З початку 2013 року найбільш "слабкими" виявилися валюти Швейцарії, Норвегії, Польщі, Японії та ПАР. На думку експертів, їх спадна тенденція може продовжитися і в майбутньому.
Про це повідомляє Finance.ua.
Так, на першому місці антирейтингу опинився південноафриканський ранд. Валюта ПАР знизилася на 8% на початку цього року. Центробанк однією з ключових економік Африки з середини 2012 року знижує облікову ставку на тлі скорочення темпів економічного зростання в регіоні. Наслідком подібних дій є зниження курсу ранда на 8% проти долара США на початку 2013 року. Останні звіти центрального банку ПАР говорять про те, що інфляція знаходиться в допустимому коридорі і, якщо облікові ставки залишаться на поточних рівнях або продовжать знижуватися, ми можемо побачити продовження зниження курсу національної валюти в 2013 році.
Друге місце у японської єни - вона знизилася проти долара приблизно на 8%. М'яка монетарна політика, напружена полеміка новим прем'єром, є одним із важелів, за допомогою яких Японія планує вивести свою економіку на новий виток зростання. Останні заяви представників Центробанку говорять про те, що поточна спадна тенденція на ринку японської валюти найімовірніше продовжиться в довгостроковій перспективі.
Третє місце посів польський злотий. М'яка грошова політика центрального банку Польщі та зростання курсової вартості долара призвели до зниження польської національної валюти по відношенню до долара США майже на 6% протягом 2013 року. Наприкінці 2012 року Центробанк почав знижувати облікову ставку, що сигналізує про те, що спадна тенденція на ринку польської валюти може продовжитися і в майбутньому.
Норвезька крона обійняла 4-е місце в п'ятірці "падаючих" валют. М'яка монетарна політика і зростання попиту на американську валюту призвели до зниження курсу крони приблизно на 4% протягом перших трьох місяців 2013 року. В останніх заявах Центробанку йдеться про можливість підвищення облікової ставки не раніше 2014 року, і довгострокове зростання курсу може початися тільки після введення подібних змін.
Найміцнішою з "падаючих" валют стала швейцарська, зайнявши 5-е місце в п'ятірці. Швейцарський франк знизився майже на 4% протягом першого кварталу 2013 року. Довгий час франк вважався "валютою-притулком". Інвестори з усього світу воліли розміщувати свої кошти саме в швейцарських франках на тлі зростання недовіри до стабільності решти валют. Це призвело до зміцнення франка проти американської валюти більш ніж на 50% з 2008 по 2011 рік.
"Дорогий" франк нецікавий Швейцарії й наразі проводяться рішучі заходи, спрямовані на зниження його курсу: облікова ставка з 2011 року перебуває на нульових позначках, а "стеля" курсу євро/франк визначається центральним банком як 1.2 франка за євро. Це означає, що якщо франк росте проти євро до вказаного рівня, то ЦБ втручається і купує стільки іноземної валюти, скільки необхідно для корекції курсу національної валюти. Чітка і агресивна монетарна політика, а також зростання американського долара - основні причини падіння курсу швейцарської валюти, які можуть стати причиною продовження зниження курсу франка протягом усього 2013 року.
http://expres.ua/news/2013/05/04/86582-vyznacheno-nayslabshi-valyuty-svitu-gryvni-spysku-nemaye