Re: Почему в США автомобили вдвое дешевле, чем у нас?
[Re: vvlaw] 23 октября 2011 в 12:41
vvlaw 22.10.2011 23:12 пишет: В том-то и дело, что любое существо так или иначе воздействует на окружающую среду. Если мы приветствуем прогресс - это значит, мы приветствуем изменения вокруг нас. Одно без другого не бывает. Если мы говорим об "экологичных" автомобилях - то это значит, что ресурсы пошли не на улучшение их потребительских качеств, или при сохранении потребительских качеств на уменьшение цены, а пошли на нечто, что с одной стороны не имеет практической ценности для владельца, а с другой - противоречит самой идее прогресса. Так что шведские и прочие льготы по налогам - порождение искусственной идеологии, такое же точно, как то, что мы имели в СССР, только идеология другая. Опять же - сколько налогов в бензине? И вообще, рассматривать какие-то платежи, кроме платежей за товар, в принципе некорректно. А то этак можно брать с родителей налог на рождение ребёнка - он же воздухом дышать будет
Зрозуміло, що прогрес призводить до певних змін навколишнього середовища і не в наших силах не жертвуючи усіма набутими благами цивілізації зупинити цей негативний вплив. Саме тому поки що екологізація промисловості спрямована лише на мінімізацію цього впливу. Я не розумію чому екологізація не сумісна з прогресом і чому, на Вашу думку, прогрес можливий тільки в плані зростання потужностей двигуна або зменшення ціни автомобіля. Практична користь користування екоавтомобілем отримується оскільки людина звільняється від конкретних платежів. Більш того вона власчноручно докладається до зменшення шкідливих викидів в атмосферу, що безпосередньо впливає на здоров"я оточуючих і її, зокрема (і я це дуже сильно відчув на своєму власному організмі, поки пожив трохи в Європі). Крім того власник при сталих потребах менше використовує/купує пального, тобто вже є подвійна матеріальна вигода. Щодо податків на бензин, то слід розуміти, що є різні інструменти екологічної політики - є інструменти заборони, а є інструменти заохочення. І ставити в один ряд податки, що включені у вартість бензину із звільненням власників т.зв. "екоавтомобілів" від сплати транспортного збору є недоречним. Це все одно що прирівнювати екологічний податок на викиди підприємств та держ.субсидії на встановлення очисного устаткування на промислових підприємствах.
Re: Почему в США автомобили вдвое дешевле, чем у нас?
[Re: UR6LAD] 23 октября 2011 в 12:51
UR6LAD 22.10.2011 17:34 пишет:
Ganni 22.10.2011 17:22 пишет: ...Порівняння з комп"ютером є недоречним, оскільки більшість його деталей роблять із сировини вторинної переробки....
Ничего подобного. Кроме того производство некоторых материалов, используемых в компьютерах, связано с высокоядовитыми веществами.
Виробництво будь-якого синтетичного матеріалу пов"язане з токсичними викидами, але якщо комплексно підходити до цього питання, то доведеться згадувати повний цикл розвитку продукту, ecological footprint тощо. Та й виробники (комп"ютерів зокрема) зараз намагаються мінімізувати використання шкідливих речовин (варто хоча б згадати Європейську директиву щодо скорочення використання шкідливих речовин при виробництві електроприладів). Крім того зараз виробники активно пропагують здавати свої старі електроприлади на переробку. Тому в європейських країнах електроприлади сортуються як окремий вид сміття.
Re: Почему в США автомобили вдвое дешевле, чем у нас?
[Re: Ganni] 23 октября 2011 в 22:10
Ganni 23.10.2011 12:51 пишет: ... Та й виробники (комп"ютерів зокрема) зараз намагаються мінімізувати використання шкідливих речовин (варто хоча б згадати Європейську директиву щодо скорочення використання шкідливих речовин при виробництві електроприладів). Крім того зараз виробники активно пропагують здавати свої старі електроприлади на переробку. ...
Ну так ситуация в мире автомобилей точно такая же: и токсичность стараются снижать, вплоть до перехода на альтернативные виды топлива и утилизацию старых авто поощряют.
Re: Почему в США автомобили вдвое дешевле, чем у нас?
[Re: Ganni] 25 октября 2011 в 01:04
В ответ на: Зрозуміло, що прогрес призводить до певних змін навколишнього середовища і не в наших силах не жертвуючи усіма набутими благами цивілізації зупинити цей негативний вплив. Саме тому поки що екологізація промисловості спрямована лише на мінімізацію цього впливу.
Так это и есть попытки пойти наперекор направлению прогресса!
В ответ на: Практична користь користування екоавтомобілем отримується оскільки людина звільняється від конкретних платежів.
Это не практичность самого автомобиля, это искусственно созданные обстоятельства. И то было недавно, что даже с учётом этого выгоды не получится.
В ответ на: Більш того вона власчноручно докладається до зменшення шкідливих викидів в атмосферу, що безпосередньо впливає на здоров"я оточуючих і її, зокрема
Так в том-то и дело, что здоровье - тоже ресурс, который тратится, как и время, ради пользы или удовольствия. Или кто-то надеется жить вечно?
В ответ на: Щодо податків на бензин, то слід розуміти, що є різні інструменти екологічної політики - є інструменти заборони, а є інструменти заохочення. І ставити в один ряд податки, що включені у вартість бензину із звільненням власників т.зв. "екоавтомобілів" від сплати транспортного збору є недоречним.
В таком случае экология выступает только как основания ещё одного побора на ровном месте.