autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Eli | Достоевский ***
Re: Другий клас
[Re: ] 9 сентября 2015 в 18:56
Умница-красавица;) 09.09.2015 12:52 пишет:

boyko_s 02.09.2015 18:22 пишет:

Умница-красавица;) 02.09.2015 17:32 пишет:

за день? на 200-300 стр?



Примерно такого формата.
Кстати, если чо, рекомендую: "Читання для реготання" - отменная серия.



в 8 лет три книжки в день по 225 страниц?
ты сам в это веришь?


Абсолютно ничего невозможного в этом нету. Я например спокойно мог две книжки по 300 страниц в день прочитать в таком возрасте. Не будучи вундеркиндом ниразу. И моя шестилетка "Большую книгу Незнайки" может спокойно одолеть за примерно пару-тройку часов, если не отвлекаясь. Или "большое" издание Винни-Пуха. Я уж не говорю про книжки гламурных сказочек - "проглатываются" за несколько десятков минут.
Читать научилась кстати в районе трех лет примерно.
boyko_s | V.I.P *
Re: Другий клас
[Re: ] 10 сентября 2015 в 17:54
Умница-красавица;) 09.09.2015 12:52 пишет:


в 8 лет три книжки в день по 225 страниц?
ты сам в это веришь?



Сам был в шоке. Правда, если учесть, что он читает с 4.5 лет, то ничего удивтительного в том нету.
boyko_s | V.I.P *
Re: Другий клас
[Re: Хозяйка дома] 10 сентября 2015 в 18:23
Хозяйка дома 09.09.2015 15:10 пишет:


имхо , велики шансы, что как минимум по литературе информация полученная по "Дискавери" задержится в памяти и принесет больше пользы полученной от некой старорежимной учительницы работающей исключительно по программе минобразования методами, что еще Макаренко заповедал




Неоднократно приходил к выводу, что главная задача "Дискавери" - это поразить воображение обывателя. Толку от его передач - оторвать домохозяйку от очередного мыльного сериала. Приличные научно-популярные фильмы снимает только BBC, убеждался в том не один раз. И то, корпения над учебниками просмотр нацучно-популярных фильмов не заменит: насколько бы не был интересен цикл "История математики", дифференциальное исчисление с его помощью не выучить.

Хозяйка дома 09.09.2015 15:10 пишет:


у меня вон детка в 6 лет предпочитает узнавать интересные факты о мире животных из вкладышей на "Растишке"



То, что хорошо для 6 лет, не совсем подходит для 16 - не?
Amigo1982 | патриарх **
Re: Другий клас
[Re: ТуттиФрутти] 11 сентября 2015 в 13:23
А никто не подскажет ссылку какую где можно качнуть книги в переводе на укр. язык. А то в магазине продают и Белый клык и Таинственный остров на украинском языке адаптированным для детей(маленькие такие книжки), а в электронном виде не откопал. А то малой читать хочет а толком и нечего. Вся классика то на русском. Вон Малыша и Карлсона нашел, так там не Фрекен Бок а в переводе панни Цап. или шото такое. Ну шо за бред?.
Зато Маленьки дикуни Сетона Томсона пошли на ура и малые недели две хотели скальп снять с меня.
А так поддерживаю, серьезную литературу надо подавать уже в старших классах. Чтоб подумать, осмыслить . А в младших- легкую и веселую. Чтоб понравилось и пошло дальше развиваться желание читать.
Yea | don't play for respect **
Re: Другий клас
[Re: Amigo1982] 11 сентября 2015 в 13:28
Amigo1982 11.09.2015 13:23 пишет:

Вон Малыша и Карлсона нашел, так там не Фрекен Бок а в переводе панни Цап. или шото такое. Ну шо за бред?.




А ви не думали, що це нам підсовували маячню у перекладі, а автор шведською якраз і створила Пані Цап?
bock - коза, козел, цап
Amigo1982 | патриарх **
Re: Другий клас
[Re: Amigo1982] 11 сентября 2015 в 16:05
Честно говоря нет
В оригинале не читал. Спасибо, расширил кругозор.
boyko_s | V.I.P *
Re: Другий клас
[Re: Yea] 14 сентября 2015 в 14:01
Yea 11.09.2015 13:28 пишет:


А ви не думали, що це нам підсовували маячню у перекладі, а автор шведською якраз і створила Пані Цап?
bock - коза, козел, цап



В ответ на:


Варя переводит дыхание и поспешно объясняет:

- Там, в оригинале, была, конечно, не "детсадовская манка", а "ненавистное нянькино ризотто". Но я взяла на себя смелость заменить. Немногие из читателей знают, что "ризотто" - это просто рисовая каша; вряд ли у кого-то была няня-итальянка. А вот "детсадовская манка" - никого не минула чаша сия. Да и после "манны небесной" мощно звучит, правда?.. Я, собственно, почему читала: решила посоветоваться. Ты все же с Михаэлем знаком. Как думаешь, он бы остался доволен таким переводом?

- Единственное, в чем я действительно уверен: Михаэлю проблемы перевода до одного места. Не до того ему нынче, мягко говоря. Но если тебя интересует мое скромное мнение, "детсадовская манка" - именно то, что надо.
(с) М.Фрай, "Жалобная книга"




Литературный перевод, о на то и "литературный", и не должен быть дословным. Не думаю, что в детской книге словосочетание "госпожа Козел" звучало бы уместно
Ellenka | V.I.P **
Re: Другий клас
[Re: boyko_s] 14 сентября 2015 в 14:13
Так это проблемы этого вашего русского языка и вашего восприятия оного
А в украинском переводе "Пані Цап" - уместно, очень мило, литературно, стилистически по-детски. Зачет переводчику
И почему-то никто не возмущен, дескать, почему не Пипи Лангштрумп, а Пеппи Длинныйчулок.
boyko_s | V.I.P *
Re: Другий клас
[Re: Ellenka] 14 сентября 2015 в 15:01
Ellenka 14.09.2015 14:13 пишет:


А в украинском переводе "Пані Цап" - уместно, очень мило, литературно, стилистически по-детски. Зачет переводчику




А как книжку-то назвали? "Малюк i Карлiвсин"?
Ellenka | V.I.P **
Re: Другий клас
[Re: boyko_s] 14 сентября 2015 в 15:13
Странно, что к малюку вопросов нет гг
Хотя он там Малий)
Карлсон достаточно литературен без отэтих длинных наспех придуманных новоязов.
А вот Карлович в русском переводе было бы тоже прикольно)
Змінено Ellenka (15:14 14/09/2015)
Amigo1982 | патриарх **
Re: Другий клас
[Re: Amigo1982] 14 сентября 2015 в 15:33
Пипи Лангштрумп -спасибо, посмеялся
Ellenka | V.I.P **
Re: Другий клас
[Re: Ellenka] 14 сентября 2015 в 15:46
Кстати бегло глянула перевод: хатній цап - тоже отличная аллюзия, даже более памятная, чем домомучительница
ТуттиФрутти | СуперСтар **
Re: Другий клас
[Re: Ellenka] 16 сентября 2015 в 19:39
перепощую з фейсбука
Лариса Ніцой
Російська мова в школі. Якщо Ваша дитина навчається в українській школі, у неї є уроки російської і Вам це не подобається – тоді цей пост для Вас. Пост великий. У ньому Ви дізнаєтеся, як позбутися цих уроків тихо, без скандалу, законно. Я добилася.
1 вересня мене спіткала новина, що син вивчатиме в 6 класі російську. Я одна на весь клас цього не хотіла. Я не сварилася. Діяла спокійно і впевнено, опираючись на закон. У результаті двохтижневої наполегливої роботи я отримала дозвіл від директора одному моєму синові на весь клас (школу) замість російської вчити французьку. Цей приклад надихнув батьків, нас стало двоє, потім троє. Сьогодні, на 16 день наполегливості, наш клас поділили на дві групи: російську і французьку. Процес пішов…

Отже, ділюся власним досвідом, як добитися заміни російської на інший предмет:
1. Насамперед Ви повинні зрозуміти, що закон на Вашому боці і небажання вивчати російську – це не просто Ваші «таракани» бунтують, а Ви маєте на це законне право. ПРАВО НЕ ВЧИТИ РОСІЙСЬКУ.
2. У якому б класі, якої б школи ваша дитина не навчалася, Ви маєте у своєму розкладі уроки двох типів: обов’язкові, затверджені Міністерством освіти (інваріантна складова навчальної програми) і такі уроки, які обрала самостійно школа (варіантна складова навчальної програми). Наприклад: математика, укрмова, укрліт, історія, фізика, хімія – обов’язкові, затверджені МОН, і обговоренню не підлягають (інваріантна складова програми). А такі, як: танці, християнська етика, логіка, українознавство, російська мова тощо – обрала школа і їх можна міняти за бажанням батьків (варіантна складова програми).
3. Варіантну складову затверджує школа тільки за погодженням з батьками. Якщо такого погодження не було і ці предмети введені без Вашого відома – це зроблено незаконно.
4. Школа, яка погодила з батьками варіантну складову, має на це підтверджуючі документи: анкетування батьків, заяви батьків з проханням вивчати той чи інший предмет, тощо. Якщо таких документів немає – таке рішення школи – незаконне, у нас не «диктатура».
5. При опитуванні батьків школа виносить на розгляд батьків, як правило не один предмет, а список предметів варіантної складової і батьки обирають з цього списку предмети, які вони хочуть бачити в розкладі дитини поруч із обов’язковими, визначеними міністерством.
6. Уроки варіантної складової обираються або такі, які підсилюють основні (математика, мова), або зовсім нові, нестандартні (наприклад «Психологія стосунків»).
7. Відмовки директора «у мене немає такого фахівця» вважаються непрофесійними, або такими, що навмисне блокують рішення батьків. Оскільки директор кожного року про вибір батьків повинен повідомити управління освіти (подати на затвердження). Управління освіти разом з директором зобов’язані знайти протягом літа, чи в терміновому порядку, відповідного фахівця і таким чином забезпечити батьків і дітей вивченням бажаного предмету.
8. Уроки російської МОЖНА ПОМІНЯТИ на інший предмет, і ЗАМІСТЬ російської ходити на інший урок. Повністю відмінити години навчань і замість них гуляти – не можна.
9. Заяви директора «уже все затверджено відділом освіти» означають наступне. Відділ освіти справді кожного року!! заново затверджує те, що приносить директор, погодивши з Вами. Затверджувати згори, нав’язувати, не погодивши з батьками – незаконно.
Керуючись цим знаннями, Ви можете скористатися наступними порадами в боротьбі за щастя вчити замість російської інший предмет:
1. Попросіть директора поміняти російську на інший предмет, пояснивши директору, що інший предмет або потрібніший Вашим дітям, або цікавіший, або вивчення російської в умовах війни суперечить Вашим світоглядним переконанням тощо.
2. Зберіть класні збори і поговоріть на цю тему. Навіть якщо вас мало, не опускайте руки. Добивайтеся, щоб клас поділили на групи. Одна група (якщо хочуть) вивчає російську , друга група навіть мала – інший предмет.
3. Якщо директор скаже, що фахівця з обраного Вами предмету в школі немає, погодьтеся замість російської на додатковий урок математики, мови, малювання – тих фахівців, які в школі є. А навесні! (щоб не було відмовок, що пізно) знову поставте перед директором завдання за літо знайти потрібного фахівця.
4. Якщо Ви в класі такі одні не хочете вивчати російську, можна чемно і ввічливо добитися, щоб дитина займалася з одного предмету за індивідуальним планом. Увесь клас вчить російську, а Ваш син/донька отримує індивідуально додаткові завдання (наприклад від учителя історії) і опрацьовує їх удома самостійно.
5. Якщо ці всі методи не діють, дізнайтеся, чи було в школі опитування, анкетування, збиралися заяви батьків і якщо ні – спробуйте вдатися до шантажу: нагадати директору, що його дії незаконні і запитати (натякнути) що на це скаже відділ освіти. Повірте, Відділ освіти вмиє руки і накаже директору розрулити ситуацію. Врешті, якщо Ви людина рішуча, можна й поскаржитися у відділ освіти, який запитає про заяви батьків.
6. Навіть якщо директор почне збирати заднім числом у батьків відповідні заяви – це теж дуже добре. Частина батьків, пишучи ці заяви, замисляться над тим, над чим раніше не думали: «А що, російську можна не вчити?» і прийдуть до висновку, що вони теж не хочуть російської. Головне – покласти початок.
7. Не бійтеся піднімати це питання. Щоб не нашкодити дитині, робіть це ввічливо, м’яко, але наполегливо. Якщо на дитину розсердиться директор – це ще не значить, що сердитимуться всі вчителі. Будьте доброзичливі. За тему скоро забудуть, а от скандальних батьків запам’ятають надовго. Тому, будьте незламні, але чемні.
8. Педалюйте тему патріотизму. Наголошуйте, що не маєте нічого поганого проти вчителя (якщо справді не маєте). Але ви такий патріот, що «російська вам не дає дихати». Як віруюча людина не може стріляти, так Ви не можете вчити мову окупанта.
9. Пам’ятайте, починати завжди страшно. Але ситуація зараз в країні така, що Вас зрозуміють і підтримають, і у владних кабінетах також є порядні люди й патріоти.
10. Чи нашкодите цим дитині? Не нашкодите, якщо будете добиватися чемно, лагідно але вперто. «Страсті» навколо питання скоро вляжуться і забудуться, проте в школі спочатку відмовиться від російської - частина, а з часом усі переймуть Вашу позицію. Думайте про Чорновола (чи іншого героя). Наскільки йому було важко піднімати ці питання в ТІЙ країні і навколо маючи ТИХ людей. А перед Вами всього-навсього директор і по всій країні мільйони однодумців.
11. Врешті, не забувайте, є купа громадських організацій, які піднімуть бунт. Вони можуть не називати ваше ім’я.
12. Зверніться по допомогу до депутата. Від його імені організуйте депутатський запит (тільки не в школу, а у відділ освіти) на яких підставах була введена російська і попросіть документальне підтвердження, згоди батьків. Що вже викличе хвилю і рух.
13. Поради стосуються українських шкіл з українською мовою викладання.
14. Борітеся – поборете )).
Змінено ТуттиФрутти (19:39 16/09/2015)
lopez | СуперСтар *
Re: Другий клас
[Re: boyko_s] 16 сентября 2015 в 19:48
boyko_s 10.09.2015 18:23 пишет:

насколько бы не был интересен цикл "История математики", дифференциальное исчисление с его помощью не выучить...



А ты знаешь дифференциальное исчисление?
Yea | don't play for respect **
Re: Другий клас
[Re: ТуттиФрутти] 16 сентября 2015 в 22:57
Дякую. Корисно.
Хозяйка дома | опытный писатель **
Re: Другий клас
[Re: boyko_s] 17 сентября 2015 в 11:05
boyko_s 10.09.2015 18:23 пишет:

Хозяйка дома 09.09.2015 15:10 пишет:


имхо , велики шансы, что как минимум по литературе информация полученная по "Дискавери" задержится в памяти и принесет больше пользы полученной от некой старорежимной учительницы работающей исключительно по программе минобразования методами, что еще Макаренко заповедал




Неоднократно приходил к выводу, что главная задача "Дискавери" - это поразить воображение обывателя. Толку от его передач - оторвать домохозяйку от очередного мыльного сериала. Приличные научно-популярные фильмы снимает только BBC, убеждался в том не один раз. И то, корпения над учебниками просмотр нацучно-популярных фильмов не заменит: насколько бы не был интересен цикл "История математики", дифференциальное исчисление с его помощью не выучить.

Хозяйка дома 09.09.2015 15:10 пишет:


у меня вон детка в 6 лет предпочитает узнавать интересные факты о мире животных из вкладышей на "Растишке"



То, что хорошо для 6 лет, не совсем подходит для 16 - не?



"дифференциальное исчисление"
тут хозяйке садика на кучки грн купюры пришлось раскладывать, что б объяснить правильность расчетов.
boyko_s | V.I.P *
Re: Другий клас
[Re: lopez] 21 сентября 2015 в 16:46
lopez 16.09.2015 19:48 пишет:

boyko_s 10.09.2015 18:23 пишет:

насколько бы не был интересен цикл "История математики", дифференциальное исчисление с его помощью не выучить...



А ты знаешь дифференциальное исчисление?



Ну, с учетом того, что с момента окончания мною КПИ прошло уже более 20 лет, я его успел подзабыть. Однако в студенческие годы знал его в совершенстве, что неоднократно помогало мне сдавать экзамены, не вникая в сущность предметов, активно использующих мат. анализ. В частности, был у нас такой предмет: "Теория автоматического управления", полностью основанный на использовании дифференциальных уравнений. Так Ваш покорный слуга появился там только на вводном занятии, и потом на экзамене, сдав его при том на "отлично".
boyko_s | V.I.P *
Re: Другий клас
[Re: Хозяйка дома] 21 сентября 2015 в 16:51
Хозяйка дома 17.09.2015 11:05 пишет:


"дифференциальное исчисление"
тут хозяйке садика на кучки грн купюры пришлось раскладывать, что б объяснить правильность расчетов.



Ну дык, у нас же как получается: в 8-10 лет "нафига вообще учиться?", а в 16-18 лет - в любой самый конченный ВУЗ, лишь бы "образование получить". С соответствующими последствиями.

P.S.
Если бы эту хозяйку садика, да лет 25 назад, да к нам на нашим профессорам с кафедры математики №1...
Змінено boyko_s (16:54 21/09/2015)
ТуттиФрутти | СуперСтар **
Re: Другий клас
[Re: Yea] 29 сентября 2015 в 16:10
Прикріплені файли (0 завантажити)
лист Міносвіти

лист Міносвіти
Autoua.netФорумДіти

Другий клас (6/6)

Додаткова інформація
Модератор:

 LordAmid, doctor_b, moderator 

0 користувачів і 15 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 8802