Пишу, як обіцяв учора тут, свої враження про Миргород.
Розташований від Києва за ~245 км, їхати трасою Київ - Полтава - Харків до Лубен чи Хоролу, звідти поворот наліво. Помилитися важко, знаків скрізь достатньо. Про заправки на трасі не скажу - мені вистачило заправки в Києві. Дорога скрізь хороша, вперше розігнав машинку до 165 по спідометру, практично скрізь тримав 140. За Борисполем сів на хвіст неновому БМВ з харківськими номерами - так і їхали парою до Лубен, періодично міняючись місцями. Через 4 дні назад віз дружину, періодично на 110 вмикався звуковий обмежувач швидкості - в результаті той же шлях їхали на пів-години довше - наче й без різниці. Але по витраті бензину відчутно різницю добре .
Тепер про головне.
Клімат на Полтавщині практично такий само, як у Києві. Отже, можна не хвилюватись за акліматизацію.
В Миргороді є кілька санаторіїв, об'єднаних під назвою "Курорт Миргород". Самі санаторії як місце проживання досить паршиві, совок совком, хоч назви номерів на "люкс" вони вже поміняли . Як на мене, то набагато краще зупинятись в приватників через 3-4 квартирних бюро, що розташовані просто в центрі міста перед брамою з підсвіченою лампочками вивіскою "Курорт Миргород", поруч із універмагом і готелем - орієнтир для приїзджих очевидний. Я готель до уваги не брав, про нього сказати ніц не можу. Отже, житло - від 10 грн. за добу з людини в кімнатах по 1-4 ліжка в приватних будинках (на березі красивої річки Хорол ), до 20$ на добу за окрему квартиру без хазяїв (далеко від річки ). Більших цін не зустрічав, можливо є щось серйозне для бажаючих супер-комфорту (зауважу ще раз - житло в санаторіях коштує неспівмірно із його комфортом).
За приготування їжі треба говорити персонально із здавачами кімнат, в мене це обійшлося в + 10 грн. щодня для двох осіб . Більшість кафешок, магазинів, перукарень, аптек і адвокатських контор (!) розміщені в центрі, від нашого орієнтиру - вивіски "Курорт Миргород" - в межах 3 хвилин в будь-якому напрямку . Навпроти тієї ж вивіски - місцевий базар. Звернув увагу на мед - 45-50 грн. за 3л. банку квіткового чи гречаного. Скрізь маса кафешок і ресторанчиків - на території санаторіїв теж, сподобався вибір піц в центрі в "Гранд-піца", а також їхні ціни .
Тепер про головне. Миргород - це курорт. В санаторіях можна придбати т. зв. "курсовку" - карту проходження процедур оздоровлення, тобто те, за чим їдуть у Миргород. В результаті зовсім не обов'язково купувати путівку до санаторію, куди включенно вартість проживання в убогих номерах. Детальніше про лікування-профілактику-оздоровлення можна знайти в інтернеті, я знайшов для прикладу такі сайти:
http://www.taver.ru/mirgorod.html
http://www.mirgorod2000.narod.ru/
http://www.mirgorod.com.ua/
www.mirgorodkurort.com/
Мінеральна вода, яку ми купуємо під назвою "Миргородська", там тече з крана . Місцеві кажуть, що від їхньої води починає рости волосся у лисих . Не знаю як у лисих, але вода справді оздоровлює, після жорсткої київської води волосся просто оживає, а ще - в дружини навіть перший з чотирьох зуб мудрості прорізався . І це звичайна вода в міській системі водопостачання, яку так само як в Києві, рекомендують кип'ятити . Що вже казати про водичку з бювету на території "Курорту". В дружини були проблеми зі шлунком - після двох тижнів пиття води з бювету (зранку, в обід і ввечері по 150 ) як рукою зняло. Але! По воді з бювету варто консультуватися з лікарем. Як я зрозумів, ця вода в немалих дозах людям з хворобами нирок може бути шкідлива. Зі звичайними дозами проблем нема.
Чисте повітря. Величезна заповідна територія. Екологічно чиста місцевість. Прокат човнів (3.50 за годину) і катамаранів. Гуляти є де.
/* Спеціально для молодих батьків. Мамаш з колясками там немало. Зараз там відпочивають мої батьки з моїм 3.5-річним братиком. Політ нормальний, батьки і малий задоволені. Малий задоволений особливо - цілими днями ганяє із своїми однолітками. До цієї поїздки не мав апетиту - там з'їдає не тільки своє (майже подвійну порцію), а ще й намагається поцупити чийсь кефір, яблуко чи яйце . Чи це через повітря чисте, чи через воду - але факт. В Миргород з малим батьки їздять уже третій рік. Так що з дітьми - особливо малими - рекомендую .*/
Вечір. Танці скрізь. Спеціально пишу не "дискотеки", а "танці" - бо вибрати є з чого. Звернув увагу - багато старичків, що приїхали туди, гуляють з молодими, причому однаково стосується і чоловіків, і жінок. Курорт! Втім, в Криму я такого не бачив. Погано дивився ? Побачене радує око . Так тримати! Є ще порох в порохівницях . Крім танців, постійно крутять свіжі фільми, в місцевому Палаці Культури виступають різні гастролери. Наприклад, минулого тижня там були Білоножки - правда п'яні в дупель - і зібрали повний зал , наступного дня Дмитро і Назарій Яремчуки - було тільки півзалу (може, народ чекав повторення вчорашнього?), хоч співають хлопці не гірше свого знаменитого батька, ще співали якісь жіночки з Києва, не запам'ятав. Ну, та це у кожного свій смак. Познайомились з Яремчуками наступного дня біля бювету - теж водичку п'ють.
Також там є екскурсійне бюро, возять людей по місту і околицях - батьківщина Гоголя. Історія міста цікава, багато сильних миру цього там відпочивало і відпочиває. Принаймі кілька чорних Лендкрузерів з номерами ВР і я зустрів. Серед місцевих ходять чутки, що Q-чмо собі хатинку побудував, пенсіонерствувати у них збирається. До речі, 19 серпня, тобто сьогодні, у Великих Сорочинцях відкривається традиційний "Сорочинський ярмарок". Базар він і є базар, але тут до нього додається місцевий колорит, концерти, виступи силачів - є на що подивитись. Відкриває ярмарок актор, що грає Гололя. Хотів на ярмарок цього року втрапити, але маю зараз інші плани - на захід.
Ось поки усе, що задумав написати. Як згадаю ще щось, допишу. Запитуйте, відповім, можу дати прямі координати хазяйки, в якої зупинявся сам.