autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумРадіо

ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)

UT4UEP | пользователь **
ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
29 июля 2013 в 11:52
Может сформируем команду Автоуа?

Надо 2 оператора,2техника,2 судьи итого 6 человек

Эта птн,субб,вск

Палатка, 2 трансивера, 2 мачты до 10м,2 поворотки, 2 яги, 2 компа+интерфейс, 2 фидера, 2 тлг ключа

Всьо!

Высказываемся...

Положение

В ответ на:

Р Е Г Л А М Е Н Т

Відкритого чемпіонату України серед дорослих з радіозв’язку на УКХ
(очно – заочний) 144 - 430 МГц 03-04 серпня 2013 року



Відкритий очно-заочний Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ (далі по тексту - ОЗЧУ) проводиться у відповідності з діючими «Правилами змагань з радіоспорту» (ред.2012 р.), «ЄСКУ», і цим Регламентом.

I. МЕТА ЗМАГАНЬ
1.1. Популяризація змагань серед радіоаматорів, залучення молоді.
1.2. Підвищення операторської майстерності спортсменів.
1.3. Виявлення найсильніших спортсменів і команд ультракороткохвильовиків.
1.4. Виконання розрядних норм та вимог ЄСКУ.
1.5. Залучення якнайбільшої кількості радіоаматорів до створення технічних засобів (апаратури, антен і т.д.) для проведення далеких зв'язків на діапазонах УКХ.
1.6. Обмін досвідом роботи з розвитку радіозв'язку на УКХ.

ІІ. ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
2.1. ОЗЧУ проводиться в суботу та неділю 3-4 серпня в два тури:
I тур - з 15:00 UT до 20:59 UT суботи,
вид роботи: «телеграф» (CW), «телефон» (PHONE - SSB, FM).
II тур - з 02:00 до 7:59 UT неділі, вид роботи:
«телеграф» (CW), «телефон» (PHONE - SSB, FM).

2.2. Заочні учасники ОЗЧУ можуть працювати в стаціонарних або польових умовах.
2.3. Очна частина ОЗЧУ проводиться з 2 по 4 серпня 2013 на території Кіровоградської області.
ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
3.1 Загальне керівництво проведення змагань здійснює Державна служба молоді та спорту України далі Держмолодьспорт та Ліга радіоаматорів України далі - ЛРУ.
3.2. Безпосереднє проведення змагань, покладається на структурні підрозділи з питань фізичної культури і спорту Кіровоградського обласного комітету ТСОУ, Кіровоградське обласне відділення ЛРУ та Головного суддю змагань Лазарєва І.А.
ІV. БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.
4.1 Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, від 18 грудня 1998 року №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів».
4.2 Відповідальність за виконання вимог безпеки під час проведення очних змагань покладається на головного судю змагань.
4.3 При проведенні заочних змагань кожний спортсмен (або начальник колективної радіостанції) бере на себе відповідальність за виконання ,,Регламенту аматорського радіозв'язку України,, , а також вимог правил безпеки.
4.4 Невиконання вимог безпеки, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності згідно чинного законодавства України.
V. ФІНАНСУВАННЯ
Держмолодьспорт несе витрати відповідно до календарного плану спортивних заходів України на 2013 рік.
ЛРУ несе витрати на підготовку, проведення та суддівство змагань.
VІ. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
6.1. В якості заочних учасників у змаганнях запрошуються радіоаматори України та інших країн, що мають ліцензію на використання аматорських діапазонів 144 МГц і вище.
6.2. Всі АРС, крім очних учасників, можуть використовувати тільки один позивний сигнал на протязі змагань. Всі учасники повинні суворо дотримуватися принципів HAM SPIRIT, духу змагань.
6.3. Заочні учасники: команди колективних АРС (склад команди 2 або 3 оператора, техніки, з обов'язковим зазначенням переліку операторів), оператори індивідуальних АРС.
6.4. Очні учасники: спортсмени які мають допуск лікарсько-фізкультурного диспансеру та страховий поліс на період участі у змаганнях,
які представляють збірні команди обласних та регіональних відділень ЛРУ, регіональних клубів, підприємств, організацій, а також окремі спортсмени. Запрошуються також в якості очних учасників команди і спортсмени інших країн. Склад збірної команди: 2 спортсмена, тренер і суддя. Кожен член команди виступає самостійно зі своїм комплектом апаратури та антен. В якості тренера або представника може бути один із спортсменів.
Заявки для участі в Чемпіонаті (див. додаток 6) направляються до 20 липня 2013 голові Оргкомітету, Будулатію Сергію Сергійовичу на E-mail: uy9vy@mail.ru
Телефон для довідок: +38-050-844-26-04
Підгрупи учасників:
6.1.1. Для заочних учасників: «Single Op» (один оператор) - SO, та «Multi Op» - (багато операторів) - MO.
Для категорії SO - тільки один сигнал в кожен момент часу.
Для категорії МO - по одному сигналу на кожному з діапазонів в кожен момент часу.
- Для очних учасників: див. Додаток 1.
6.1.2. Підгрупи заочних учасників:
A (MOMB-MIX);
B (SOMB-MIX);
C (SOMB-PHONE);
D (SOSB-MIX-144);
E (SOSB-MIX-432);
F (MOMB-MIX-Y) - до 25 років включно;
G (SOMB-MIX-Y) - до 25 років включно;
H (MOMB-MIX-I) - іноземні учасники;
I (SOMB-MIX-I) - іноземні учасники.
6.1.3. Підгрупи очних учасників:
J (SOMB-MIX-O);
K (SOSB-MIX-144-O);
L (SOSB-MIX-432-O).
Примітка:
а) для виконання спортивних нормативів ЄСКУ в залік приймається результат роботи в діапазонах 144 МГц, 432 МГц;
б) всі робочі місця, антени і апаратура заочних учасників повинні розташовуватися на єдиному майданчику діаметром не більше 500 метрів.
6.1.4. Серед очних учасників проводиться командна першість за умови участі не менше 4-х команд. Команди формуються на основі заявок учасників, в яких зазначається запис про участь у командній першості.
VІІ. ПРОГРАМА ОЗЧУ
7.1. Проведення найбільшої кількості радіо зв’язків (QSOs) в діапазонах: 144 і 432 МГц.
7.2. ОЗЧУ проводиться одночасно в діапазонах: 144 і 432 МГц.
7.3. Види роботи в обох турах: «телеграф» (CW) та «телефон» (PHONE - SSB, FM).
7.4. При проведенні кожного QSO учасники обмінюються контрольною інформацією, яка складається з RS (RST), порядкового номера QSO та QTH-локатора, наприклад:
599 001 KN87XX.
7.5. Нумерація QSOs - окрема на кожному діапазоні і в кожному турі (на кожному діапазоні і в кожному турі починається з 001).
7.6. При наявності в звіті більше 5% неправильно переданих та пропущених контрольних номерів учасник знімається з заліку.
7.7. При перевищенні 30% не зарахованих зв'язків від числа заявлених (виключаючи не надіслані звіти) учасник знімається з заліку.
7.8. Повторні QSOs на одному діапазоні зараховуються в різних турах.
7.9. Розбіжність у часі проведення QSO допускається не більше трьох хвилин.
7.10. Часом проведення QSO вважається момент його закінчення.
7.11. У залік приймаються QSOs, проведені з використанням всіх видів проходження, за винятком QSOs через активні ретранслятори.
7.12. Заборонено під час ОЗЧУ міняти місце розташування учасника (робота з рухомих об'єктів). При виявленні невідповідності місцем розташування АРС переданому QTH-loc, учасник дискваліфікується.
7.13. Заочним учасникам допускається використання публічних «мереж оповіщення» та призначення скедов. Забороняється self-spotting.
7.14. Забороняється передача обов'язкових параметрів QSO будь-якими каналами зв'язку, відмінними від роботи в ефірі на заявленому діапазоні (позивні, контрольна інформація, час QSO).
VІІI. НАРАХУВАННЯ ОЧОК
8.1. За кожне QSO нараховуються очки за 1 км відстані до кореспондента на діапазонах:
- 144 МГц - 1 очко;
- 432 МГц - 2 очки;
8.2. QSOs з учасниками ОЗЧУ, що не надіслали звіти, не зараховуються.

IХ. ПОРЯДОК ЗВІТНОСТІ
10.1. Кожен учасник, незалежно від кількості проведених QSOs, складає звіт за встановленою формою (окремо по кожному діапазону і по кожному туру).
10.2. Звіти повинні бути вислані на адресу ГСК не пізніше 7-ми днів після закінчення ОЗЧУ (першим днем вважається понеділок після закінчення ОЗЧУ).
10.3. Електронний звіт повинен складатися з текстових файлів-звітів за діапазонами, виконаних у форматі EDI. Імена файлів звітів за діапазонами складаються з позивного сигналу із зазначенням номера туру і розширенням, що позначає діапазон (наприклад, ur1aaa_1.144, ur1aaa_1.432. Ur1aaa_2.144, ur1aaa_2.432).
10.4 Учасникам, які працювали без компьютерного журналу рекомендується самостійно оформити електронний звіт за допомогою програми PaperQSO: http://www.ut4ukw.com/?p=140
10.5. У разі виявлення ГСК помилок у звіті, що мають системний характер (неправильна дата, київський час, відсутність необхідних знаків поділу в рядках QSO), а також неповних даних в заголовку або в титульному аркуші, звіт повертається спортсмену на доопрацювання. При цьому терміни подачі звітів не змінюються.
10.6. ГСК не пізніше одного місяця після закінчення ОЗЧУ публікує таблицю результатів, а також оригінали звітів (edi-файли) учасників і UBN-файли.
10.7. Не пізніше, ніж за місяць до початку ОЗЧУ, його організатори оголошують склад ГСК:
Суддівство Відкритого чемпіонату України серед дорослих з радіозв’язку на УКХ
(очно – заочний) 144 - 430 МГц 03-04 серпня 2013 року здійснює наступна ГСК:
Головний суддя СМК Лазарєв І.А
Заступник головного судді СНК Баранов В.П.
Головний секретар СНК Жилін В.П.
Звіти надсилати за адресою: E-mail: : vhfcont_ozcu@ukr.net

Х. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
В очно заочному Чемпіонаті України результати визначаються окремо серед операторів
очної та заочної частини, а також індивідуальних радіостанцій та операторів колективних радіостанцій. Остаточні результати визначаються після суддівського аналізу суми очок набраних кожною командою або учасником змагань.
ХI. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
Учасники, які посіли І-ІІІ місця у своїх підгрупах, нагороджуються дипломами та медалями відповідних ступенів ЛРУ, а також призами згідно із затвердженим кошторисом. Команди областей, які посіли призові місця, нагороджуються кубками і дипломами відповідних ступенів ЛРУ. Тренер, який підготував переможця змагань, нагороджується дипломом ЛРУ.
Даний Регламент є офіційним викликом на змагання.

Департамент спорту вищих досягнень

Додаток 1

ПРАВИЛА ЕФІРНОЇ ЧАСТИНИ ОЗЧУ ДЛЯ ОЧНИХ УЧАСНИКІВ

1. Дата і час: початок ефірної частини змагань - субота, 3 серпня 2013 15:00 UT, закінчення - неділя, 4 серпня 2013 7:59 UT.
2. Заліковий час (12 годин) розділено на 4 мінітури по 3 години кожен: 1-й мінітур - з 15:00 до 17:59 UT; 2-й мінітур - з 18:00 до 20:59 UT; третій мінітур - з 02:00 до 4:59 UT; 4-й мінітур - з 05:00 до 7:59 UT. У кожному мінітурі очні учасники використовують новий спеціальний позивний сигнал, отриманий від судді на позиції.
3. Види роботи: CW та PHONE (SSB, FM).
4. Діапазони: 144, 432 МГц.
5. Зміна діапазону може проводитися в будь-який момент часу.
6. Зараховуються радіозв'язки як з очними, так і з заочними учасниками.
7. Допускається тільки один сигнал в кожен момент часу. Не допускається: використання технологій "SO2R", застосування двох і більше одночасно працюючих приймачів, застосування інших технічних засобів, які сприяють знаходженню сигналів кореспондентів («скімери», мережі оповіщення тощо).
8. За 15 хвилин до початку кожного мінітуру суддя на позиції розкриває конверт і передає спортсмену вміст - позивний сигнал для даного туру. За 30 хвилин до початку ефірної частини учасникам забороняється робота в ефірі.
9. Контрольний номер очних учасників складається з оцінки RS (RST), порядкового номера зв'язку та QTH локатора. У кожному мінітурі і на кожному діапазоні нумерація радіозв'язків починається заново, тобто з 001.
10. Повторні радіозв'язки: радіозв'язки зі станцією з одним і тим же позивним сигналом зараховуються в різних турах, а в межах одного туру - на різних діапазонах.
11. Нарахування очок на кожному діапазоні згідно п.6.1 Регламента.
12. За результат приймається:
- при роботі на одному діапазоні - сума очок за QSOs, проведених протягом
12-ти годин в 4-х мінітурах;
- в багато-діапазонному заліку - сума очок, набраних на діапазонах 144 і 432 МГц.
13. Рекомендоване програмне забезпечення: TR4W, N1MM Logger, UCXLOG, TACLOG, WriteLog і інше. Слід враховувати особливості нарахування очок і множників, а також поділу ефірної частини на мінітури, тобто кожен учасник по кожному діапазону становить чотири звіти з різними позивними сигналами по числу мінітурів.



Додаток 2

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДЛЯ ОЧНИХ УЧАСТНИКІВ

1. ПОЗИЦІЇ УЧАСНИКІВ
1.1. Оргкомітет ОЗЧУ розміщує позиції на місцевості таким чином, щоб відстань між позиціями (антенно-щогловими спорудами) кожного учасника складала не більше 2-х км, але й не ближче 500 метрів. Центр кожної позиції вказується орієнтиром на місцевості або спеціальним знаком. Карта розташування позицій повинна бути загальнодоступною. Для кожної позиції повинен бути зазначений QTH-локатор.
1.2. Для обладнання позиції оргкомітет ОЗЧУ надає кожному спортсмену необхідний запас питної води. Все інше обладнання та засоби життєзабезпечення в польових умовах надаються учасниками.
1.3. Під час ефірної частини змагання кожен учасник повинен розташовуватися в своєму наметі (салоні автомобіля) в полі зору судді.
1.4. За 15 хвилин до початку ефірної частини змагання і до моменту здачі судді на позиції звіту про радіозв'язок:
- спортсменам забороняється користуватися будь-якими видами і засобами зв'язку
(радіотелефон, мобільний телефон, пейджер, Інтернет тощо) за винятком дозволених цим Регламентом;
- в наметі (салоні автомобіля) можуть знаходитися тільки спортсмен, суддя на позиції, члени оргкомітету. Присутність сторонніх осіб забороняється.
Відповідальність за дотримання зазначених вимог несе учасник. Суддя на позиції зобов'язаний фіксувати у своєму протоколі будь-які випадки порушення зазначених вимог. Порушення зазначених вимог може бути підставою для дискваліфікації учасника.
1.5. За 30 хвилин до початку ефірної частини змагання очні учасники зобов'язані припинити роботу в ефірі. Спортсмени повинні зняти головні телефони і знизити гучність приймачів до мінімуму. Апаратуру вимикати не потрібно.
1.6. Передача інформації, що дозволяє асоціювати учасника з використовуваним їм позивним сигналом, забороняється як спортсменам, так і іншим особам (включаючи тренера-представника, технічний персонал, глядачів). Спроба передачі зазначеної інформації карається ГСК і може бути підставою для дискваліфікації учасника.
1.7. Під час ефірної частини змагання будь-які маніпуляції з антенами та обладнанням здійснюються тільки самими спортсменами. Допомога технічного персоналу дозволяється лише для заправки джерела автономного електроживлення паливом і у разі виходу з ладу антен та апаратури - для усунення технічних несправностей. Дозволяється надання допомоги при виникненні надзвичайної ситуації. Під надзвичайною ситуацією розуміється тільки ситуація, виникнення якої викликає загрозу життю і здоров'ю людей, що знаходяться на позиції.


2. ПОЗИВНІ СИГНАЛИ

2.1. На час ефірної частини змагання очним учасникам видаються спеціальні позивні сигнали (4 спеціальних позивних, які він міняє кожні 3 години роботи).
2.2. Для проведення пробних радіозв'язків до початку і після закінчення ефірної частини змагання очні учасники можуть використовувати особисті позивні сигнали, додаючи суфікс /P.



3. ВИМОГИ ДО ЗВІТУ ПРО ЗМАГАННЯ

3.1. Під час роботи в змаганні спортсмен може вести звіт у довільній формі.
3.2. Формат файлу звіту, який здається до ГСК - "EDI". Приклад складання звіту у форматі EDI наведено в п.8.4 цього Регламенту. Заповнення всіх титульних граф звіту згідно з прикладом - обов'язкове.
3.3. Після закінчення ефірної частини змагання спортсмен здає судді на позиції носій інформації («флешку») з файлами звіту, узагальнюючий лист і файли аудіо запису (при його веденні). Термін здачі звітів визначається ГСК.
3.4. Бланк узагальнюючого листа надається ГСК, заповнюється, підписується спортсменом і суддею на позиції. Суддя на позиції вказує в узагальнюючому аркуші звіту перелік своїх зауважень або вказує, що зауважень немає.
3.5. В ГСК звіт повинен надійти на «USB-накопичувачах» (USB Flash Drive, USB HDD) або на CD-диску. Звіт на інших носіях не приймається.
3.6. Назва EDI-файлів звіту повинна мати наступну структуру, відповідно для кожного мінітуру та діапазону:
mycall_1.144
mycall_1.432
mycall_2.144
mycall_2.432
mycall_3.144
mycall_3.432
mycall_4.144
mycall_4.432
3.7. Носій інформації може містити до 8-ми EDI-файлів (по числу діапазонів і числу мінітурів ефірної частини: окремий файл за кожний мінітур і за кожний діапазон). Допускається резервне багаторазове копіювання файлів.
3.8. Час зв'язку вказується в UT (аналог GMT).


4. ШТРАФНІ САНКЦІЇ ДЛЯ ОЧНИХ УЧАСТНИКІВ

4.1. За несуттєві порушення цього Регламенту ГСК має право знизити результат спортсменів. Рішення приймається по кожному окремому випадку членами ГСК з урахуванням ступеня тяжкості порушення і затверджується головним суддею змагання.
Результат спортсмена знижується на 15% - за само-ідентифікацію спортсмена (включаючи роботу в ефірі в межах 30-ти хвилин, що передують початку ефірної частини змагання).
4.2 За суттєві порушення цього Регламенту має право дискваліфікувати учасника або команду.
До істотних порушень відносяться:
4.2.1. Перевищення максимально допустимої висоти підйому антенно-щоглової споруди.
4.2.2. Використання інших, крім дозволених цим Регламентом, щогл, антен, радіочастотних кабелів.
4.2.3. Перевищення максимально допустимої вихідної потужності передавача.
4.2.4. Передача під час проведення ефірної частини змагання в ефір особистих позивних та іншої інформації, що дозволяє ідентифікувати особу учасника.
4.2.5. Неспортивну поведінку.



5. СУДДЯ НА ПОЗИЦІЇ

5.1. Завдання судді на позиції - контроль відповідності технічного оснащення учасників і проведених ними радіозв'язків вимогам цього Регламенту. Суддя на позиції веде протокол у довільній формі.
У разі виявлення порушення цього Регламенту в протоколі слід вказати точний час, суть порушення, номер пункту цього Регламенту, який, на думку судді, був порушений. У випадку утруднення суддя на позиції може отримати роз'яснення у ГСК.
5.2. Суддя на позиції і спортсмени зобов'язані бути доброзичливими і ввічливими по відношенню один до одного.
5.3. У разі виявлення порушення до початку ефірної частини змагання (перевищення висоти антенно-щоглового споруди, перевищення допустимого рівня потужності, рівня позасмугових випромінювань і т.п.), суддя на позиції звертає увагу спортсменів на порушення та пропонує спортсменам усунути порушення. При цьому суддя на позиції повинен попередити спортсменів, що порушення вимог Регламенту може послужити підставою для подачі протестів іншими спортсменами і мати наслідки аж до дискваліфікації.
5.4. Під час ефірної частини змагання суддя на позиції безперервно контролює роботу спортсменів: суддя повинен бачити приймально-передавальну апаратуру та інше устаткування, яке спортсмен використовує, а також прослуховувати в представлених спортсменом головних телефонах аудіо сигнал.
5.5. Судді на позиції дозволяється робити зауваження спортсмену тільки при перевищенні потужності передавача, створенні перешкод іншим спортсменам (за повідомленням ГСК), якщо спортсмен виконує не дозволені дії з антенами (зокрема, підйом щогли з антенами вище дозволеної цим Регламентом висоти) та в інших, обумовлених цим Регламентом, випадках.
5.6. За зауваженням судді спортсмен повинен вжити відповідних заходів щодо усунення порушення. У разі повторного зауваження робота припиняється на 1 годину.


6. ПОРЯДОК ОБРОБКИ ЗВІТІВ

6.1. У разі, якщо ГСК не вдається відтворити файл звіту з носія учасника, ГСК викликає спортсмена і пропонує відтворити або повторно переписати файл протягом 30 хвилин, відлік яких ведеться з моменту явки спортсмена в штаб ГСК. Якщо і після цього відтворення файлу неможливо або в разі неявки спортсмена в штаб ГСК протягом двох годин з моменту виклику, то звіт не приймається, а спортсмен отримує нуль очок.



Додаток 3

ВИМОГИ ДО ТЕХНІЧНОГО ОСНАЩЕННЯ
ДЛЯ ОЧНИХ УЧАСНИКІВ

1. ПЕРЕЛІК ОСНОВНОГО ОБЛАДНАННЯ
1.1. Трансивер - не більше 2-х шт. (з блоками живлення).
1.2. Трансвертерні приставки на 144 і 432 МГц (з блоками живлення) - по 1 шт. на кожен діапазон.
1.3. Антенно-щоглові споруди - 1 комплект.
1.4. Комп'ютер - не більше 2 шт.
1.5. Додаткові головні телефони для судді - 1 шт.
1.6. Джерело автономного електроживлення.
1.7. Силовий кабель для підключення до джерела автономного електроживлення - не більше 100 метрів.
1.8. Захисне заземлення.
1.9. Допоміжне обладнання (див. перелік нижче).


2. ВИМОГИ ДО РОЗМІЩЕННЯ

2.1. Все обладнання учасника, використовуване під час ефірної частини змагання, включаючи місця кріплення відтяжок щогли і антен, повинні розміщуватися в колі діаметром не більше 50 метрів. Джерело автономного електроживлення може розташовуватися за межами зазначеного кола.
2.2. Все обладнання, що використовується спортсменами під час ефірної частини змагання (за винятком антенно-щоглових споруд, радіочастотних кабелів і джерела автономного електроживлення) повинно розташовуватися в одному наметі (приміщенні, салоні автомобіля) в колі діаметром не більше 10 метрів.


3. ВИМОГИ ДО ПРИЙМАЛЬНО-ПЕРЕДАВАЛЬНОЇ АПАРАТУРИ

3.1. Учасники можуть використовувати УКХ приймально-передавальну апаратуру саморобного або промислового виготовлення. Застосування промислової аппаратури без вбудованого вимірника потужності та саморобної аппаратури дозволяється тільки спільно з зовнішнім вимірником потужності (ВП), за допомогою якого суддею на позиції буде проводитися контроль вихідної потужності. ВП повинен бути постійно підключений безпосередньо до виходу передавача, тобто перед додатковими пристроями комутації. ВП надається учасником.
3.2. ГСК має право вимагати від учасників розкрити будь-який блок саморобної апаратури для ознайомлення з пристроєм передавального тракту. Технічна комісія (ТК) ГСК має право своїм ВП зробити вимір вихідної потужності передавача трансивера або трансвертера. Учасники повинні надати ТК можливість підключення до виходу передавача ВП з використанням 50-ти Омних роз'ємів N-типу або PL259 (штир).
3.3. Зареєстроване суддею навмисне збільшення учасником вихідної потужності передавача під час підготовки та ефірної частини змагання, робота на передачу сигналом, що створює перешкоди іншим спортсменам, є підставою для дискваліфікації учасника.


4. ВИМОГИ ДО ЗАЗЕМЛЕННЯ АПАРАТУРИ

Вся радіоелектронна апаратура учасника повинна бути надійно заземлена (з'єднана із захисним заземленням) в безпосередній близькості від місця її розташування. Усі блоки, в яких використовується напруга більше 36 В, повинні бути закриті кожухами.


5. АНТЕННО-ЩОГЛОВІ СПРОРУДИ
5.1. Склад антен:
5.1.1. Антена діапазону 144 МГц - сумарна довжина траверс, на яких розташовуються елементи антени не більше 10 метрів.
5.1.2. Антена діапазону 432 МГц - сумарна довжина траверс, на яких розташовуються елементи антени не більше 10 метрів.
5.1.3 На траверсах антен дозволяється установлення додаткових елементів вертикальної поляризації, конструкція директорних елементів усіх антен допускається будь-яка.
5.1.4. Радіочастотні кабелі - не більше 4-х шт.
5.1.5. Щогла - 1 шт., Висота щогли - не більше 10 метрів.
5.2. Всі свої антени учасник розташовує на одній щоглі.
5.3. Обертання антен здійснюється вручну (допомога техніків заборонена), або за допомогою електромеханічних поворотних пристроїв, привезених учасником.
5.4. У розрив радіочастотних кабелів, що з'єднують трансивер (трансвертери) з антенами, учасник має право включити тільки МШП (LNA), радіочастотні фільтри (для поліпшення селекції сигналів) та (або) пристрої комутації антен і (або) вимірювач вихідної потужності передавача. Зазначені пристрої (крім МШП і реле для перемикання поляризації) повинні розташовуватися в тому ж наметі (приміщенні, салоні автомобіля), що і трансивер (трансвертери) спортсменів. Допускається використання роздільних кабелів для трактів прийом-передача.
5.5. Суддя на позиції зобов'язаний перевірити прокладку радіочастотних кабелів до антен на предмет відсутності підсилювача потужності. Суддя на позиції має право вимагати від учасників пояснити призначення, розкрити корпус, ознайомитися з пристроєм будь-яких блоків, включених учасником між трансивером (трансвертером) і антеною або підключених до фідера або антені.


6. ДОПОМІЖНЕ ОБЛАДНАННЯ

6.1. Спортсмен має право підключити до трансивера (трансвертеров) тільки такі пристрої: комп'ютер, телеграфний ключ або інший пристрій формування телеграфних посилок, пристрій формування звукового сигналу (DVP, DVS), МШП (LNA), радіочастотні фільтри, антенні комутатори та пристрої управління ними, педаль, мікрофон, головні телефони для спортсмена і для судді, пристрій аудіо запису - цифровий магнітофон або додатковий комп'ютер, який використовується виключно для аудіо запису.
6.2. Спортсмен зобов'язаний надати судді на позиції головні телефони та забезпечити можливість судді прослуховувати за допомогою головних телефонів в реальному масштабі часу звуковий сигнал (аудіо сигнал) трансивера з належною якістю і гучністю. Під аудіо сигналом розуміється сукупність всіх звукових сигналів (вихідний звуковий сигнал приймача в режимі прийому і звуковий сигнал самоконтролю в режимі передачі), що надходять з трансивера.
Іншими словами, спортсмен зобов'язаний забезпечити судді на позиції можливість в будь-який момент часу прослуховувати всі ті аудіо сигнали, які прослуховує спортсмен. У разі невиконання зазначеної вимоги (зокрема, при пропажі звуку під час ефірної частини змагання) суддя на позиції має право призупинити роботу спортсмена.
6.3. Довжина дроту головних телефонів судді на позиції повинна бути достатньою, щоб суддя на позиції не заважав спортсмену і не відволікав його увагу.
Спортсмен зобов'язаний надати судді на позиції можливість спостерігати за монітором комп'ютера, при цьому суддя не повинен заважати спортсмену або відволікати його увагу.
6.4. Порядок використання комп'ютера:
6.4.1. Спортсмен має право використовувати під час змагання комп'ютер, який може обмінюватися даними і командами тільки між трансивером і перерахованим вище допоміжним обладнанням спортсменів.
6.4.2. До будь-якого комп'ютера не можуть бути підключені ніякі зовнішні пристрої (модеми), за допомогою яких можуть бути отримані або відправлені будь-які дані. Всі аналогічні внутрішні пристрої (GPRS, CDMA модулі, Bluetooth і т.п.) повинні бути відключені програмно (в системі) або апаратно.
6.4.3 Допускається використання програмних або апаратних пристроїв аудіо запису. Рекомендується проводити запис аудіо сигналу, який присутній в навушниках судді. Запис проводиться у вигляді суцільного файлу або погодинної розбивки. Формат - MP3, бітрейт не нижче 16кБіт. Аудіо запис може бути використаний суддями у спірних ситуаціях. Спортсменам не дозволяється прослуховування аудіо записів до моменту здачі звіту.

Рекомендоване програмне забезпечення для ведення аудіо запису:

Free sound recorder: http://www.freesoundrecorder.net/
MultiRec: http://radio-archive.info/MultiRec-setup.exe
SVRecorder http://pro444.ru/azbuka/svrecorder.html

6.5. Для координації роботи з ГСК учасник надає судді на позиції VHF FM радіостанцію і антену на частоту 145,950 МГц.



























Додаток 4

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ТЕХНІЧНУ КОМІСІЮ

1.Технічна комісія (ТК) - група експертів, що призначається головною суддівською колегією (ГСК) змагань, що здійснює контроль за дотриманням учасниками змагань Регламенту про змагання в частині, що стосується технічного оснащення.
2.В склад ТК призначаються кваліфіковані спеціалісти в галузі радіотехніки та радіоспорту.
3.Під технічним оснащенням розуміється:
- номенклатура, функціональне призначення, технічні характеристики і режими роботи устаткування, пропонованого учасником до використання в ефірній частини змагань;
- обраний учасником спосіб розміщення та об'єднання устаткування на позиції;
- пропонована учасником методика використання обладнання.
4.Грунтовними документами для роботи ТК є:
- правила змагань з радіоспорту;
- регламент змагань;
- перелік команд-учасниць змагань;
- технічна заявка, подана учасником в мандатну комісію. На час проходження учасником технічної комісії технічна заявка передається з ГСК в ТК.
5.Період дії ТК визначається регламентом змагань. До початку дії ТК всі команди-учасниці повинні повністю завершити розгортання позиції і бути готовими до проходження ТК. До початку роботи ТК, спортивний суддя на позиції, що обслуговує дану команду під час ефірної частини змагань, повинен прибути в розташування команди.
6.У перевірці команди технічною комісією також беруть участь:
- з боку ТК - спортивний суддя на позиції (у разі відсутності ТК проводиться без його участі);
- з боку команди - представник команди.
7. Перевірка позицій учасників складається з:
- перевірки технічного оснащення;
- формування рекомендацій для учасників щодо усунення виявлених порушень;
- формування рекомендацій для спортивного судді на позиції по діям під час ефірної частини змагань.
8. Представник команди дає пояснення членам ТК про функціональне призначення та методику використання обладнання, демонструє обладнання в дії, бере участь у вимірюванні технічних характеристик. Перелік контрольованих ТК технічних характеристик визначається Регламентом про змагання та узгоджується з ГСК.
9. Результатом роботи ТК є "Експертний висновок технічної комісії про відповідність технічного оснащення команди вимогам “Регламенту про змагання" (далі - Висновок).
10.Висновок оформляється членом ТК у письмовому вигляді за встановленою формою, підписується членом ТК, здається в ГСК і затверджується головним суддею. Затверджений висновок є необхідною умовою допуску учасників до ефірної частини змагань. ГСК інформує учасників про затвердження Висновку.
11.По рішенням ТК у Висновку можуть бути відображені виявлені порушення, які учасники зобов'язані усунути, і визначається термін повторної перевірки.
12.Представник учасників приймає на себе повну відповідальність за те, що в схвалене ТК технічне оснащення учасників з моменту проходження ТК і до закінчення ефірної частини змагань (моменту здачі спортивного судді на позиції звіту про радіозв'язок) не будуть вноситися якісь зміни, що суперечать регламенту про змагання.
13. На час проведення ефірної частини змагань контроль за дотриманням учасником змагань Регламента про змагання, в тому числі, в частині, що стосується технічного оснащення, покладається на спортивного суддю на позиції. За рішенням ГСК можливе відновлення дії ТК для повторної перевірки учасників у будь-який час аж до моменту підбиття остаточних підсумків змагань.



Додаток 5
П Л А Н
проведення очної частини очно-заочного Чемпіонату України

2 серпня 2013 (п'ятниця)

До 14:00 - заїзд учасників, подача іменних заявок та проходження мандатної комісії;
14:00 - 14:30 - відкриття Чемпіонату та жеребкування учасників;
14:30 - 16:00 - роз'їзд по позиціях;
16:00 - 21:00 - розгортання робочих місць;
21:00 - 23:00 - проведення пробних радіозв'язків;
23:00 - відбій.

3 серпня 2013 (субота)
07:00 - підйом;
07:30 - 08:00 - сніданок;
08:00 - 15:00 - облаштування робочих місць, перевірка та настроювання апаратури та антен, проходження технічної комісії;
15:00 - 16:00 - обід;
16:00 - 17:30 - проведення пробних радіозв'язків;
17:30 - 18:00 - підготовка до Чемпіонату;
18:00 - 23:59 - робота в Чемпіонаті - I тур (15:00 - 20:59 UT).

4 серпня 2013 (неділя)
00:00 - 01:00 - оформлення та здача звітів;
01:00 - 04:30 - відпочинок;
04:30 - 05:00 - підйом і сніданок;
05:00 - 10:59 - робота в Чемпіонаті - II тур (02:00 - 7:59 UT);
11:00 - 12:00 - оформлення та здача звітів;
12:00 - 13:00 - згортання робочих місць;
13:00 - 14:00 - підведення підсумків, нагородження;
14:00 - 15:00 - обід, технічна конференція, обмін досвідом.
15:00 - 15:30 - роз'їзд учасників.









Додаток 6

ПОПЕРЕДНЄ ЗАМОВЛЕННЯ
для участі у відкритому очно-заочному Чемпіонаті України
по радіозв'язку на УКХ 3-4 серпня 2013 р. в якості очних учасників

Організація, яка направила спортсмена (команду): _____________________________________________________________________________

Місто:_______________________________________________________________________

П.І.Б. спортсменів:

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

Особистий позивний: 1._________________________ 2._____________________________

Мобільний телефон: 1._________________________ 2._____________________________

П.І.Б. тренера(судді):___________________________________________________________

Участі в командній першості (так / ні, назва команди):
_____________________________________________________________________________

Передбачуване електроживлення_________________________________________________

Апаратура:
144 МГц______________________________432МГц_________________________________

Антени:
144 МГц______________________________432МГц_________________________________


ЗАСВІДЧЕННЯ: Команда (спортсмен) приймає дане Положення і прибуде до місця змагань в термін, зазначений у Положенні про Чемпіонат.

Підпис спортсменів: 1._____________________ 2._______________________

Підпис відповідальної особи організації, відряджених спортсмена (команду):


_________________________________________ "____" _____________2013 Р.





ОРГКОМІТЕТ ЧЕМПІОНАТУ






Змінено UT4UEP (11:56 29/07/2013)
CTAH | старый писатель *
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: UT4UEP] 29 июля 2013 в 22:08
у меня есть 2 тлг ключа
могу патроны подносить
US-U-009 | ~~UT5URH~~ ***
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: CTAH] 30 июля 2013 в 17:56
Завтра в рабочее время выслушаю предложения по поводу техника...
US-U-009 | ~~UT5URH~~ ***
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: US-U-009] 31 июля 2013 в 17:36
Автоюа с радостью поддержал бы, ууж тянул за кгрк выступить-я сьехал.
Андрей, кворум наберём? Просто мне у начальства отпрашиваться надо...
bybra | Супер писатель! ****
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: US-U-009] 31 июля 2013 в 20:00
US-U-009 31.07.2013 17:36 пишет:

Автоюа с радостью поддержал бы, ууж тянул за кгрк выступить-я сьехал.
Андрей, кворум наберём? Просто мне у начальства отпрашиваться надо...




так УЕП ж главный по УКВ в КГРК
или уже нет?
UT4UEP | пользователь **
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: US-U-009] 31 июля 2013 в 20:50
US-U-009 31.07.2013 17:36 пишет:

Автоюа с радостью поддержал бы, ууж тянул за кгрк выступить-я сьехал.
Андрей, кворум наберём? Просто мне у начальства отпрашиваться надо...



из за отсутствия кворума, этот год пропускаем....
US5CAK | читатель
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: UT4UEP] 5 августа 2013 в 11:40
ОЗЧУ на УКХ 2013 минули шикарно
Фотозвіт очікується через тиждень
UT4UKW | энтузиаст *****
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: UT4UEP] 5 августа 2013 в 21:31
Поздравляем Андрея UT5UUV с 1-м местом в зачете по диапазону 144 MHz.
http://radon.doolru.org.ua/index.php?opt...5&Itemid=57
К сожалению технические проблемы помешали быть в призерах основной команде Киева.
US7VF | читатель
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: US5CAK] 6 августа 2013 в 00:04
Привет . Олег який тиждень? Жінка говоре що по дівках 3 суток їздив...
Давай фотки сюди: ser-plot@yandex.ru
А це сайт: http://us7vf.miyclub.com
На сайт не грузи там уже з 2 ГБ осталось вільним 230 Мб.

Спасай сімю від розпаду 73! Сергій US7VF
US7VF | читатель
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: UT4UKW] 6 августа 2013 в 00:15
Добрый день. Владик, а полные результаты всех участников где можно будет увидеть для выявления своих просчетов
UT4UKW | энтузиаст *****
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: US7VF] 6 августа 2013 в 09:43
Отсудим заочную часть и все логи будут доступны на www.opencontest.org.
Думаю на следующей неделе
US5CAK | читатель
Re: ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)
[Re: US7VF] 13 августа 2013 в 15:45
Тримай фото!
Пересилання іншим учасникам і бажаючим глянути фотозвіт вітається =)
http://www.ex.ua/678936680811
Autoua.netФорумРадіо

ОЗЧУ под Кировоградом на УКВ (+)

Додаткова інформація
Модератор:

 plexmen, moderator 

0 користувачів і 25 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 3725