello | патриарх ****
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: dimitar] 18 декабря 2010 в 10:51
В ответ на:

вступив с ними в отношения, Вы добровольно согласились на публичный договор-оферту, в которой и указаны такие санкции



Можливо. На касі повернення квитків чітко розжовано з посиланням на правила перевезень, що я отримую, звлежно від часу здачі квитка. А поруч - ще один листок з написом "За повернення квитка стягується плата 10 грн якшо більше 6 годин до відправки і 14 грн якшо менше 6 годин до відправки і менше 3 годин після відправки" без всяких посилань на НПА. Це при тому, що касовий збір я оплатив при купівлі квитка і який не повертають при поверненні квитка. Саме цікаве, що написавши в правилах "У випадку повернення квитка менше ніж за 6 годин до відправки і не більше 3 годин до відправки повертається тільки тариф". Дуже зручно. За невикористану постіль - гуляй. Десь ще там чай можна оформити - гуляй. А хтось собі покладе чай в кищеню за МОЇ гроші. Діло ж не в чаї, це ж зрозуміло. Просто дуже вигідно бути монополістом, ось і все. Роблю що хочу називається.
Шкодник | важничающий писатель **
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: Acapello] 19 декабря 2010 в 16:35
В ответ на:

... А тут ше заявляють "Ше 10 грн за поверненння квитка". Це вони з Віззом переспілкувались чи як?...



Не-е, это еще со времен наполнения бюджета Юлией Владимировной сбор в ПФ остался
Acapello | патриарх ****
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: Шкодник] 19 декабря 2010 в 23:29
В ответ на:

Не-е, это еще со времен наполнения бюджета Юлией Владимировной сбор в ПФ остался



Такого не памятаю. А здаю квитки регулярно. А взагалі вбила відповідь з УЗ (по милу і відповіли!!!):
В ответ на:

На ваше звернення вiд 11.12.2010 22:45:54 надано вiдповiдь:
Повiдомляємо, що плата за послуги (комiсiйний збiр), якi встановлюються
керiвниками пiдприємств, якi їх надають, стягується з пасажира вiдповiдно
до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.03.97р. №252 “Правил
перевезення пасажирiв, багажу, вантажобагажу та пошти залiзничним
транспортом України” пiд час оформлення проїзних документiв, прийманнi
багажу або вантажобагажу, поверненнi невикористаних проїзних та перевiзних
документiв. Наказом начальника залiзницi затверджено цiни, згiдно
калькуляцiй, при наданнi послуг пасажирам, в тому числi i за повернення
проїзних документiв, а саме: повернення плати за невикористаний повнiстю чи
частково проїзний (перевiзний) документ, якщо пасажир вiдмовився вiд
поїздки в термiн:
- не менш, нiж за 24 години до вiдправлення поїзда – 10,00грн;
- не менш, нiж за 24 години до вiдправлення поїзда, але не бiльше, нiж
через 3 години пiсля його вiдправлення – 14,00 грн.



Тобто, я розумію, що начальник Південно-Західної залізниці призначив свій тариф, начальник Львівської - другий тариф і т.д.? Прикольно)))
Tavrid | новичок
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: Acapello] 20 декабря 2010 в 19:20
Как юрист объясняю, что Укрзализниця живет по своим внутренним законам, и у них даже устав свой есть (как конституция).
Когда их юристы приходят в суд они обычные для всех нас законы с собой даже не берут, т.к. все что происходит на жд регулируется их уставом и подзаконными актами.
По аналогии могу сказать что на железной дороге как в армии - свой устав, свои законы.
Они сами себе устанавливают правила и пишут сами себе тарифы (учитывая отношение власти с жд - то согласования проходят автоматом).
dimitar | важничающий писатель **
Re: Питання по ієрархії законів
[Re: Tavrid] 20 декабря 2010 в 19:44
В ответ на:

Как юрист объясняю, что Укрзализниця живет по своим внутренним законам, и у них даже устав свой есть (как конституция).
Когда их юристы приходят в суд они обычные для всех нас законы с собой даже не берут, т.к. все что происходит на жд регулируется их уставом и подзаконными актами.
По аналогии могу сказать что на железной дороге как в армии - свой устав, свои законы.



с каких это пор внутренний документ в виде Устава железных дорог стал своим законом, выделяющим УЗ в отдельную отрасль права?
Устав регулирует часть отношений с УЗ, но никак не отрицает того факта, что отношения также подпадают под действия бюджетного, хозяйственного или налогового кодекса, иных нормативно-правовых актов. Иначе это была бы хохма в духе анекдотов 90-х: "Ришенням сильрады вид 9 червня 1995 року Наказ презыдента №999 на територии села не маэ чинности".

В ответ на:

Они сами себе устанавливают правила и пишут сами себе тарифы (учитывая отношение власти с жд - то согласования проходят автоматом).



какая-то странная формулировка.
Дело в том, что железные дороги находятся в государственной собственности, а полное название Укрзализныци, управляющей этими активами и ведущей тарифную политику, является Государственная администрация железнодорожного транспорта, тогда как Нафтогаз, например, - акционерное коммерческое предприятие, деятельность которого регулируется как законодательством и внутренними документами предприятия, так и регулирующими актами НКРЭ.
Додаткова інформація
Модератор:

 Rudenko, BorisB, Максим, moderator 

0 користувачів і 82 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 4073