autoua
×
Это мобильная версия форума. Перейти на обычную версию форума ×
Вход
Sashok_Accent | IesuiT ***
Хорватія 2024
15 августа 2024 в 17:38
Давно тут не було звітів, і, хоча, про Хорватію мабуть вже сказане і написане все що можна, спробую знову розказати.

З'явилась можливість мотнутися у відпустку до улюблених місць. Родина ітак була там, тож щойно я отримав підтвердження, на наступний день о 5 ранку я сів за кермо, і погнав.

Дорогу цього разу обрав не як завжди Київ-Чоп, а поїхав до Львова, а далі на перевал через Самбір і Турку. І тут на форумі, і знайомі закарпатці багато гарного казали про цю дорогу, рекламували серпантин і шикарний асфальт. Плюc відсутність трафіку.
Так воно і було. Класний рівний новий асфальт, розмітка, і не було фур. Отримав купу задоволення.
Серпантин такий як і треба, кермом покрутив в усі сторони, спалив половину свіжевстановлених колодок. Вже в Закарпатті разів зо три перевіряли документи. Трошки набридли дурними питаннями, на третьому я вже гавкнув на них, то швидше відчепилися.



Кордон вирішив переходити в Словакію. І вайбер-чати, і сайт прикордонників обіцяли, що там найменші черги. Перехід Малий Березний - Убля. Дійсно, я приїхав, був третім до шлагбауму. Але через п'ять хмилин моя радість розбилась об те що на КПП перегрівся і здох генератор. Тому десь години дві все стояло, поки не дали світло.
Потім все було більш-менш швидко, мої документи носили кудись в будку окрему від паспортного, перевіряли, але все доброзичливо, нормально. І, нарешті, я на нейтральній полосі.


А от словаки вивернули обидва моїх рюкзаки, і загнали в машину вівчарку, щось шукали. Спитав що? кажуть - наркотики. Хмикнув, ну пошукали і пошукали, спакував майно, і гайда далі. По Словаччині тупо проїхав по навігатору. Я там не орієнтуюсь, тож узяв курс на Будапешт, швидкий маршрут, і поскакав.
І, нарешті, автобан, круїз контороль, афсальт, дорога накручується на колеса, музика грає, лечу в сторону моря.


Нічна Угорщина зустріла якоюсь неймовірною кількістю комах і платними туалетами на заправках. Майте на увазі, не у всіх в туалетах можна карткою сплатить, довелось зняти форінти і розмінювати на залізні монетки.


Угорщина пролітає швидко, Хорватія вже в Шенгені, кордон проскочив навіть не помітивши. Тільки написи pihenoheli змінились на odmoriste.
Стемніло, качу далі. Зупиняюсь лише на заправках, десь кожні 300-350 км, за швидкість пересування доводиться платити витратою, а бак у мене всього 55 літрів.
Кому, як мені, важлива наявність 100 бензину - всюди є, десь в районі 2 євро/літр.
Нарешті Хорватські тунелі.


далі фоток дороги нема, бо вже була глупа ніч і темно. Десь за 120 км до Спліта, відчув що таки хочется спати, заскочив на місце відпочинку, поставив будильник на "через годину", і поспав.
Якраз встиг на паром о 5 ранку, хоча мало не провтикав. Блуканув в Спліті, навігатор не включив, типу "я ж сто раз так робив" і поплатився за це. Прискакав в порт, коли вже майже всі легкові загрузилися. Збігав в касу, купив квитки. Об'їхав фури, і був відправлений в трюм парома.
Заїжджати туди досить неприємно і вузько, плюс нічого не видно вниз, треба довіряти працівникам, які допомагають. Зрозумів, чого дружина на той трюм так матюкалась.
Але все, я на паромі, за плечима 1834 км. О 5 ранку виїхав з Києва, о 5 ранку заїхав на паром.



Стою на верхній палубі. Дивлюсь на ранкову панораму Спліта, і не можу повірити, що я знову тут. Пахне морем і булочками з пекарні.


П'ю каву з свіжим круасаном на паромі, і, за 50 хвилин, заходимо в бухту Супетара. Привіт улюблене місто, давно не бачилися.


Далі була зустріч з родиною. Я не казав їм що я приїду, тож був абсолютний сюрприз. Закинув речі, вдягнув плавки і бігом на море. Яке ж воно тут кайфове, все так же прозоре, чисте. По дорозі до моря якраз ресторанчики і кафе займаються вранішнею метушнею. Атмосфера ранку морського міста.


Вернулися, дружина сіла за свою віддалену роботу, а я пішов шорхатися містом, здороватися зі старими знайомими, і взагалі, насолоджуватися атмосферою. Приємно що багато хто пам'ятає хто я і шо я.
Пригостили пивом за рахунок закладу, ще трохи посидів, потриндів, потім в них вже починається вранішний наплив людей, то почалапав собі далі.


Ввечері звісно треба було йти їсти чевапи. Тут до речі є деякі зауваження. Все ж відчувається, що курорт стає все більше орієнтованим на массового сіренького туриста. Банально замість різнобарвних гарнирів з шпинату, картоплі, айвару і рису - тупо навалюють картоплі фрі. Воно то наче і норм, але раніше було краще.
Але чевапи все одно прекрасні. З'їв, сидиш, довольний


Вечірній вид на Спліт


Скромний обід
Sashok_Accent | IesuiT ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 15 августа 2024 в 17:38

Обидві наші машини. Досить дивно для самого себе опинитися в Хорватії двома машинами


Мінуси високого сезону - досить багато людей. До війни я намагався їздити в червні, або в вересні. Тут же вибір дат від мене не залежав, тож в самий пік потрапив.


Перші вихідні у дружини, з моменту приїзду, поїхали на Zlatni Rat. Пляж який є мабуть на половині фоток Хорватії. Класний, круглі камінці, з одієї сторони пляжу майже штіль, з іншої хвилі, і катають на кайт-серфах.


Треба втамувати спрагу


Назад з пляжу їдемо іншою дорогою, там грунтовка, відсипана камінням. Цікаво було прокотитися. Але виявилось, що Хорвати вже половину її заасфальтували, тож недовго я тестував як воно по гравію на машині




Спроба оновити фото на аватарку


Ще через пару днів скористалися тим що з'явилися хмарки, трошки зійшла спека, поїхали на Vidova Gora. Найвища точка острова. З неї якраз видно Zlatni Rat


На зворотньому шляху заїжджаємо в одну з коноб подалі від моря. Там краща атмосфера, смачніше, і більш автентично.


Плюс більше традиційних страв накшталт ягнятини.


Роблю нарешті традиційне фото з машиною. Як робив з кожною новою машиною



Поки валялися на пляжі, звернув увагу на літачкі що ширяють небом. Поліз дивитися, скільки коштує авіаекскурсія. Був впевнений що побачу якісь тищі євро і плюну. А ні, PanoramaCroatia - 375 євро з трьох. Виліт з аеропорту Брач.
Бронюю, передплачую 55 євро наперед. Передзвонюють підтверджують. Потім з вечора подзвонили, зсунули час вильоту. Вранці ще раз зсунули через погоду. Ну невелика проблема в цілому.

Ось такий літачок



І ось такі види.
Златні Рат:


Аеропорт Брач:


Грунтовка по якій я їхав
Sashok_Accent | IesuiT ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 15 августа 2024 в 17:39

Літали над Хваром, Брачем і Шолтою




Маса вражень, дуже рекомендую, вартує кожного потраченого євро-центу. Літачок на заправку, а ми назад до машини.


Трошки вечірнього прозорого моря


Трошки неба зі слідами літаків


Море вдень.


Набережна, і паром


Мені стало трохи нудно, поїхали з малим до бувших Югославських сховищ для підводних човнів. Прикольні споруди, викопані в скелі, туди цілий човен заходить.
Зараз там в основному рибалки зберігають спорядження і возять туристів. Але, бувають навчання військових, тоді звідти усіх виганяють. Туди звісно веде грунтовка, вздовж кльових бухт, де прикольно купатися, бо туди мало хто доїжджає.





Саме сховище:


ТАм їх штуки чотири. Ось вхід у іще одне



Ввечері час мідій


Проїхалися в Sumartin. Ще одне містечко біля моря, пляжики. Але основний кайф - місцеві серпантинні дороги насолоджувався постійно.


Sashok_Accent | IesuiT ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 15 августа 2024 в 17:39

Хотіли заїхати в Povlja в купальні. Виявилось, що дружина не взяла малому плавки. Спроба знайти їх купити по місцю, вилилась в грандіозне фіаско. Тож вернулися назад в Супетар, а потім поїхали в Повлю . Тут старовинні купальні. Люди знали толк






Трошки автомобільного фото


І морського транспорту

[изображение][/изображение]

Спека, ресторанчик у моря. Життя прекрасне.


Цікавого для фанатів



Улюблений пляж в Супетарі вранці, поки всі сплять


І вечір


Власник вілли в передостанній день позвав в ресторан. Nona Roka. Десь кілометрів 10 від Супетару. Офігенна кухня. Морепродукти вище всяких похвал.


Ранок за день до від'їзду, завтра пора вертатися.


На цьому паромі я вранці погребу назад



До побачення, Супетар


Угорщина зустріла купою ремонтів і заторів. І якимсь брудом на автобані.


Далі стандартно, кордон, десь за годинку проскочив, ночівля в Ужгороді, і стратегічна помилка, поїхав через Нижні Ворота, а не на Турку. Фури, купа машин, черги на обгін. Замахався, поки до Львова доїхав.


Хорватія як завжди неймовірно прекрасна.
Ціни виросли, досить відчутно. Скількі я всадив, навіть казати не буду. Вирішив що раз на три роки можна.

Оновив враження, тож якщо когось щось по дорозі цікавить - питайте.
Mookker | IesuiT **
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 16 августа 2024 в 10:09
а шо так тихо стало?
HD_Zed | старожил
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 16 августа 2024 в 10:20
Так мєрзко, що треба самому перевірити, чи то є правда
stan72 | патриарх ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Mookker] 16 августа 2024 в 10:52
Mookker 16.08.2024 10:09 пишет:

а шо так тихо стало?



бо жаба душит от зависти
batal | V.I.P *
Re: Хорватія 2024
[Re: Mookker] 16 августа 2024 в 11:10
В ответ на:

а шо так тихо стало?




Так а що, автор красавчик. Відпочив. Круто
Sashok_Accent | IesuiT ***
Re: Хорватія 2024
[Re: stan72] 16 августа 2024 в 11:53
stan72 16.08.2024 10:52 пишет:

Mookker 16.08.2024 10:09 пишет:

а шо так тихо стало?



бо жаба душит от зависти




тю, а чого?
Colonel | опытный писатель ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Mookker] 16 августа 2024 в 12:29
Mookker 16.08.2024 10:09 пишет:

а шо так тихо стало?




А що тут скажеш... Відпочивати завжди приємно. А тим більше на чудовому курорті.
Автору подяка за чудовий звіт!
Dosa | энтузиаст ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 16 августа 2024 в 12:41
Насправді якісний фотозвіт, гарно поданий Автору дякую за віртуальну подорож за кордон))
Werewolf | Супер писатель! *
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 16 августа 2024 в 14:48
Хорватія - One Love!

Sashok_Accent | IesuiT ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Werewolf] 16 августа 2024 в 14:51
Werewolf 16.08.2024 14:48 пишет:

Хорватія - One Love!






так
вона так само прекрасна як і була
я, коли їхав, думав - блін, може я за час війни собі домалював в уяві, і все не так прекрасно? а ніт, все так же офігенно
vitaller | СуперСтар *
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 16 августа 2024 в 16:14
Крута подорож. Хорватія казкова. Автор круасавчик
AL® | аццкая сотона **
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 16 августа 2024 в 23:26
Sashok_Accent 15.08.2024 17:39 пишет:


Хорватія як завжди неймовірно прекрасна.
Ціни виросли, досить відчутно. Скількі я всадив, навіть казати не буду. Вирішив що раз на три роки можна.




чудовий фото звіт. згадав, як був на брачі, також вирішив "та ну його, той гугл, чого він показує лівою дорогою їхати тільки до златні рат, я в зворотньому напрямку поїду там, і поїхав направо, також через грунтовку. деколи прям своїм мінівеном "на тоненького" пролізав. так що більше я так не експерементую, бо раза три думав повертатися ))

по цінам, так і є, я казав, що після переходу на євро хорвати трохи подуріли, перегнали давно Іспанію, в притул наблизились до Італії. німців стало менше. ті вміють рахувати. поляки також схаменуться, коли підрахують витрати, думаю.

самі ж хорвати, не зважаючи на те, що кількість туристів і ночівель не зменшилась в порівнянні з минулим роком, кажуть, що сезон провальний, мабуть тому, що за цей рік набудували багато нових апартаментів, а вони пустують або відбити кошти так легко не вдається.

але море.. так, якщо знати місця, а не банальний спліт і околиці, то так, ніяка Італія і поруч не стояла з відпочинком.

в Італію та Іспанію є сенс їхати за піском та, в основному, на гастрономічні тури. бо в Хорватії таки досить скудно з їжею. що асортимент, що смак.
Igorchyk | Достоевский **
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 17 августа 2024 в 01:00
Класно! Дякую за звіт!)
Ніби сам знову побував в Хорватії!)
vladd | V.I.P **
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 18 августа 2024 в 03:35
Дякую автору за звіт.
Все прекрасно.

Єдине що вразило - декілька разів на очі потрапляли пачки з цигарками.
Disnake | Достоевский *
Re: Хорватія 2024
[Re: Igorchyk] 18 августа 2024 в 16:56
Igorchyk 17.08.2024 01:00 пишет:

Класно! Дякую за звіт!)
Ніби сам знову побував в Хорватії!)




Приєднуюсь! класний фотозвіт!
я останні роки коли ще їздили більше по Греції то для мене взагалі ностальгія-ностальгія
... порахував останній раз був в Хорватії аж 6 років тому
Sashok_Accent | IesuiT ***
Re: Хорватія 2024
[Re: Disnake] 19 августа 2024 в 08:56
дякую всім кому сподобалось


vladd 18.08.2024 03:35 пишет:


Єдине що вразило - декілька разів на очі потрапляли пачки з цигарками.




не зрозумів, ну цигарки і цигарки?
Змінено Sashok_Accent (08:57 19/08/2024)
alex_b | пользователь **
Re: Хорватія 2024
[Re: Sashok_Accent] 19 августа 2024 в 09:45
Отлично отдохнул и отлично снял. Спасибо!
ЗЫ Тоже завидую ...
Додаткова інформація
Модератор:

 AVB, LordAmid, moderator, LOMOND, Alexandr 

0 користувачів і 25 що побажали залишитися невідомими читають цей форум.

Переглядів теми: 4146