Пару дней придется поездить по Днепропетровской области по делам, скучно. Посмотрел на туристической е-карте Украины - никаких достопримечательностей!
Самая никакая область. Разве что всякие карьеры со следами парка юрского периода в сети нашел. Прокомментируйте, плз, стоил ли заезжать.
- СКЕЛЕВАТСЬКЕ ВІДСЛОНЕННЯ ПОРІД КРИВОРІЗЬКОЇ СЕРІЇ, прикрашають ландшафт лівого берега р.Інгулець;
- ЮГОКІВСЬКЕ ВІДСЛОНЕННЯ СКЕЛЕВАТСЬКОЇ СВІТИ
- ВІДСЛОНЕННЯ ПОРІД СКЕЛЕВАТСЬКОЇ, САКСАГАНСЬКОЇ І ГДАНЦЕВСЬКОЇ СВІТ У БАЛЦІ ПІВНІЧНІЙ ЧЕРВОНІЙ,
виключне значення має також рослинність балки, яка характеризується наявністю реліктових, рідкісних і зникаючих видів рослин, що потребують охорони;
- КІРОВСЬКА ІСТОРИКО-ГЕОЛОГІЧНА ПАМ'ЯТКА,
розташована у м. Кривий Ріг, на правому березі р.Саксагань і являє собою скельні виходи гаспидних сланців криворізької серії, які мають не тільки геологічну але й історичну цінність, бо саме в цих сланцях знайдено найдавніші гірські виробки Криворіжжя;
- НОВОКИЇВСЬКИЙ ОПОРНИЙ РОЗРІЗ ПОНТИЧНОГО, САРМАТСЬКОГО І КОНКСЬКОГО ЯРУСІВ НЕОГЕНОВОЇ СИСТЕМИ,
- с.Кам 'янка з унікальною у Європі викопною молюсковою фауною середземноморського типу, біогермні утворення верхнього сармату у берегових кручах Каховського водосховища у вигляді рідкісних у природі онкоїдних тіл із шкаралупуватою окремістю;
опорний розріз континентальних четвертинних відкладів у балці Сажавці на південній околиці М.Дніпропетровська;
лектостратотип сарматського ярусу неогенової системи біля с. Широкого по р. Інгульцю, складений теригенно-карбонатними утвореннями, характерними для північно-західної частини бористенської затоки палеобасейну Паратетис, і деякі інші об'єкти геологічної спадщини.
- мальовничі скелі вздовж річки Вовчой, здавна відомі як "Біла Скеля",
- карачунівське відслонення гранітодів кристалічного фундаменту докембрію на Криворіжжі,
-ГОРА КАЛИТВИ, розташованої між селищем Царичанка і селом Китайгород, а також залишки відкладеної морени дніпровського зледеніння у вигляді величезних брил кристалічних порід у берегових кручах Дніпра біля с.Домоткань, відомі як "БОРОДАЇВСЬКІ ВАЛУНИ". Пам'ятки являють собою також геоморфологічні об'єкти природи і створюють чудові ландшафти, прикрашаючи алювіальну низовинну рівнину. Подорожуючи вздовж південно-східного і південного схилів гори Калитви, можна спостерігати рідкісні явища зім'яття горизонтальних верств пісків і глин алювіального походження в різні за формою складки, насуви величезних брил палеогенових кварц-глауконітових алевритів на молоді піщано-глинясті породи нижньочетвертинного віку долини річки Орелі, рештки скам'янілих дерев у вигляді уламків стовбурів і гілок.
- кар'єр РИБАЛЬСЬКИЙ, розташований між селами Чаплі й Ігрень на околиці Дніпропетровська. Кар'єр являє собою комплексну геологічну пам'ятку природи, що заслуговує заповідання як з боку петрології і геохронології, так і з боку стратиграфії і палеонтології. Сьогодні це єдине у Європі місце виходу на поверхню так званих "мандриківських верств" з унікальною викопною фауною, представленою різноманітними молюсками, нумулітами, форамініферами, остракодами, рештками коралів, моховаток, зубами акул і голками морських їжаків, що населяли теплі прибережні води субтропічного верхньоеоценового басейна 35 млн. років тому.
СНКС