autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
HDC1 | Супер писатель! **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: Koverenko] 17 марта 2024 в 19:29
Koverenko 17.03.2024 16:25 пишет:


А можете, до речі, поділитися, де вдалось дешево взяти? Тому що всюди така ж ціна, як на офіційному сайті. І в Фокстроті, і в Епіцентрі, Вотерс і багатьох інших. Я так розумію, що ціну жорстко регулює виробник, як і в атовпродажах, наприклад



Так, правильно, рекомендована роздрібна ціна. Мені взяв родич десь по своїх каналах, але можна знайти там де не контролюють роздрібну ціну, наприклад на OLX, бачу що екософт абсолют є в Києві в районі 7К грн, помітно дешевше ніж в магазинах 10200 грн.
ссилка на пошук
serh41 | приверженец **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 19 марта 2024 в 18:57
В роботі осмосу зявився шум води одразу після набору невеликого обєму із фільтру. Причому він довго не припиняється. Це шум води, що зливається з мембрани, в мене його чутно.
Манометр на редукторі перед осмосом показує 3 атм. Регулював тиск води до 4-5 атм, наче поток не перекривався.
Спробував знизити тиск в балоні з 0.6 атм до 0.4, теж не дуже допомогло.
Сама мембрана дає добрий поток води з краніка фільтру.
Може прийшов час міняти авторегулятор потоку? Мембрана, ще раз, наче жива, хоча і не нова вже.
Якщо перекрити подачу води на осмос, коли є шум води, і знову включити воду, авторегулятор вже не пускає воду, тобто шума води немає.
Осмосу вже 7 років ABSOLUTE MO 6-50 M(NV)
serh41 | приверженец **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: serh41] 19 марта 2024 в 19:16
Хоча зараз перепровірив, спустив більше літра води, але фільтрація так і не включилась.
Shadowguard | старый писатель **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: serh41] 19 марта 2024 в 21:42
Схоже на те, що потрібно замінити нижні три фільтри.
Zipher_kiev | важничающий писатель *
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 7 июля 2024 в 10:57
Встановив осмос на дачі для отримання з не дуже гарної води (tds = 1100) гарної, але після фільтру показники tds 140-150.

Це нормально чи є якісь проблеми з фільтром ?
boromir | важничающий писатель ****
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: Zipher_kiev] 7 июля 2024 в 13:33
И да, и нет.
Если верховодка - там соли натрия, по ним селективность неважная до 50%
Если скважина:
- какая мембрана?
- есть ли повыш.насос (или какое давление подаете на осмос)?
- алгоритм / процедура замера и тип тдс-метра?
..15 лет назад юзеры неправильно пользовались тдс и в обморок падали... Вряд ли сейчас иначе))
Zipher_kiev | важничающий писатель *
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 7 июля 2024 в 14:03
Джерело води - колодязь, 18 метрів глибини
Тиск від 2 до 4 атм, регулюється автоматикою на гідроаккумуляторі. Перед ним стоять 2 колби з фільтром.
Насоса для тиску немає, але система заявляє роботу при тиску від 1.5 атм.
Система: https://aquaphor.com/ru-ua/reverse-osmosis/ro-312s-pro

TDS метер сяоми, користуватись вмію. У Києві у мене на виході 10-25 на системі Моріон, але там і на вході 200-300.
zumnuj | старый писатель *
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 14 августа 2024 в 22:43
Всім привіт. Помітив, що знизилася продуктивність осмосу, при перекритті бачка, з краника вода лише капає, а не тече тонкою цівочкою. Та і розхід води по лічильнику значно зріс. Тиск води на вході в мембрану хороший, нижні фільтра недавно міняв. Я так розумію пора міняти саму мембрану. В мене система екософт, тому думав брати їх мембрану, але зайшов на всім відомий сайт, а там ціни на мембрани в 2-3 рази нижчі. І от дилема, якого виробника взяти? Може хтось має провірених продавців?
HDC1 | Супер писатель! **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 24 августа 2024 в 15:42
Прикріплені файли (0 завантажити)
6-7 назад встановив екософт абсолют. Поміняв фільтри сьогодні, грубої очистки весь коричневий, це норм чи може його треба частіше міняти?

6-7 назад встановив екософт абсолют. Поміняв фільтри сьогодні, грубої очистки весь коричневий, це норм чи може його треба частіше міняти
zumnuj | старый писатель *
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: HDC1] 25 августа 2024 в 22:24
HDC1 24.08.2024 15:42 пишет:

6-7 назад встановив екософт абсолют. Поміняв фільтри сьогодні, грубої очистки весь коричневий, це норм чи може його треба частіше міняти?



А перед осмосом ще стоїть якийсь фільтр?
В мене наприклад стоїть ще загальний на квартиру теж поліпропілен 5мкм, то він міняється раз на місяць і зазвичай в такому стані як ваш з осмосу.
swap22 | опытный писатель **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: HDC1] 26 августа 2024 в 09:33
HDC1 24.08.2024 15:42 пишет:

6-7 назад встановив екософт абсолют. Поміняв фільтри сьогодні, грубої очистки весь коричневий, це норм чи може його треба частіше міняти?



Як на мене, то стан фільтру ідеальний. У мене на фільтрі десь пару мм. жижи коричневого кольору, весь обліплений. ото мабуть критично. але в мене два поліпропілена перший і останній, то останній як цей виглядає.
THOR | Достоевский ***
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: HDC1] 27 августа 2024 в 21:26
Як на мене, то хоча б 1 раз в рік предфільтра треба міняти. Також 1 р в 2 роки (хоча б) вугільний пост фільтр й 1 раз в 4-5 років - мембрану! Зважаючи на стан фільтрів (вода як на мене у тебе )
boromir | важничающий писатель ****
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 27 августа 2024 в 22:27
THOR 27.08.2024 21:26 пишет:

Як на мене, то хоча б 1 раз в рік предфільтра треба міняти. Також 1 р в 2 роки (хоча б) вугільний пост фільтр й 1 раз в 4-5 років - мембрану! Зважаючи на стан фільтрів (вода як на мене у тебе )




Ох і Тарас.. Лінивий став?))))
Є принаймні 2 варіанти регламенту:
1. Той, який зручний і простий (та вигідний виробникам/продавцям):
- префільтри раз на 6 міс
- вугільний постфільтр раз на 6...12 міс(залежно від кількості використаного осмоляту.. кокос, він же має свій ресурс адсорбуючого наповнювача). Менше 6 міс - краще. Більше 12 міс - там вже потенційно розсадник патогенного бактеріологічного середовища (ми ж баки не дезинфікуємо, так?))))
- мембрана - раз на 1..2 роки.

2. Регламент "просунутого користувача":
- префільтри залежно від наявності очищення на ВСЮ магістраль. Якщо вода гуд і є принаймні поліпропілен за лічильником на вводі в домоволодіння - буде й 12+міс комплект префільтрів чистити та не втрачати пропускну здатність. Краще якщо є дифманометр (2 манометри простіше) - один перед системою ЗО і один після префільтрів (перед мембраною на її вході трійник+манометр). І якщо бачимо вхід 3..4 бар і вихід на 0,5 бар менше - все гуд. Якщо вхід умовно 4, а вихід 1 бар - гаплик префільтрам, першому так точно. Доречі, фірмові сервіси у цих випадках напарюють нові мембрани )))) Системи з електропомпою тому довше і краще дають ресурс префільтрів, там і 2 роки не побачиш падіння тиску і якості/кількості осмоляту. Лінивий варіант )
- вугільний постфільтр те саме, що п.1 (раз на 6...12 (залежно від кількості використаного осмоляту.. кокос, він же має свій ресурс адсорбуючого наповнювача). Менше 6 міс - краще. Більше 12 міс - там вже потенційно розсадник патогенного бактеріологічного середовища (ми ж баки не дезинфікуємо, так?))))
- мембрана - онлі за показниками падіння селективності / "продуктивності". Тут тре трохи розуміти що йде на мембрану та що має виходити (кількість осмоляту та %% відношення домішок у осмоляті до їх кількості у первісній воді). Зазвичай, у налаштованій правильній системі, побутовій, без несправностей, - 5 років легко буде фірмова мембрана працювати. Контроль тдс-вимірювачем вирішує.

PS так чи інакше, це все ми тут за 13 років вже обговорювали тут... і не тільки це.. тре щоб хтось із молодого покоління натравив ШІ на всю гілку та зробив FAQ ))
HDC1 | Супер писатель! **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: zumnuj] 27 августа 2024 в 23:43
zumnuj 25.08.2024 22:24 пишет:

HDC1 24.08.2024 15:42 пишет:

6-7 назад встановив екософт абсолют. Поміняв фільтри сьогодні, грубої очистки весь коричневий, це норм чи може його треба частіше міняти?



А перед осмосом ще стоїть якийсь фільтр?
В мене наприклад стоїть ще загальний на квартиру теж поліпропілен 5мкм, то він міняється раз на місяць і зазвичай в такому стані як ваш з осмосу.



Нема ніякого фільтра, запланований, колба в підвалі стоїть після лічильника, але в тій колбі нічого нема. А ставити туди нічого не буду бо ще більше тиск впаде. Водою в будинку в мене займався рукожоп.
Перепитав родича що займається очисткою води ( автомати, там теж осмос) то каже що в мене фільтр нормальний як для 7 місяців, але запасу в ньому мало залишилось, на фото видно коричневе - це спрацьована частина, а всередині трошки залишилось білого - це доступний залишок фільтра.

Так як ці 3 фільтри не дорогі і заміна зайняла мало часу, то мінятиму раз в 5-6 місяців всі 3 ( грубої очистки цей що коричневий і ще якісь там 2).
Зрештою і в інструкції пише міняти раз в 6 місяців.
boromir | важничающий писатель ****
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: HDC1] 28 августа 2024 в 09:06
Вас має виручити все ж ця річ (посилання на сайт Віталія, як приклад):
https://aqua-climate.com.ua/ua/komplekt_manometra

ну і про "запас та залишок" - як на мене, це трохи непрофесійне висловлювання. Префільтри працюють (або ні) всією товщою, так би мовити. Крім випадків, коли, наприклад, зовнішня поверхня бактеріальним слизом покривається і фільтр трохи ще працює, пропускаючи у "вузькому місці" через торцеві частини, або вже взагалі ні. Про торцеві перепускання - окрема тема, теж не раз пережована і варіанти модернізацій навіть у цій гілці були. Але зазвичай то зайве, якщо якість(чи "якість") води на вході стабільна та зрозуміла.
То я про те, що колір не має значення. От коли вся товща буде забита дрібнодисперсними частинами - тоді він втрачає здатність пропускати взагалі. І це побачите за падінням тиску після префільтрів (дуже некорисна річ, коли тиск падає. Вода чиста в бак все ще буде набиратися, але не так швидко (що іноді важко розрізнити) та найголовніше: якість води буде гірше (селективність мембрани погіршується через більший показник дифузійних "проскоків"), а також ККД значно впаде (на 1л чистої води буде зливати в каналізацію не 5...6...7 звичних, а може і до 20 л доходити, особливо на останніх літрах до моменту спрацювання автоматики відключення).
Тому досить важливо розуміти, що в конкретний момент там відбувається, не лише за кольором поверхні префільтру, але бажано й тиск бачитив різних частинах системки.
THOR | Достоевский ***
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: boromir] 28 августа 2024 в 18:11
Привіт Андрію! Радий тебе тут бачити
Я взагалі то навпаки- предфільтра 1 раз на 2 місяці міняю!
За останні 3 роки вода у мене ЗНАЧНО погіршилася..
Sergio225 | патриарх **
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 28 августа 2024 в 19:58
THOR 28.08.2024 18:11 пишет:

Привіт Андрію! Радий тебе тут бачити
Я взагалі то навпаки- предфільтра 1 раз на 2 місяці міняю!
За останні 3 роки вода у мене ЗНАЧНО погіршилася..




а я на екософт стандарт думаю спробувтаи раз на 4 місяці міняти. бо після 3 місяців 1й фільтр ледь коричневий, а 3й, той що вже перед мембраною, то взагалі майже не забарвлюється
boromir | важничающий писатель ****
Re: Очистка воды. ОСМОС?
[Re: THOR] 29 августа 2024 в 21:53
THOR 28.08.2024 18:11 пишет:

Привіт Андрію! Радий тебе тут бачити
Я взагалі то навпаки- предфільтра 1 раз на 2 місяці міняю!
За останні 3 роки вода у мене ЗНАЧНО погіршилася..




Так де ж ми ще "побачимося", як не тут.. ну, то все ще попереду.
А по темі: погіршення різне буває. Якщо сірководень чи іржа, то півбіди. Контролювати можна за відносним падінням тиску: при перекритому баку - за скільки часу набирається умрвний стакан осмоляту на нових префільтрах. І на забруднених. Умовно, 120..150мл/хв має бути. Якщо з часом вже стає 100- , то замвнювати. Ну і візуально оцінити. Істина десь посередині буде )
Додаткова інформація
Модератор:

 AlMat, doctor_b, moderator, Outdriver 

6 користувачів і 47 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 369240