autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумЗакон, страхування та кредити

Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником

Поппель | странный писатель ***
Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
13 марта 2006 в 12:47
(с) Не мое
От себя - маленькие проблемы решаются быстро, посему не надо пугаться первого абзаца

=========
Перед тим, як починати скаржитися, зазирніть якомога глибше у свою скривджену душу і запитайте себе: чи справді Ви готові захищати власну гідність, моральні й матеріальні інтереси – аж до переможного кінця? Скільки часу Ви готові витратити на цю нелегку справу – складання заяв, висиджування в чергах, ходіння по кабінетах чиновників, сто разів повторювання одного й того самого, сто разів вислуховування одного й того самого, - аж до переможного кінця? Чи вірите Ви взагалі, що для звичайного простого нетішинця переможний кінець можливий?

Зазирнувши у власну скривджену душу дуже глибоко, ви можете натрапити на істоту, яка скаже Вам: “Ти хто, взагалі, такий, щоб “качати” права? Інші терплять ще й не таке і – нічого. Чим ти кращий за інших?”. Або: “Вони – влада, а ти хто? Не вистромляйся, або затопчуть!”. Або: “Все одно нічого не вийде. Країна у нас така”. Краще спочатку вислухати все це, а не через місяць, три, чи пів року, коли ви будете знесиленими безкінечними відписками, приниженнями або й погрозами чиновної раті.

Якщо ж після цього ви не передумали, то Вам необхідно знати 16 правил спілкування з чиновником.
Правило 1: “Не вір, не бійся не проси”.

Просять, запитують і скаржаться ті, хто не мають права, - раби. Вільна людина має право і гідність – вона вимагає дотримання Закону.

Правило 2: ”Не давайте чиновнику нудьгувати!”


Звичайно, ви можете купити юридичний довідник для населення і переписати з нього класичний зразок скарги. Зразок сухий і далекий від вашої особистої проблеми. Вам буде нудно його писати, а чиновнику нудно читати. Не припускайтеся цієї грубої помилки! Більше творчості, енергії, волі до перемоги. Ваша зброя – не тільки закони, акти і норми, а й особиста винахідливість, полум’яний порив ображеної гідності і математичний розрахунок. У вас є конкретна вистраждана мета, і тільки ви можете її здобути. Ніхто за вас не зробить цієї роботи. Пам’ятайте: юридичні довідники і зразки заяв у них написали такі самі люди, як ви. Напишіть краще! Напишіть яскраво і сильно, пересипаючи перли сарказму статтями законів! Напишіть заяву так, щоб чиновник усвідомив трагізм того, що з вами сталося, зрозумів, що ви не відступитесь, і згадав про свій чиновничий обов’язок захищати Закон. І хай вас зігріває думка про те, що цей подвиг ви робите не лише для себе, але й для усіх тих, кого надихне ваш приклад. Врешті – решт – для своїх нащадків.

Правило 3: “Не піддавайся емоціям!”

Вас образили в магазині, одурили в ЖЕКу, принизили у приймальні директора. Усе ваше єство обурене, душа клекоче, у потьмареному мозоку вимальовуються картини помсти. Ви берете 10 аркушів паперу і пишете все, що ви думаєте про начальнику ЖЕКу або директора – на всіх 10 аркушах. А в самому кінці вимагаєте відремонтувати каналізацію або звільнити секретарку.
Ви просиділи за столом безсонну ніч, списали купу паперу і чого врешті решт добилися?

Ви дали чиновнику привід РОЗСЕРДИТИСЯ на ваші слова. Ви самі, власними руками дали йому право говорити з вами сварливим тоном не про суть проблеми а про ваші занадто емоційні звинувачення. Ви дали йому реальну можливість ігнорувати ваші вимоги. Ви позбавили себе можливості скаржитися у вищі інстанції, бо ображений чиновник у будь-який момент доведе, що ви – скандаліст, хам, дрібний хуліган. І ваше щастя, якщо вас не притягнуть до суду і не здеруть круглу суму за образу посадової особи.
Негайно порвіть усі 10 сторінок вашої лайливої скарги і заспокойтесь. І ви зрозумієте, що каналізація важливіша. А тоді починайте ввічливо, грамотно і методично скаржитися. Ви взагалі ввічливий, інтелігентний, сповнений гідності і законослухняний громадянин, який свято вірить, що всі посадові особи – так само ввічливі і законослухняні. І що б не витворяв чиновник, не піддавайтесь емоціям. Емоції – це теж важлива зброя, але треба добре розраховувати, коли й де її застосувати.
Отже, на першому етапі оскаржувальної епопеї ви “вірите”, що чиновник – вірний слуга Закону, який від перевантажень трохи щось недогледів, помилився, забув, переплутав. А ви ввічливо вказуєте йому на недогляд чи помилку і при цьому твердо наполягаєте на дотриманні законності при вирішенні вашої проблеми. (Повторіть правило 1).
Правило 4: “Діє тільки письмова скарга”.

Забудьте про усні скарги. Для чиновника існує тільки те, що написано, підписано, датовано, зареєстровано і позначено і позначено як “входящий” або “ісходящий”. Чиновник не може поважати того, хто скаржиться усно. Усне прохання сприймається чиновником як слабкість, боягузтво, невпевненість у собі. У найкращому випадку – як лінощі. Окрім того, більшість чиновників влаштовані так, що просто не здатні почути усну скаргу. Така у них професійна особливість. Через те відразу привчайтеся до письмового спілкування з чиновником. Це зекономить ваш час і його час. (Повторіть правило 1).

Правило 5: “Шануйте процедуру”.

Припустимо, ви твердо вирішили скаржитися. Тепер треба вирішити – кому і як?
СКАРЖИТИСЯ СЛІД ПОЧАТИ З НАЙНИЖЧОЇ ІНСТАНЦІЇ.
Перша скарга може бути адресована саме тому, хто порушив ваші права. Як тільки ви отримаєте від нього відповідь, яка вас не влаштовує, - негайно скаржіться вище. Якщо й тоді проблема не вирішилася – ще вище і вище, не пропускаючи жодної інстанції. Кожного разу скаржіться на порушення закону попередніми скаргоотримувачами , на порушення термінів відповіді на ваші скарги, та на чиновників, які не вирішують вашу проблему.
Дуже корисно наприкінці кожної скарги нагадувати про закони, які зобов’язують чиновника письмово відповідати набудь-яку письмову скаргу в десятиденний термін:
Стаття 40 Конституції України, Закон України “Про звернення громадян” (прийнятий Верховною Радою України 02.10.1996 року) та Указ Президента України “Про заходи по забезпеченню конституційних прав громадян на звернення” від 19.03.1997 року.

У статті 40 Конституції України говориться: “Всі мають право направляти індивідуальні або колективні письмові звернення або особисто звертатися в органи державної влади, органи місцевого самоврядування до посадових та службових осіб цих органів, котрі зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін”.
Не варто наводити цю цитату у першій скарзі, бо кожен гарний чиновник знає її напам’ять. А вже як хтось із них забуде і порушить термін відповіді – тоді у скарзі до вищої інстанції сміливо цитуйте – швидше отримаєте відповідь.
Добивайтеся тільки письмових відповідей. Пам’ятайте: чиновник не може, як ви, відмовити на питання, свідчити, підписувати протоколи до приходу адвоката. Він зобов’язаний зробити це на вашу вимогу, як і на вимогу будь-якого іншошогогромадянина. Якщо, звичайно, ви сам, не порушуєте Закон.
В УСІХ СКАРГАХ ВИ ПІДНІМАЄТЕ ТІЛЬКИ ОДНЕ ПИТАННЯ.
Якщо у вас два питання – пишіть дві скарги. Якщо п’ять – то скарг слід писати п’ять.
НЕОДМІННО ВКАЗУЙТЕ, ЯКУ НОРМУ ЗАКОНУ ПОРУШЕНО ЩОДО ВАС ОСОБИСТО. Ніколи не пишіть, наприклад, що “мені, як і іншим працівникам нашого підприємства, не видають зарплатню”. Пишіть тільки про себе. І не лінуйтесь перерахувати усі статті законів, порушених вашими кривдниками. А у ваших колег теж є папір і ручки – хай теж пишуть. Але кожен тільки по своїй проблемі.
СКАРГА МУСИТЬ БУТИ КОРОТКА І КОРЕКТНА.
Не давайте приводу чиновнику образитися бодай на одне слово вашої скарги. Якщо це “хороший” чиновник, він швидко відреагує на вашу справедливу коректну вимогу і вирішить проблему. Якщо це “поганий” чиновник, який своїми протиправними діями створив для вас неприйнятну ситуацію, то хай виплутується, викручується, відписується і – залишає письмові сліди, які дадуть вам право скаржитися вище.
ОДИН АРКУШ ТЕКСТУ – І НІ РЯДКА БІЛЬШЕ. Скаржники-віртуози вміють викласти будь-яку проблему на піваркуша. Справжні аси –на чверть аркуша. Але не треба впадати у відчай, якщо у вас і після десяти переписувань дрібним почерком виходить дві сторінки. Сміливо несіть їх у канцелярію. Адже ви ще тільки починаєте нелегкий шлях скаржника. У вас ще все – попереду!
Правило 6: “Збирайте адреси чиновної вертикалі”, на яку вам доведеться дряпатися з вашими скаргами. Питайте у родичів і друзів – хоч один з них сповістить цікаву інформацію. А ще краще – зверніться до правозахисних громадських організацій. Там не тільки допоможуть взнати потрібні адреси, а й можуть написати чиновникові лист-запит по вашій темі від імені організації на солідному бланку. Це у вашій битві прирівнюється до важкої артилерії.
Якщо у кабінеті чиновника у вас вистачить духу ввічливо спитати: “А хто ваш безпосередній начальник?”, - можете себе привітати – ви дозріли до повноцінного кваліфікованого скаржника, гідного поваги і перемог. (Повторіть правило 1).
Правило 7: “Використовуйте суперництво чиновників”.
Цей засіб годиться, якщо вашу проблему можуть вирішити кілька посадових осіб одного рівня. У цьому випадку почніть зі скарг “на особистих прийомах”. Попередньо проведіть розвідку у приймальнях: громадяни у чергах можуть розповісти багато цікавого про характери чиновників і стосунки між ними. Якщо ви делікатно натякнете “хорошому” чиновнику, що його колега – “поганий”, - це може надихнути “хорошого чиновника” на негайне вирішення вашої проблеми. Хай навіть не заради торжества закону і справедливості, а “в пику” колезі. (Повторіть правило 1).
Правило 8: “У мистецтві скаржитися немає дрібниць”.
Скарга починається з “шапки”, у якій, окрім адреси точного адресата, варто написати слово “Копії...” і залишити 5-6 (або 8-10) порожніх рядків. Потім ви зможете по одному вписувати туди адресатів, яким посилатимете скаргу в копіях. Але найпершому адресатові залиште ці рядки порожніми. Хай подумає, кому ви ще послали цей текст.
Починайте скаргу з посилання на указ Президента, постанову глави адміністрації або начальника ЖЕКу. “Указ”, “постанова” і т.п. –магічні слова, які діють на чиновника на рефлекторному рівні. А документ, який підходить до теми вашої скарги, завжди знайдеться, - тільки не лінуйтесь пошукати.
Обов’язково вкажіть, які норми яких законів порушені щодо вас особисто. Не забудьте в кінці написати “З повагою до Вас...”. Навіть якщо ніякої поваги ви не відчуваєте. Ця маленька приписка покаже чиновнику, що у вас залізна витримка і непохитна впевненість у швидкому вирішенні проблеми. (Повторіть правило 1).
Правило 9: “Гласність – ваша “важка артилерія””.
Боротися можна тільки гласно. Чим більше союзників – тим краще. Ви для чогось обирали депутатів? Так дайте їм тепер можливість виправдати вашу довіру, довести, що вони гідні бути обраними ще раз! Зберіть координати усіх ваших депутатів – районного, міського, обласного, народного ВР – і пишіть їм, пишіть! У них є помічники, спілкуйтеся з ними. Адреси і телефони вам охоче сповістять у районній, міській або обласній Радах, які, між іншим, існують на ваші податки.

Преса не даремно називається “четвертою владою” – використовуйте цю зброю. Журналісти завжди шукають конфліктні теми – так допоможіть їм, напишіть про свою битву з чиновниками. Зробіть для журналіста копії з усіх чиновницьких відписок. І чим грубіші й бездушні вони будуть, чим більше в них буде граматичних і стилістичних помилок, - тим більше радітиме журналіст. Бо те, що на вас подіяло, як отрута, для нього – знахідка, дорогоцінна перлина,за яку він отримає гонорар. А якщо ви зумієте заохотити журналіста настільки, що він надішле офіційний запит від редакції по вашій справі з припискою “у зв’язку з підготовкою публікації”, можете не сумніватися: чиновник на певний час стане праведним прихильником законності і ревним слугою народу (і вашим в тому числі). Не упустіть цього моменту!

Не забувайте розсилати публікації в усі інстанції по вертикалі. Чиновники якоюсь мірою теж люди, і друковане слово діє на них сильніше, ніж писане. (Повторіть правило 1).
Правило 10: “Шануйте індивідуальність чиновника”.


Не вказуйте в “шапці” заяви відразу десяток адрес. Не ставте в один ря великих і малих чиновників, не зазіхайте на святе – ієрархію, не пораньте ненароком самолюбство чиновника.Скарга мусить бути індивідуальна, як освідчення в коханні. Ви звертаєтеся за допомогою до конкретного Івана Івановича, тому що ви впевнені у його справедливості, впливовості, авторитетності. Ви не сумніваєтеся, що в його владі врятувати вас від беззаконня інших. Якщо, звичайно, він захоче... (Повторіть правило 1).
Правило 11: “Заведіть папку ”СПРАВА №...””
У папці будуть зберігатись копії усіх документів по вашій справі.
Навіть якщо ви дуже несмілива людина, вам доведеться із самого початку привчити себе до того, щоб у кабінетах ввічливо і невідступно примушувати реєструвати ваші папери. Ви не можете піти з кабінету доти, доки на копії вашої скарги не буде стояти відмітка “прийнято” з датою і підписом відповідальної особи. Усі папірці у вас – мінімум у двох примірниках! Більше – можна, менше – ні в якому разі. (Зайва копія може знадобитися для журналіста чи випадково зустрітого в коридорах мерії громадського правозахистника).
Якщо ви все ще губитесь і соромитесь перед секретарками чновників – не біда. Просто вам доведеться витратити трохи грошей на конверти і марки та відіслати скарги листами з “повідомленням про вручення”. На листівці, яка приклеюється до листа і повертається до вас же з відміткою про отримання його адресатом, обов’язково напишіть тему скарги. Навіть якщо місця дуже мало – пишіть так, щоб суть була зрозуміла. Тоді адресат (чи його секретарка, чи баришня з канцелярії) розпишеться не просто за лист, а за тему. Таким чином поштовий працівник зареєструє замість вас вашу конкретну скаргу. А хід скарги в апараті управління і виконання суворо регламентований. І відповідальність чиновника за неї – теж.
Листівку – “повідомлення про вручення” – ви теж покладете в папку.
Там повинно бути все – навіть тролейбусні квитки, навіть чеки за валідол і довідки з поліклініки про погіршення вашого здоров’я через потрясіння від беззаконної постанови влади з приводу особисто ваших проблем.
Ніколи не лінуйтесь після “суворих” прийомів у посадових осіб сходити до дільничного лікаря і поскаржитися на безсоння, розлад нервової, шлункової і будь-якої ще систем. Хай дільничний лікар випише вам бром з пургеном. Вам доведеться витратити на це трохи часу, але запис у вашій карточці саме дільничного лікаря саме у державній поліклініці є незаперечним доказом ваших моральних і матеріальних збитків не тільки для вищих інстанцій, а й для суду. Пам’ятайте: скаржитися – це серйозна тривала робота. Ліниві не перемагають.
Правило 12: “Не давайте чиновнику забути про вашу справу”.
Не порушуйте розклад “атак” і не розслабляйте партнерів по змаганню, не залишайте їм ні хвилини для мрій про те, що ви, можливо, “вгомонилися”. Хіба ви не знаєте, як важко потім відмовлятися від мрій?
Правило 13: “Міцно тримайтеся за статтю закону”, яку вони порушили щодо вас. Чиновник звик спілкуватися натяками: “Ви ж самі розумієте, за що вас звільнили”. – “Ні не розумію, поясніть будь-ласка”. Не “ведіться” на обговорення вашого характеру, недоліки вашої тещі чи дітей. Що б він вам не пояснював, ввічливо перепитуйте, чи це є підставою для порушення статті такої-то закону такого-то. Бо таких підстав немає і не повинно бути, і ви обоє це добре знаєте.
Зі свого боку не намагайтеся застосовувати до чиновника свої моральні принципи. Не варто обговорювати з ним такі категорії, як “совість”, “співчуття до ближнього”, “патріотизм”, “порядність”. Можливо, ви й отримаєте миттєве задоволення від дискусії на ці теми, але не сподівайтесь на якийсь результат. Єдиний шанс для вас добитися результату – наполягати на принципах Закону!
(Повторіть правило 1).

Правило 14: “Вивчайте життя і звички чиновників”.
Серед скаржників-початківців побутує хибна думка, що сучасний чиновник “прикритий” з усіх боків і в усіх випадках. Насправді це не так. “Нагорі” чиновника будуть захищати рівно доти, доки це не загрожує тому, хто захищає. Ніхто не буде до кінця “підставлятися” за колегу у чиновницькому світі. Тим паче, ще на його місце стоїть велика черга.
Чого боїться чиновник:
1. “Поганої” статистики. Якщо ви зіпсуєте чиновнику статистику своїми скаргами, та ще й підтриманими зверненнями ваших колег, щирих заступників, громадськості, професійних спілок, преси (кожен нехай пише окреме звернення), то це – незаперечний доказ його поганої роботи, який неможливо приховати (не даремно ж ви все реєстрували у двох примірниках).
2. Розумних скарг “нагору”. Бо розумна скарга – це незаперечний компромат у руках начальника, законна підстава звільнити тепле місце для племінника дружини чи тещиного свояка. Новий чиновник завжди пам’ятатиме, що попередника зняли з вашої “подачі”, і на всяк випадок поставиться до ваших скарг уважніше – щоб не “влипнути”.
3. Гласності в усіх проявах. Але про це ми вже говорили.
4. “Розборок” між депутатськими і адміністративним корпусами. Як правило, між цими гілками влади спостерігається протистояння. Доволі часто можна помітити конфронтацію між представниками обласної і міської влади. Отож не забувайте копії надсилати обом конфронтуючим сторонам. Вони самі використають вашу скаргу належним чином у своїх чиновницьких “битвах”.
Правила 15: “Не поспішайте звертатися до суду”.
Нині улюбленою відмовкою апаратчиків стало: “Ідіть у суд – хай там вирішують”. Не піддавайтеся на це, доки не будете готові. Методично “діставайте” по порядку усі чиновницькі інстанції. Скромно пояснюйте, що не хочете перевантажувати вашою не такою вже й глобальною проблемою “найсправедливіший і найгуманніший суд у світі”. Нехай чиновник письмово порадить вам звернутися до суду. Тоді у вас буде повне право в судових паперах і в скаргах “нагору” писати, що ви звернулися у суд за рекомендацією цього самого чиновника. Можете не сумніватися, що чиновнику перепаде “на горіхи” по повній програмі. Що ж, він сам напросився.
Усі наші суди завалені малими й великими позовними заявами. До суду слід ретельно готуватися і збирати матеріали. Краще зробіть усе, щоб вирішити справу на досудовому рівні. Але якщо не вийде – усі ваші копії і довідки, квитанції і чеки дуже допоможуть судді швидко розібратися у проблемі і настроять його на вашу користь. Бо судді цінують ретельно і грамотно виконану роботу.
Правило 16: “Не вважайте чиновників дурнями”.
Важливо зрозуміти, що повний дурень туди не проб’ється. А якщо пробився, отже, це комусь потрібно. Можливо, він тільки прикидається дурнем. Не розслабляйтесь. Будьте пильними.
Найважливіше правило. У КОЖНОМУ СВОЄМУ ТЕКСТІ ВИ ДЕМОНСТРУЄТЕ, ПІДКРЕСЛЮЄТЕ, НАПОЛЯГАЄТЕ, ЩО ЗАКОН ДЛЯ ВАС – НАД УСЕ, ЩО ВІН НЕПОРУШНИЙ І НЕВІДМІННИЙ І ЩО ВИ НЕ ВІРИТЕ У МОЖЛИВІСТЬ СВІДОМОГО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНІВ ДЕРЖАВНИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ ВСІХ РІВНІВ, АЖ ДО ГАРАНТА КОНСТИТУЦІЇ.
Якщо вам здається, що всі ці поради надто прості і надто оптимістичні – то це справді тільки здається. Спробуйте виграти маленький-малюсінький папірець, отримайте перемогу над дрібним чиновником. Тоді вам стане зрозуміло, що ви здатні зробити набагато більше.
Змінено Поппель (13:05 13/03/2006)
Attorney | Достоевский **
Предлагаю прилепить сверху, зачет! -
[Re: Поппель] 13 марта 2006 в 13:18
1
KVA | старый писатель ***
Адназначна! (-)
[Re: Attorney] 13 марта 2006 в 18:40
1
kosss | важничающий писатель **
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: Поппель] 27 марта 2006 в 15:50
Подтверждаю правильность сказанного, поскольку являюсь непосредственным, но ответственным, объектом порицания.
vvlaw | Адвокат дьявола **
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: Поппель] 26 декабря 2006 в 19:54
В ответ на:

Вам буде нудно його писати, а чиновнику нудно читати. Не припускайтеся цієї грубої помилки! Більше творчості, енергії, волі до перемоги. Ваша зброя – не тільки закони, акти і норми, а й особиста винахідливість, полум’яний порив ображеної гідності і математичний розрахунок. У вас є конкретна вистраждана мета, і тільки ви можете її здобути. Ніхто за вас не зробить цієї роботи. Пам’ятайте: юридичні довідники і зразки заяв у них написали такі самі люди, як ви. Напишіть краще! Напишіть яскраво і сильно, пересипаючи перли сарказму статтями законів! Напишіть заяву так, щоб чиновник усвідомив трагізм того, що з вами сталося, зрозумів, що ви не відступитесь, і згадав про свій чиновничий обов’язок захищати Закон. І хай вас зігріває думка про те, що цей подвиг ви робите не лише для себе, але й для усіх тих, кого надихне ваш приклад. Врешті – решт – для своїх нащадків.





Сказано ну как будто про это!
Forth | Супер писатель! **
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: vvlaw] 12 декабря 2007 в 22:10
наглядное пособие по общению http://video.ukr.net/videos/show/key/2dea6152066beff365fa59a75587888c/
алекто | подмастерье ***
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: vvlaw] 15 декабря 2007 в 18:57
А я все понять не могла - что такое "тонкая душевная организация". Спасибо разъяснили.
vvlaw | Адвокат дьявола **
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: алекто] 15 декабря 2007 в 21:46
Да, мне про тонкую душевную организацию тоже понравилось Но справедливости ради, это разъяснил не я
todd | member ***
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновн
[Re: vvlaw] 6 сентября 2008 в 22:42
спасибо. отличный материал
desperate1976 | новичок ****
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: Поппель] 4 ноября 2008 в 16:23
Арсенчик, это ты чтоль?... Ну молоток, не поленился... написал.
Зачет!!!
shurken | IesuiT **
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: desperate1976] 27 декабря 2008 в 23:59
Не, у этого баяна, очень длинная борода
Mustang23 | member
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: shurken] 13 октября 2009 в 12:36
Надо правилом №14 пользоваться и во всю подмочить его репутацию.
Trader | старожил **
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: Поппель] 10 ноября 2009 в 14:53
В ответ на:

Правило 5: “Шануйте процедуру”.

Припустимо, ви твердо вирішили скаржитися. Тепер треба вирішити – кому і як?
СКАРЖИТИСЯ СЛІД ПОЧАТИ З НАЙНИЖЧОЇ ІНСТАНЦІЇ.
Перша скарга може бути адресована саме тому, хто порушив ваші права. Як тільки ви отримаєте від нього відповідь, яка вас не влаштовує, - негайно скаржіться вище. Якщо й тоді проблема не вирішилася – ще вище і вище, не пропускаючи жодної інстанції. Кожного разу скаржіться на порушення закону попередніми скаргоотримувачами , на порушення термінів відповіді на ваші скарги, та на чиновників, які не вирішують вашу проблему.
Дуже корисно наприкінці кожної скарги нагадувати про закони, які зобов’язують чиновника письмово відповідати набудь-яку письмову скаргу в десятиденний термін:
Стаття 40 Конституції України, Закон України “Про звернення громадян” (прийнятий Верховною Радою України 02.10.1996 року) та Указ Президента України “Про заходи по забезпеченню конституційних прав громадян на звернення” від 19.03.1997 року.

У статті 40 Конституції України говориться: “Всі мають право направляти індивідуальні або колективні письмові звернення або особисто звертатися в органи державної влади, органи місцевого самоврядування до посадових та службових осіб цих органів, котрі зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін”.





Полезное чтиво. Немного обновлю.

1. Указ Президента України “Про заходи по забезпеченню конституційних прав громадян на звернення” від 19.03.1997 року.втратив чинність (згідно з Указом Президента України від 7 лютого 2008 року N 109/2008)

Вместо него новый Указ Президента України

"Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" від 7 лютого 2008 року N 109/2008.

2. Відповідно до статті 20 Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

3. В Законе Украины "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" контролирующим органам даётся 20 дней на ответ (подпункт 5.2.2 п. 5.2 ст. 5).

"Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку."

Alexander_cROW | старый писатель ***
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: Поппель] 19 марта 2010 в 18:28
Семнадцать жалоб весны (с) angered_alex

В ответ на:

Давайте рассмотрим некоторые приемы и схемы которые используются при написании жалоб.
Для начала вы должны для себя уяснить кому вы будите жаловаться и на кого. У каждого органа есть свои функции которые он выполняет и если вы напишете не туда то это всего лишь приведет к затягиванию процедуры не более того.
Например бесполезно жаловаться в налоговую на соседа который торгует самогоном такое входит в компетенцию милиции и писать надо в райотдел.
А вот если он торгует водкой «из под полы» то тут уже компетенция налоговой службы, особенно если водка без акцизных марок.
Безусловно обычному гражданину достаточно трудно разобраться в чью компетенцию входит тот или иной вопрос да и получив ответ на жалобу достаточно трудно бывает оценить насколько он правомерен.
Выходов в такой ситуации как всегда два или садится и самому читать законодательную базу или обращаться к знающим людям (юристам, адвокатам, просто специалистам в этой «жалобной» сфере) для написания как самой жалобы так и дальнейшего сопровождения все переписки.

Но при все при этом есть один орган в который можно писать любые жалобы – прокуратура.
Согласно действующего законодательства орган прокуратуры являются в том числе и надзорной инстанцией над всем и вся что касается нарушения прав и свобод граждан.

Ну а теперь технологии жалобного дела.

"Бомбить по площадям"
При этом способе однотипная жалоба пишется во все органы которые вы можете придумать начиная от ЖЕКа и заканчивая президентом и кабмином.

Плюс такой методы в том что вполне возможно ваш вопрос или часть вопроса входит в компетенцию не одного органа а нескольких и к вашему обидчику вполне возможно нагрянет тьма-тьмущая проверяющих одновременно.

Минус очевиден. Скорее всего поднятые вами вопросы окажутся вне компетенции большинства органов о ваши обращения будут пересланы по принадлежности в какой-то один который даст вам ответ на все ваши жалобы в одном письме скопом.

Есть в ней и побочные действия. Велика вероятность того что часть органов куда вы написали или вернут вам вашу жалобу по принципу «не наше» вместо того что бы переслать за принадлежностью или просто выкинут ее не посчитав нужным отвечать или пересылать. В таком случае не получив никакого ответа в течении 30ти дней у вас появится основание пожаловаться в туже прокуратуру на этот орган но уже за нарушение Конституции и Законно о обращениях

"Веерное обращение"
При такой системе жалобы пишутся только в те органы в компетенцию которого действительно входит рассмотрение вашего вопроса. При этом жалобы пишутся одновременно как нижестоящие так и в вышестоящие органы.
Например написать жалобу на действия участкового одновременно можно в райотдел, УВД области, МВД Украины, райпрокуратуру, прокуратуру области, Генеральную прокуратуру.
Плюс.
Обидчик вполне возможно будет вынужден давать объяснения сразу нескольким органам и вполне возможно какой-то из них таки его «достанет».

Минус.
Скорее всего будет так. Генпрокуратура спустит вашу жалобу на областную с заданием разобраться, подготовить материалы и проинформировать генеральную. Областная аналогичное задание спустит на районную а после получения задания генеральной его тоже спустит на районный уровень. Точно также поступит и УВД области с ВМД.
Более того районная прокуратура вполне способна (в зависимости от того как будет составлена жалоба) поручить райотделу подготовить для них материалы.
И все это пойдет обратно на верх.
В итоге вы получите одинаковые ответы со всех органов, а учитывая что тот же райотдел вполне возможно будет прикрывать своего сотрудника то в итоге будет нулевой результат

Побочные действия.
Существует толика вероятности что органы не согласуют свои действия и каждый из них даст ответ независимо один друг от друга при этом ответы вполне возможно могут быть диаметрально противоположные. Если при этом один из ответов окажется в вашу пользу у вас появится основание написать следующую жалобу что бы привлекли к ответственности всех тех кто дал вам остальные ответы.

«Медленно и печально»
Этот метод заключается в планомерной отработке по порядку все цепочки органов в которые можно жаловаться.
Ну например.
Сначала пишем жалобу в райотдел. Получив негативный ответ пишем в УВД области при этом добавляем что вам ответ дали неправомерный и жалобу рассмотрели некачественно ввиду чего вы кроме того что было в первой жалобе просите привлечь к ответственности и тех кто давал вам ответ. Если ответ снова негативный пишем по такому же принципу в МВД Украины добавляя что вы просите привлечь к ответственности и работников райотдела которые подготовили вам некачественный ответ и работников УВД области.

Получив снова отрицательный ответ пишете жалобу в районную прокуратуру при этом жалуетесь по изначальному вопросу (ну пускай на участкового) и просите разобраться по сути далее жалуетесь на то что писали в райотдел жалобу и получили ответ который на ваш взгляд противоречит действующему законодательству и вы просите рассмотреть правильность этого ответа и привлечь к ответственности тех кто его готовил.
Если ответ отрицательный снова запускаем цепочку. Пишете обращение в прокуратуру области где: жалуетесь по изначальному вопросу и просите рассмотреть его по сути, жалуетесь на некачественный ответ райотдела и просите привлечь к ответственности их, жалуетесь на формальный ответ районной прокуратуры и просите привлечь к ответственности тех кто готовил вам ответ.
Если опять вас не удовлетворили тогда по такому же принципу жалоба на Генеральную прокуратуру.

Если ответ с генеральной вас не устраивает подаете иск в суд ну и исходя из нашего примера просите признать действия участкового неправомерными и противоречащими действующему законодательству.
Если вы выиграете дело на стадии суда первой инстанции и апелляционного суда то у вас появятся основания написать новую волну жалоб в которой ссылая на решение суда вступившее в законную силу требовать привлечь к строгой ответственности всех кто рассматривал ваши жалобы и давал негативные ответы.
Для большей гарантии можно опираясь на изначальное решения суда о признании действий неправомерными подать следующие иски по каждому полученному ответу и признать их противоречащими действующему законодательству, а бездействие лиц их подписавших (в результате которого не были привлечены виновные лица) незаконным.
Ну а после этого таки требовать что бы всех наказали.

Плюсы.
К рассмотрению вашего вопроса привлекаются огромные человеческие ресурсы при этом достаточно велика вероятность что на каком-то из этапов жалоба будет рассмотрена положительно.
Даже если этого не произойдет невзирая на то что вы правы любая система накажет виновных по другому.
Никто не станет прикрывать никого просто так «за красивые глаза» и когда всем задействованным в рассмотрении жалобы придется в 5-6-7 раз расстаться с деньгами в обмен на положительное решение то тем самым в большинстве случаев (когда речь не идет о жизни и здоровье) такого наказания на мой взгляд будет вполне достаточно.

Минусы.
Существует возможность что какой-то из следующих органов «включит дурака» и даст ответ что на ваше обращение уже дан исчерпывающий ответ нижестоящим органом в таком случае или сразу жалоба в прокуратуру как орган надзора или обращение суд.

Побочные результаты.
Таки получив положительный ответ на одном из конечных этапов или в суде появляется возможность требовать привлечения у ответственности тех кто давал отрицательные ответы.
В результате этого, если у вас в следующий раз возникнет необходимость снова написать обращение в те же органы в памяти их сотрудников скорее всего еще будет жива ваша первая жалоба за которую все выгребли по шее. Тем саамы у вас будет репутация «чокнутого» жалобщика идущего до конца в результате чего ваша вторая жалоба скорее всего будет рассмотрена качественно и принципиально еще на одном их первых этапов.

Теперь давайте поговорим еще о некоторых нюансах.
Нужно ли разбираться в предмете что бы написать жалобу? По большому счету нет.
Нужно четко изложить на что вы жалуетесь и выстроить ряд вопросов-просьб на которые вы требуете дать ответы. Ну а оценить законность ваших требований и претензий с которыми вы обращаетесь должен уже тот кто ее рассматривает.
Боле того вполне возможной есть метода когда первая жалоба СПЕЦИАЛЬНО пишется в таком стиле как будто обращается человек слабо ориентирующийся в вопросе (Вася Пупкин из Забурбеловки). Такая жалоба провоцирует дать на нее заведомо неправильны ответ или вообще оморозится. И тогда пишется вторая со всеми выкладками и ссылками на пункты закона при этом к требованию таки дать ответ на поставленные поросы добавляется требование привлечь к ответственности того идиота который давал первый ответ.
Это нужно для того что бы поставить орган дававший ответ в некоторую зависимость от вас. Такая ситуация довольно часто заставляет дать удобный вам ответ при этом поставленный вами вопрос в отношении привлечения к ответственности «технически» опускается.
Даже более того, мне известны случаи, когда орган. припертый к стенки такими (как описаны выше) приемами, был вынужден просто договариваться с жалобщиком «Мы сделаем все что вы хотите даже если это несколько выходит из рамок законодательства только отзовите свои жалобы и вообще прекратите жаловаться по этому поводу».

Продолжение следует….


Змінено Alexander_cROW (18:33 19/03/2010)
Alexander_cROW | старый писатель ***
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником
[Re: Alexander_cROW] 19 марта 2010 в 18:31
Как правильно писать заявления, жалобы и другие обращения. Вступление.(с)angered_alex

В ответ на:

Как и обещал, начинаю цикл статей о том как правильно писать жалобы и прочие обращения.
Кому интересно - читайте дальше, а кто хочет читать также и продолжение, отписывайтесь в комментах, т.к. дальше такие статьи будут закрытые чтобы не путаться с фотографическим содержанием дневника.
Как и в предыдущих случаях, весь текст статей будет на русском за исключением цитат из законов которые будут на языке оригинала (на украинском).



Общий обзор положений законов регулирующих порядок обращения граждан к государственным органам, организациям и предприятиям.


Как быть, если какой-то государственный орган или организация никоим образом не реагирует на ваши телефонные звонки или нагло посылает куда Макар телят не гонял? Или, к примеру, вы считаете действия кого-то совершенно неправомерными? Ответ один - ПИСАТЬ!
Как это правильно делать я сегодня и расскажу.

Право на обращение закреплено за гражданами нашей страны согласно ст. 40 Конституции Украины. Однако в этой статье речь идет только о праве на обращение к органам государственной власти и органам местного самоуправления, а также их должностным лицам.
Вместе с тем Закон Украины от 2 октября 1996 года №393/96-ВР «Об обращениях граждан», в оригинале «Про звернення громадян» (дальше по тексту – Закон 393), который, согласно его преамбулы, регулирует вопрос практической реализации права на обращение, которое закреплено Конституцией Украины значительно расширяет список органов, к которым имеет право обращаться гражданин.
Так, согласно ст.1 Закона 393, «Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення».
Таким образом, мы, как граждане Украины, фактически имеем право обратится не только к какому-то органу власти, а и к любой организации или предприятию в том числе и коммерческой. Запомните это, т.к. этот момент очень важный и в конце я объясню почему.

Сразу оговорюсь, что ,согласно ст. 5 Закона 393, обращение может быть устным или письменным, но, поскольку в большинстве случаев устные обращения просто игнорируются, мы будем рассматривать только то, что касается письменных обращений.

Что же собственно есть обращение? По сути это любое ваше письмо в любой орган или на предприятие кроме тех редких случаев, когда его содержание попадает под определение Закона Украины «Об информации» или Уголовно-процессуальный кодекс Украины.
Вместе с тем согласно ст. 3 Закона 393 обращения делятся на три группы: предложения (замечания), заявления и жалобы. Вот определение этих понятий из Закона:
"Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб".

Что же практически означает каждое из этих понятий?
Предложение (замечание) ну, например, это если вы напишете, например, письмо в ЖЭК с предложением установи возле вашего дома баки для раздельно сбора отходов, т.к. это способствует сохранению окружающей среды или к примеру письмо в горсовет с предложением установить в его коридорах дополнительные скамейки, т.к. пожилым людям трудно стоять или еще как пример предложение изменить график работы какого-то органа и т.п.

Понятия «заявление» и «жалоба зачастую бывает очень трудно отделить одно от другого, т.к. к примеру сообщение о нарушении законодательства почти всегда дополняется требованием по защите или восстановлению нарушенных законных прав или интересов.
Но все же разница есть. Так, например, заявление должно быть подписано только тем лицом, которое обращается (ст.15 Закона 393), в то время как жалоба может подписываться и другим лицом, если оно действует на основе доверенности в ваших интересах.
Жалоба может быть подана в течении года после принятия государственным органом решения, которое вы обжалуете, но не позже месяца с того момента как вы с ним были ознакомлены (ст.17), в то время как срок подачи заявления ничем не ограничен.

Хочу сразу остановиться на двух моментах: сроки и, собственно, что может быть обжаловано.
Сроки.
Приведу пример. Вы обратились в областную налоговую администрацию с жалобой о том, что районная налоговая инспекция не выдала вам какую-то справку. Областная налоговая рассмотрела ее и уведомила вас о результатах письменно. Письмо датировано, допустим 15.03.08, а вручили его вам под подпись только 10.05.08. Значит, если вы не согласны с ответом, то имеете право обжаловать его в ГНА Украины в течении месяца с момента получения, т. е. не позже, чем 10.06.08. Если же вы официально ответ не получили (ну допустим почта потеряла ответ на ваше письмо) то ДПА Украины будет рассматривать вашу жалобу, только если она подана до 15.03.09.
Если сроки будут нарушены, вашу жалобу рассматривать никто не будет
Что может быть обжаловано.
В ст. 4 Закона 393 приведен перечень решений, действий (или бездеятельности) которые могут быть обжалованы:
- нарушены права и законные интересы или свободы гражданина (группы граждан);
- создано препятствия для осуществления гражданином его прав и законных интересов или свобод:
- на гражданина незаконно возложено выполнение каких-то обязанностей или его незаконно привлечено к ответственности.

По сути, это охватывает все, с чем вы сталкиваетесь в повседневной жизни при взаимодействии с государственными органами (или их представителями, например милиционерами), организациями и предприятиями.
Так что, собственно жалобы можно писать всегда и везде что не может не радовать ))))))

Исходя из вышеизложенного, а также того факта, что порядок рассмотрения как заявлений, так и жалоб идентичен, если вы от кого-то чего-то добиваетесь, целесообразно писать на вашем обращении ЗАЯВЛЕНИЕ, а не жалоба - все равно его обязаны будут рассмотреть по сути.

Для того, чтобы ваше обращение (заявление, жалобу) рассмотрели, оно должно отвечать требованиям установленным в ст.5 Закона 393, а именно:
«Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати».

Исходя из этого, в верхнем правом углу листа бумаги вы пишете к кому вы обращаетесь. Например, возможны варианты «Прокуратура Харьковского района», «Председателю исполкома московского района» или «Директору ОАО «Укртелеком» Иванову И.П.». Любой из этих вариантов соответствует требованиям Закона.
Дальше чуть ниже, также справа, пишите от кого это обращение «Иванова Ивана Ивановича, проживающего по адрес г. Харьков, ул. Перекопанная, д.28 кв.6»
Дальше чуть ниже по середине «Заявление» (ну или «Жалоба», «Ходотайство» в зависимости от ситуации или от ваших целей). По большому счету можете вообще никак не озаглавливать ваше письмо - все равно его должны будут рассмотреть по сути поставленных в нем вопросом, но лучше все же сразу расставить акценты и дать понять к какой же категории вы сами относите свое обращение.
Дальше в тексте четко и понятно излагаете суть вопроса и указываете, что же вы все таки хотите. Позже я буду выкладывать как образец те жалобы, которые писал я сам, с соответствующими комментариями и ответы на них. Думаю, они помогут понять сам стиль написания таких документов.
Ваше обращение (заявление, жалоба и т.д.) должно быть написано на украинском или русском языке.
После того как вы все это написали, обязательно подписываете свое обращение и ставите дату.

Если обращение (заявление, жалоба и т.д.) не подписаны и/или не указано от чьего имени они написаны и/или ваш адрес проживания, то в таком случае оно признается анонимны и не рассматривается.
Также его признают анонимным и не будут рассматривать, если в ходе рассмотрения будет установлено что оно написано от имени левого или несуществующего человека.

Если вы обратились к органам власти, какой либо организации или предприятию с заявлением или жалобой, то в ходе их рассмотрения вы, согласно ст. 18 Закона 393, имеете право:
«- особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;
- знайомитися з матеріалами перевірки;
- подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;
- бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;
- користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;
- одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;
- висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;
- вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень».

При этом орган или должностное лицо, которое рассматривает вашу жалобу или заявление, согласно ст. 19 Закона 393 в частности, ОБЯЗАНЫ:
«- об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;
- у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову;
- на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;
- відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням;
- забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень;
- письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;
- вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина;
- у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;
- не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам».

Согласно ст. 20 Закона 393, ответ на ваше обращение (заявление, жалоба и т.д.) должен быть направлен в ваш адрес в срок не позже месяца с момента его получения. Если ваше обращение не требует дополнительного изучения, то тогда ответ на него дается в течении 15 дней.
Если же месячного срока недостаточно для того что бы подготовить ответ на ваше обращение, то срок его рассмотрения может быть продлен до 45 дней о чем вас должны письменно уведомить.

Обращаю ваше внимание на некоторые моменты.
Ни один орган, предприятие или организация не имеет права отказать вам в рассмотрении вашего обращения, если оно оформлено в соответствии с требованиями Закона (ст. 7 Закона 393).
Если вы ошиблись и направили обращение не туда, то его обязаны в пятидневный срок переслать за принадлежностью тому органу, в компетенцию которого входить решения вопросов, указанных в вашем обращении, а не тупо возвращать его вам (ст. 7 Закона 393). О факте пересылки вас обязаны уведомить.
Если в вашем обращении недостаточно информации для того что бы ответить на него по сути, вам его обязаны вернуть в течении тех же 5 дней с соответствующими разъяснениями, а не отказывать в его рассмотрении или вообще ничего не отвечать.

Итак, исходя из норм закона мы как граждане Украины имеем право обращаться письменно по любым вопросам к любым органам власти, к организациям, предприятиям и т.д. и т.п.

О нюансах написания тех или иных обращения, самой схеме направления обращений, об ответственности органов которые рассматривают ваши обращения и многом другом я расскажу в следующих статьях.

Некоторые жалобы и заявления распространяются не нормы Закона 393, а нормы специальных законов. Например все заявления связанные с:
- уголовными делами рассматриваются с учетом норм уголовно - процессуального кодекса Украины;
- привлечение к административной ответственности рассматриваются с учетом норм Кодекса Украины о административных правонарушениях
- отменой решений налоговых инспекций о наложении штрафом и начислению налогов рассматриваются с учетом требований Закону Украины от 21 декабря 2000 года №2181-III
- и т.д.

ЗЫ. Изначально содержание моего дневника не предполагало размещение таких статей. Чтобы они не мешались с остальным и не создавали неудобство для других читателей, все остальные статьи на эту тематику, а также образцы моих заявлений и ответов на них будут в закрытых темах.
Поэтому если вам интересьно будет их чить просьба отписаться в этой теме и я добавлю вас в специально созданную группу что бы вы могли их видеть.

ЗЗЫ. Естественно если у кого-то будут вопросы я на них постараюсь ответить, а замечания с удовольствием выслушаю.


Alexander_cROW | старый писатель ***
Re: Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування ...
[Re: Alexander_cROW] 30 августа 2011 в 21:49
В ответ на:

Семнадцать жалоб весны (с) angered_alex


у цього автора зявилося продовження, але ...
В ответ на:

Примеры некоторых обращений. Часть I. (закрытая часть только для тех кто добавлен в друзья так что кто хочет читать добавляетесь и отписываете что бы я вас тоже добавил)


Autoua.netФорумЗакон, страхування та кредити

Мистецтво скаржитися або 16 правил спiлкування з чиновником

Додаткова інформація
Модератор:

 Rudenko, BorisB, Максим, moderator 

0 користувачів і 2 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 105791