Саня2 19.10.2012 21:45 пишет: В законе ОСББ есть упоминание про тарифы владельцам нежилых помещений.
нет там такого! В ОСББ - вообще тарифов нет!
Саня2 19.10.2012 21:45 пишет:
Но про отсебятиину тут речь не идет, а должны они соответвовать законодательству. Тоесть другим нормативным дрокуметам. В частности "Порядку формування... " А если у тебя вместо офиса баня или хлебопекрня то тогда "відповідних видів діяльності". Я так считаю... Варианов " ставим по 10, а не будут брать-отключим газ" я не нашёл
В том то и дело, что не должны! Я-ж говоил - читай вдумчиво! У них взносы, которые с ОМС узгоджувать не обовязково! Вполне достаточнона общем собрании утвердить, и все. И относительно тебя - ОСМД не может назначить НИКОМУ, в т.ч. тебе - оплату больше, чем платит жилфонд(доказано лично, в суде).
кстати - жилфонд - тоже платит одинаково, пропорционально площади, в не зависимости от этажа, пользования лифтом и т.п. ОСББ - не может кому-то сделать взнос больше, кому-то меньше. И размер взноса не зависит - жилфонд у тебя или нежилфонд. Взнос одинаковый ДЛЯ ВСЕХ членов осмд! ...и для не членов тоже! Найди сам этот пункт в ЗУ про ОСББ
В ответ на: Власники нежилих приміщень сплачують надані послуги за тарифами, що встановлені для відповідних видів діяльності.
Но про отсебятиину тут речь не идет, а должны они соответвовать законодательству.
Все верно: вода, отопление, канализация, электричество - да, по госценам. Тариф же за обслуживание ОСББ вольно устанавливать такой, какой ему угодно. Из того же закона:
Стаття 23. Видатки на утримання і ремонт приміщень
Утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України.
Власник приміщення зобов'язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших власників.
Видатки на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та договором про їх використання.
Кошти за користування неподільним та загальним майном і обслуговування спільної власності сплачуються на банківський рахунок об'єднання. Ця частина комунальних послуг надається об'єднанню як кінцевому споживачеві.
Власник, який заподіяв збитки майну, що перебуває у спільній власності або власності інших членів об'єднання, зобов'язаний відшкодувати заподіяні збитки в повному обсязі. Власник несе відповідальність за збитки, заподіяні особою, яка проживає спільно з ним, а також будь-якою іншою особою, яка проживає у квартирі згідно з договором оренди або з відома власника, якщо інше не передбачено договором оренди або іншим договором між власником і цією особою.
Відшкодування збитків може здійснюватися у грошовій чи в іншій формі за згодою сторін або за рішенням суду.
А у власника нежитлового приміщення укладено договір з переліком послуг, вартістю кожної послуги та загальною вартістю щомісячного платежу? та що визначено у статуті ОСББ щодо видатків на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності?
Як я зрозуміла з роз"яснення Мінрегіону, можливі 2 варіанти щодо надання послуг на утримання будинку і прибудинкової території: як самим ОСББ (власними силами або з залученням на договірній основі фізичних або юридичних осіб), так і за допомогою відповідного суб"єкта господарювання (виконавця послуг з утримання будинку та прибудинкової території). В першому випадку, при визначенні розміру внеску (платежу) ОСББ повинні виходити з розміру витрат на утримання, передбачених кошторисом ОСББ, який затверджується загальними зборами. В другому випадку, підприємство, що надає ОСББ послуги з утримання, надає їх за тарифами, сформованими відповідно до Порядку, затвердженому постановою КМУ від 01.06.2011 №869, та погодженими органом місцевого самоврядування.
Щодо розміру внеску (платежу) - відповідно до ст.20 ЗУ "Про ОСББ" частка в загальному обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт неподільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Але ж такий самий принцип закладено і при формуванні тарифів. При цьому, при визначенні нормативних витрат, наприклад,з: - технічного обслуговування ліфтів - враховується загальна площа квартир, нежитлових приміщень, крім квартир першого поверху та нежитлових приміщень, що не мають окремих виходів безпосередньо на сходові клітки; - прибирання сходових кліток - враховується загальна площа тільки тих квартир та нежитлових приміщень, які мають окремі виходи безпосередньо на сходові клітки. І власники цих приміщень, що не користуються цими послугами, за них не сплачують.
Спасибо! В принципе и про лифты и про уборку лесничных клеток (кстати достточно весомый коэф. полрядка 0.82 грн с м.кв площади) в беседе с председателем я пытался аргументировать и приводил эти цитаты. Ответ один-так решили на сообрании и в сад. Договора с хозяином помещения можно сказать что нет. Вернее он 6 лет назад что то подписывл с ОСББ, но что это и где его посмотреть он не помнит. И вообще ему до одного места это все. На будущее его надо обязательно заключить с перечьнем услуг. И никаих лифтов, уборок лестниц там не может быть. Но с учетом позиции председателя вряд ли это удастся.
Договора с хозяином помещения можно сказать что нет. Вернее он 6 лет назад что то подписывл с ОСББ, но что это и где его посмотреть он не помнит. И вообще ему до одного места это все. На будущее его надо обязательно заключить с перечьнем услуг. И никаих лифтов, уборок лестниц там не может быть. Но с учетом позиции председателя вряд ли это удастся.
Судя по всему, ваше ОСМД предоставляет услуги по содержанию таки самостоятельно (без привлечения исполнителя услуг по содержанию), следовательно не тарифы, а взносы (платежи), предусмотренные сметой, которую утверждает собрание. Т.е. нужно вклиниваться в ближайшее собрание, которое утверждает (пересматривает) смету. А насчет наличия договора - заключение соответствующего договора является обязательным и не зависит от членства в ОСМД (ст.13 ЗУ "Про ОСМД"). При этом перечень услуг, стоимость каждой услуги и общая стоимость ежемесячного платежа - существенные условия договора. А без договора - что является основанием для оплаты?