autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Autoua.netФорумAutoua форум

Пока еще не принятые законопроекты о ПАРКОВКАХ (+)

Tiger_Val | ÑóïåðÑòàð **
Пока еще не принятые законопроекты о ПАРКОВКАХ (+)
2 сентября 2002 в 22:52
На сегодняшний день их два

1. Проект Податкового кодексу України

Текст находится на рассмотрении под № 0935 від 14.05.2002

2. Проект Закону про місцеві податки і збори

Текст находится на рассмотрении под № 0963 від 14.05.2002

Все что касается парковок и платы за них в этих законопроектах (различия выделены шрифтом и цветом) :
======================

1. Проект
(14.05.2002)
Кабінет Міністрів України
редакція прийнята в другому читанні

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ


Стаття 1026. Місцеві податки
е) збір за паркування автотранспорту;

...

Глава 95. Загальні положення
Стаття 14001. Визначення термінів

г) паркування - тимчасова стоянка транспортних засобів в місцях, визначених органами місцевого самоврядування;

д) спеціально обладнане місце для паркування транспортних засобів - місце, визначене органом місцевого самоврядування для стоянки транспортних засобів, відмічене дорожніми знаками згідно з Правилами дорожнього руху України, яке має тверде покриття, розмітку місць стоянки транспортних засобів, може мати огорожу, в тому числі тимчасову;

е) спеціальне відведене місце для паркування транспортних засобів - місце, визначене органом місцевого самоврядування для стоянки транспортних засобів, розташоване на автомобільних дорогах, площах або вулицях, яке має розмітку місць стоянки транспортних засобів;

є) місце паркування - місце, розмічене для тимчасової стоянки одного транспортного засобу у спеціально обладнаному або спеціально відведеному для паркування місці.

ж) транспортний засіб - це пристрій, що приводиться до руху двигуном чи силою м'язів та призначений для перевезення людей, вантажів, спеціального обладнання чи механізмів;

....

Стаття 14002. Повноваження органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків
(2) Рекламний збір, готельний збір, збір за паркування транспортних засобів, ринковий збір, збір за організацію гастрольних заходів, збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг є обов'язковими для запровадження органами місцевого самоврядування за наявності об'єктів оподаткування.
....
Стаття 14011. Збір за паркування транспортних засобів

(1) Платниками збору за паркування транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях, визначених органами місцевого самоврядування, є:

а) водії транспортних засобів, що належать юридичним особам незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, бюджетним, громадським організаціям, філіалам (відділенням), представництвам юридичних осіб;

б) фізичні особи - водії (власники) транспортних засобів.

(2) Об'єктом оподаткування є місце паркування транспортних засобів.

(3) Ставки збору за паркування транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях, встановлюються залежно від сезонності, за добу у таких розмірах:

а) на території міст Києва, Севастополя, обласних центрів - від 2 до 6 гривень за кожне місце паркування;

б) на інших територіях - від 1 до 4 гривень за кожне місце паркування;
]


(4) Особами, уповноваженими справляти збір, є суб'єкти підприємницької діяльності, яким органом місцевого самоврядування доручено організацію паркування транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.

(5) Водії транспортних засобів сплачують збір за паркування транспортних засобів за кожну годину паркування, як повну так і неповну , за ставками, встановленими органом місцевого самоврядування, але не більше 70 процентів від ставок збору, визначених пунктами "а" і "б" частини третьої цієї статті.

(6) Сума збору за паркування транспортних засобів розраховується особою, уповноваженою справляти цей збір, щомісяця виходячи з кількості місць паркування, ставок збору та кількості календарних днів у цьому місяці.

(7) Водії транспортних засобів сплачують збір за паркування транспортних засобів безпосередньо на місці паркування у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях з придбанням спеціальних талонів.

1. Талон дає право паркувати транспортні засоби у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях на визначений в ньому час.

2. Бланк талону заповнюється особою, уповноваженою справляти збір, у момент проведення паркування транспортних засобів.

3. У талонах повинні бути зазначені дата та час паркування транспортних засобів, час під'їзду транспортних засобів на місце паркування та його від'їзду, номерний знак транспортного засобу, підпис і прізвище особи, яка здійснила справляння збору.

(8) Сільські, селищні та міські ради, на території яких запроваджено збір за паркування автотранспорту, затверджують форму спеціального талона на право паркування, яка є єдиною на території органу місцевого самоврядування, і забезпечують виготовлення цих талонів згідно з Правилами виготовлення бланків цінних паперів та документів суворого обліку.

(9) Особи, уповноважені справляти збір, одержують під звіт в органах місцевого самоврядування талони на право паркування і перед початком реалізації реєструють їх в органах державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем податкової реєстрації).

10) Водій, який сплачує збір безпосередньо на місці паркування, прикріплює талон на право паркування на внутрішній бік лобового скла транспортного засобу, який залишається там до від'їзду транспортного засобу з місця паркування.

(11) Облік виданих талонів на паркування транспортних засобів ведеться уповноваженою особою у товарно-касовій книзі в установленому порядку.

(12) У разі обладнання місць, призначених для паркування транспортних засобів, спеціальними автоматичними пристроями для сплати збору - збір сплачується платниками за допомогою магнітних карток (чіп-карток або інших замінювачів гривні) на право паркування.

1. Магнітні картки (чіп-картки) на право паркування транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях розповсюджуються у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.

2. Вартість магнітної картки (чіп-картки) встановлюється виходячи із затвердженого на території органу місцевого самоврядування розміру ставки збору у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях та загального часу, на який вона надає право на паркування.

(13) Орган місцевого самоврядування може прийняти рішення щодо зменшення кількості днів, за які уповноваженій особі необхідно нарахувати та сплатити збір за паркування транспортних засобів.
........

Стаття 14027. Порядок зарахування місцевих податків
б) місцеві збори, визначені статтями 14009 - 14011 цього Кодексу, зараховуються до бюджету органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ринку (ст. 14009), приміщень житлового фонду готельного типу (ст. 14010) та місць, спеціально обладнаних або відведених для паркування транспортних засобів (ст. 14011);

......
Стаття 17002. Відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати місцевих податків, подання розрахунків до органів державної податкової служби України
...
(2) Відповідальність за повноту і своєчасність сплати ринкового збору, збору за паркування транспортних засобів і курортного збору несуть платники цих зборів відповідно до чинного законодавства.
...

Стаття 17029. Невиконання податковими агентами своїх обов'язків

(1) Порушення особами, уповноваженими справляти ринковий збір, вимог, визначених статтею 14009 цього Кодексу, -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень.

(2) Проведення гастрольних заходів без дотримання вимог, передбачених частинами (5) та (6) статті 14013 цього Кодексу, -

тягне за собою накладення штрафу на організаторів гастрольних заходів у розмірі суми, одержаної від їх проведення.

(3) Приховання податковими агентами сум збору за паркування автотранспорту, одержаних від платників збору, несправляння ними цього збору з окремих платників або стягнення його з порушенням вимог, визначених статтею 14011 цього Кодексу, -
тягне за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень.

=====================================================================================================
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
======================================================================================================
2.

Проект
(14.05.2002)
редакція, прийнята у першому читанні

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про місцеві податки і збори


....
Стаття 3. Перелік місцевих податків та зборів
3.1. В Україні діють такі місцеві податки:
...
3.2.3. збір з паркування автотранспорту;
....
Стаття 11. Збір за паркування автотранспорту

11.1. Збір за паркування автотранспорту справляється на дорогах або інших спеціально відведених місцях, які перебувають у комунальній власності, та призначені для надання послуг з паркування на умовах їх публічної пропозиції.

11.2. Терміни визначені у цій статті, мають таке значення:

паркування автотранспорту - тимчасова стоянка автотранспорту в місцях, визначених органами місцевого самоврядування, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю;

спеціально відведене місце для паркування автотранспорту - місце, визначене органом місцевого самоврядування для тимчасової стоянки автотранспорту, відмічене дорожніми знаками згідно з правилами дорожнього руху, на дорогах, що мають тверде покриття, розмітку місць стоянки автотранспорту, може мати огорожу, у тому числі тимчасову, а також місця в комунальних гаражах або на стоянках.

11.3. Платниками збору за паркування є водії транспортних засобів, що паркуються у спеціально відведених для цього місцях.

11.4. Об'єктом оподаткування збором за паркування автотранспорту є час , на який проводиться таке паркування.

11.5. Ставки збору за паркування автотранспорту встановлюються у таких сумах:

а) для міст Києва, Севастополя, обласних центрів: при паркуванні на термін до 30 хвилин, - від 0,5 до 1 гривні; при паркуванні на термін, більше 30 хвилин, - від 0,2 до 0,5 гривень за кожну повну або неповну годину перевищення;

б) для міст обласного підпорядкування: при паркуванні на термін до 30 хвилин - від 0,2 до 0,5 гривень; при паркуванні на термін, більше 30 хвилин - від 0,1 до 0,3 гривень за кожну повну або неповну годину перевищення;

в) при паркуванні в інших місцях - у сумі, визначній органом місцевого самоврядування, але не менше 0,1 гривні за кожну повну або неповну годину паркування.


г) при організації спеціальних місць для розміщення кемпінгів, стоянки автомобільного транспорту із проживанням у них відпочиваючих осіб, у тому числі в наметах та інших нестаціонарних конструкціях, розташованих у місцевостях, які віднесені до курортних згідно з рішенням Кабінету Міністрів України: від 2 до 10 гривень за кожну повну або неповну добу використання таких спеціальних місць.

У разі паркування автотранспорту у комунальних гаражах або місцях з охороною, орган місцевого самоврядування може прийняти рішення про встановлення суми збору із застосуванням підвищуючого коефіцієнту.

11.6. Стягнення збору здійснюється особами, у власності або користуванні (оренді) яких знаходяться місця, спеціально обладнані або відведені для паркування, або уповноважені органом місцевого самоврядування здійснювати таке стягнення.

11.7. Сплата збору здійснюється через контрольно-касові апарати або шляхом придбання квитанцій (талонів) у стаціонарно розміщених біля місць парковки автоматів, які не контролюються фізичними особами, чи при в'їзді (виїзді) з комунальних гаражів або закритих місць стоянки автоматично або через касу. Чеки (квитанції, талони) мають містити інформацію про час їх видачі та граничний термін паркування.

11.8. Транспортні засоби, які припарковуються у зонах, що потребують сплати збору за паркування, та не мають прилюдно розміщених чеків (квитанцій, рахунків), підлягають затриманню на місці або відбуксируванню на штрафплощадки за рахунок їх власника.

11.9. Квитанції (талони) на право паркування повинні мати атрибути касового чеку або бути виготовленими згідно з правилами виготовлення бланків цінних паперів та документів суворого обліку, визначеними Кабінетом Міністрів України. Розміщення замовлень на виготовлення талонів повинно здійснюватися на відкритому тендері.

11.10. Суми збору за паркування не включаються до складу валових доходів їх отримувача та включаються до валових витрат платника у загальному порядку.

11.11. Збір за паркування повністю зараховується до місцевого бюджету у строки, визначені органом місцевого самоврядування.

11.12. Витрати на організацію стягнення збору на паркування фінансуються з відповідного місцевого бюджету.

.......


=====================
P.s. No comments
Zbuk | старый писатель ****
борьба руководства с подчиненными... (-)
[Re: Tiger_Val] 2 сентября 2002 в 23:07
решили власти, что парковщики много денег себе оставляют, и водители их нафиг посылаю... вот и узаконили. Нет квитанции - парковщика за ... и машину на штрафплощадку ...
Веселое у нас правительство ... не соскучишься никогда ...

malex | старожил ****
Это заставляет поторопиться (+)
[Re: Tiger_Val] 3 сентября 2002 в 01:30
Хотя уже было несколько попыток ВР прошлого созыва принять Налоговый кодекс, и был проект указа Президента о размере сбора за парковку, который не вступил в действие.
Интересный вопрос: кто лоббирует эти законопроекты?
Zbuk | старый писатель ****
тот к кому деньги не доходят ... (-)
[Re: malex] 3 сентября 2002 в 02:27
Tiger_Val | ÑóïåðÑòàð **
(-)
[Re: malex] 3 сентября 2002 в 05:49
как говорится "ПРОСНУЛСЯ - ЗАПЛАТИ НАЛОГИ - СПИ СПОКОЙНО !!!"

===========
P.s.

1. Владелец автомобиля платит налог на собственность при покупке/продаже автомобиля (налог за владение вещью),
2. Обязан платить постоянный ежегодный налог - транспортный сбор (налог за пользование этой вещью)
3. Кроме того фактически обязан платить обязательный местный налог - сбор за парковку т.к. практически отсутствуют бесплатные доступные места парковки возле общественных мест. (налог за временное неиспользование этой вещи)

получается, что - фактически налогооблагаемая база одна, она не меняется это - собственность - а именно автомобиль т.е. факт владения автомобилем, а налогов ТРИ, хотя налог на собственность уже уплочен.

[обьектом налогообложения может выступать только чья-то собственность - не земля на которой стоит автомобиль- она не принадлежит владельцу автомобиля, не время парковки - время также не является личной собственностью автовладельца]
malex | старожил ****
Re: (-)
[Re: Tiger_Val] 3 сентября 2002 в 16:50
Спасибо за подсказку. Я уже убедился в том, что необходима консультация хорошего юриста. Действительно, в проблеме, которую мы обсуждаем, есть по крайней мере две стороны: во-первых - это организация сбора налога и все, что с этим связано; во-вторых - это законность существования такого налога. Настало время сосредоточить усилия на втором.
Tiger_Val | ÑóïåðÑòàð **
Местный сбор за припарковку автотранспорта - законен, он утвержден ВР
[Re: malex] 3 сентября 2002 в 18:25
http://www.rada.kiev.ua/laws/pravo/new/cgi-bin/show.cgi?nreg=1251-12&print=1

м. Київ, 25 червня 1991 року
N 1251-XII

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про систему оподаткування

.....
Стаття 15. Місцеві податки і збори (обов'язкові платежі)

1. До місцевих податків належать:
1) податок з реклами;
2) комунальний податок.

2. До місцевих зборів (обов'язкових платежів) належать:
1) готельний збір;
2) збір за припаркування автотранспорту;
3) ринковий збір;
4) збір за видачу ордера на квартиру;
5) курортний збір;
6) збір за участь у бігах на іподромі;
7) збір за виграш на бігах на іподромі;
8) збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на
іподромі;
9) збір за право використання місцевої символіки;
10) збір за право проведення кіно- і телезйомок;
11) збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного
розпродажу і лотерей;
12) збір за проїзд по території прикордонних областей
автотранспорту, що прямує за кордон;
13) збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та
сфери послуг;
14) збір з власників собак;

...
==================================================
malex | старожил ****
Законы у нас протеворечивые (+)
[Re: Tiger_Val] 3 сентября 2002 в 19:44
Я еще раз внимательно прочитал Закон Украины "Про систему налогооблажения". Вот небольшая выдержка:
Quote:

Стаття 1. Встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів



Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. Особливі види мита справляються на підставі рішень про застосування антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних заходів, прийнятих відповідно до законів України.

(частина третя статті 1 в редакції
Закону України від 22.12.98 р. N 333-XIV)


Податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено цим Законом, сплаті не підлягають.

(частина п'ята статті 1 в редакції
Закону України від 19.04.97 р. N 221/97-ВР)
(попередню редакцію частини п'ятої статті 1 відновлено у зв'язку із закінченням строку дії Закону України від 19.04.97 р. N 221/97-ВР)


Будь-які податки і збори (обов'язкові платежі), які запроваджуються законами України, мають бути включені до цього Закону. Всі інші закони України про оподаткування мають відповідати принципам, закладеним у цьому Законі.

...

Стаття 3. Принципи побудови та призначення системи оподаткування

Принципами побудови системи оподаткування є:
...
єдиний підхід - забезпечення єдиного підходу до розробки податкових законів з обов'язковим визначенням платника податку і збору (обов'язкового платежу), об'єкта оподаткування, джерела сплати податку і збору (обов'язкового платежу), податкового періоду, ставок податку і збору (обов'язкового платежу), строків та порядку сплати податку, підстав для надання податкових пільг;




А теперь два вопроса:
1. Является ли Декрет КМУ законом Украины?
2. Если "да", то соответствует ли он всем принципам, заложенным в Законе "Про систему налогооблажения?"
Autoua.netФорумAutoua форум

Пока еще не принятые законопроекты о ПАРКОВКАХ (+)

Додаткова інформація
Модератор:

 AlMat, moderator, Amateur 

0 користувачів і 32 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 2801