Re: можно ли переоформить машину на ребенка 16 лет
[Re: Lastochka] 26 апреля 2011 в 23:28
Вопрос не совсем корректен, переоформить в связи с чем??? п. 23 ПКМУ 1388-98 года говорит о следующем: 23. Транспортні засоби, які належать неповнолітнім, реєструються за ними за умови досягнення неповнолітніми 14-річного віку (крім випадків успадкування за законом) за нотаріально засвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника. В обліковій картці та книзі обліку таких транспортних засобів також зазначається прізвище, ім'я та по батькові батьків (усиновлювачів) неповнолітнього або його піклувальника і ставиться відмітка про заборону зняття з обліку транспортних засобів без їх дозволу та дозволу органу опіки та піклування.
Після досягнення неповнолітнім 18-річного віку всі обмеження щодо державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, які встановлювалися для неповнолітніх, знімаються.
Постанова КМУ № 1200 2009 року (порядок торговли ТС и номерными агрегатами) п. 30. Продаж транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, неповнолітнім особам здійснюється відповідно до законодавства.
+ основа всего этого - Гражданский кодекс Украины
Стаття 30. Цивільна дієздатність фізичної особи
1. Цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними.
Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
2. Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом.
Стаття 31. Часткова цивільна дієздатність фізичної особи, яка не досягла чотирнадцяти років
1. Фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має право:
1) самостійно вчиняти дрібні побутові правочини.
Правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість;
2) здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом.
2. Малолітня особа не несе відповідальності за завдану нею шкоду.
Стаття 32. Неповна цивільна дієздатність фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років
1. Крім правочинів, передбачених статтею 31 цього Кодексу, фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право:
1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;
2) самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;
3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;
4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку).
2. Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.
На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.
3. Неповнолітня особа може розпоряджатися грошовими коштами, що внесені повністю або частково іншими особами у фінансову установу на її ім'я, за згодою органу опіки та піклування та батьків (усиновлювачів) або піклувальника. ( Частина третя статті 32 в редакції Закону N 3201-IV ( 3201-15 ) від 15.12.2005 )
4. Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування. ( Частина четверта статті 32 в редакції Закону N 3201-IV ( 3201-15 ) від 15.12.2005 )
5. За наявності достатніх підстав суд за заявою батьків (усиновлювачів), піклувальника, органу опіки та піклування може обмежити право неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами або позбавити її цього права.
Суд скасовує своє рішення про обмеження або позбавлення цього права, якщо відпали обставини, які були підставою для його прийняття.
6. Порядок обмеження цивільної дієздатності неповнолітньої особи встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України ( 1618-15 ). ( Стаття 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2620-IV ( 2620-15 ) від 02.06.2005 )
Re: можно ли переоформить машину на ребенка 16 лет
[Re: Lastochka] 27 апреля 2011 в 17:46
На практике примерно так (при условии что переоформление автомобиля на ребенка вопрос принципиальный): 1. Папа снимает автомобиль с учета (примерно 540 грн. при условии что по налогу с владельцев транспортных средств за 2010-2009 года нет вопросов) 2. Автомобиль оценивается (сумма от 91,27 если у экспертов НИЭКЦ МВД Украины и до 400 в частных лавочках) 3. Оформляется либо справка-счет либо договор дарения у нотариуса (смотря что дешевле), при этом папа платит налог в размере 1% от оценочной стоимости автомобиля + услуги нотариуса или комиссионного магазина 4 Автомобиль ставится на учет на сына, при этом согласно п. 23 порядка регистрации папа и мама нотариально удостоверяют свое согласие на регистрацию автомобиля (причем это желательно сделать до приезда в МРЭО). При регистрации платим порядка 900 грн. за платные услуги ГАИ, бланк свидетельства о регистрации ТС, государственные номерные знаки + 3% от цены автомобиля сбор в ПФУ.
Но возникает вопрос - зачем весь этот театр с перерегистрацией и затратами если сыну можно просто выписать доверенность или оформить временный талон в МРЭО, а деньги которые были бы потрачены на перерегистрацию потратить на автомобиль.
Re: можно ли переоформить машину на ребенка 16 лет
[Re: Evgeniy_R] 27 апреля 2011 в 20:24
В ответ на: На практике примерно так (при условии что переоформление автомобиля на ребенка вопрос принципиальный): 1. Папа снимает автомобиль с учета (примерно 540 грн. при условии что по налогу с владельцев транспортных средств за 2010-2009 года нет вопросов) 2. Автомобиль оценивается (сумма от 91,27 если у экспертов НИЭКЦ МВД Украины и до 400 в частных лавочках) 3. Оформляется либо справка-счет либо договор дарения у нотариуса (смотря что дешевле), при этом папа платит налог в размере 1% от оценочной стоимости автомобиля + услуги нотариуса или комиссионного магазина 4 Автомобиль ставится на учет на сына, при этом согласно п. 23 порядка регистрации папа и мама нотариально удостоверяют свое согласие на регистрацию автомобиля (причем это желательно сделать до приезда в МРЭО). При регистрации платим порядка 900 грн. за платные услуги ГАИ, бланк свидетельства о регистрации ТС, государственные номерные знаки + 3% от цены автомобиля сбор в ПФУ.
Но возникает вопрос - зачем весь этот театр с перерегистрацией и затратами если сыну можно просто выписать доверенность или оформить временный талон в МРЭО, а деньги которые были бы потрачены на перерегистрацию потратить на автомобиль.
спасибо огромное
ЗЫ объяснять зачем не буду, но таки по другому никак