Да, нашел пару полезных ссылок по поводу 11.2/11.5:
Вопрос был:
Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно ст. 32 Закону України «Про інформацію» під запитом щодо надання письмової або усної інформації у цьому Законі розуміється звернення з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадових осіб з окремих питань.
Стаття 10 Закону України «Про інформацію» зазначає, що право на інформацію забезпечується зокрема: обов'язком органів державної влади, а також органів місцевого і регіонального самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.
У Правилах дорожнього руху України, у чинній редакції, зазначається:
11.5. На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).
2.12. Власник транспортного засобу має право:
г) на безпечні та зручні умови для руху;
Керуючись ст. ст. 9, 10, 32, 33 Закону України «Про інформацію» прошу письмово надати відповідь на такі питання:
1) За якими ознаками можна визначити: права смуга для руху вільна чи зайнята?
2) На кого покладається обов'язок визначати вільна смуга чи ні - на водія чи інспектора ДАІ?
3) По якій траєкторії необхідно рухатись транспортному засобу Тз1, щоб не порушувати вимоги п. 11.5 Правил дорожнього руху, у ситуації, яка зображена на схемі? Швидкість руху Тз1 90 км/год, Тз2 та Тз3 - 60 км/год. Ділянка дороги, що зображена на схемі, знаходиться поза населеним пунктом. Відстань між Тс2 та Тс3 - 300 метрів.
Ответ был
http://s52.radikal.ru/i138/1103/88/5d698b35bc58.jpg
http://i040.radikal.ru/1103/df/423b8f673bcf.jpg
То есть:
- полосу можно считать занятой, если после опережения при перестроением вправо потом опять скоро придется перестраиваться влево (шашки) - в этом случае позволяется ехать (безопасно и не создавая помех) сразу по левой прямо. Если же помехи спереди (ну и сзади естественно) справа нет (нет машины или она движется на безопасной дистанции со скоростью не меньшей Вашей спереди и/или не большей сзади) - то перестраиваться обратно однозначно согласно уже 11.2
Утверждение ниже прямое следствие утверждения выше - или нет? :
"Полоса свободна, если Вы можете безопасно выполнить маневр перестроения с последующим опережением."
То есть вопрос - можно ли считать полосу занятой, если перестроившись на нее опережение выполнить не представляется возможным? Я считаю - да. И в этом случае 11.5 не есть нарушен и он дает право перестроиться. Но вот остается 11.2 и его тоже нарушать не стоит, даже если не нарушен 11.5 - и там уже зависит от конкретных обстоятельств.
Согласно того же ГАИ:
http://vzjatkamnet.at.ua/_fr/1/4301572.jpg
он носит рекомендательный характер.
В моем случае странного поведение копейки (для меня) было достаточно принять решение о перестроении дабы обезопасить себя (и копейку, если что, - кстати, учитывая то, как близко она притиралась к обочине - вполне можно было предположить либо ее неисправность, либо неадекватность водителя - если бы он ее зацепил и его развернуло?). Понятно, что всё это "если". Но на то и водитель, чтобы самому на дороге отвечать на эти "если" и принимать соответствующие действия. И каждый решает сам - единого рецепта нет.
Можно было просто увеличить дистанцию еще больше - в той ситуации наиболее правильное действие... Вот только тогда сзади идущие обозвут тошнотами и начнут вставлять по правой- левой, подрезая. "Где правда, брат" (с).